Financování bytu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Hele v klidu..

vím co tím chtěl Forest říct..a to, že je rozhodně lepší se upsat na takovou částku a brát to tak že to jednou bude moje a můžu to dát svým dětem, než abych se toho bál a platil stejnou částku někomu jinýmu aby se měl líp jak já a ve finále bych z toho měl hovno..
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Hele než to dáš dětem tak seš v klidu tam... uvidíš sám ..
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Tam myslíš kde?
flekyc
Aktivista
Příspěvky: 1415
Registrován: 29 led 2006, 23:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od flekyc »

A6TDI píše:To jsi mu zase poradil... dostat byt od rodičů .. no, ale co od tebe čekat ..
...analbázi s osmi bytama aby mohl ležet doma jako handicapovanej krypl... :roll:
:-D :-D :-D

Tak teď jsem se pobavil, fakt.


Woko_O :

Já bych to neviděl tak černě. Záleží samozřejmě kolik člověk vydělává, ale osobně považuji za hloupost, platit někde nájem, který je výši hypotéky nebo skoro hypotéky. To je nesmysl. Dále záleží, kde ten byt kupuješ. Já osobně třeba budu mluvit o Plzni jo. Koupili jsme se ženou byt 2+1, kompletně ho překopali, dneska je to nádherný byt a za půl roku bude na prodej. My jdeme do baráčku. Nic giga, prostě slušné bydlení. Proč to říkám? Protože díky té lokalitě a situaci na trhu šla nominální hodnota bytu o 1M nahoru. Co to znamená? Že ho prodáme, protože najít slušné nájemníky je prostě nemožné a vyděláme na tom dost peněz, které potřebujeme pro další investice v rámci nového bydlení. Koupili jsme pozemek hned za Plzní za velmi "rozumnou cenu" a cena těchto pozemků roste každý den. Za 5 let to bude cast Plzně a cena bude dvojnásobná. To same platí pro hodnotu toho domu. Nevěřím tomu, že cena půjde dolu, naopak. Co to znamená? Že když bude nejhůř, vždycky to můžeme prodat. Nikdo z nás nechce samozřejmě, ale ta možnost tu je, splatíš hypo a jdeš dál. Svět se nezboří. Samozřejmě, že to je na 30let, ale co jako? To chcete žít v paneláku v nájmu do smrti? Promiň, ale to považuji za nejhorší variantu. Co se týče financování, tak jsme to rozjeli, protože v současnosti jsme byli schopni domluvit fixaci na 10 let s úrokovou sazbou 1,89%. V reálu to pro nás zmanená, že když je žena na mateřské, já jsem schopen vše uplatit a nic by nám nemělo zlomit vaz. Máme 10 let na to, se stabilizovat a dostat se opět do faze, kde vydělávají oba dva. Taky jsem nikdy nic nedostal zadarmo a nic nemám, ale jak to chcete jinak řešit? Není žádná jiná cesta, alespoň já ji nevidím. Spíš je smutné, že se o tom vůbec musíme bavit. Je to ostuda země, né naše.
VW Passat 2.0TDI CR 103kw CBAB
O1 ASV Dieselpower 173HP 410Nm na ND
DIESELPOWER cooperation
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Rika se: "Chytremu napovez, hloupeho kopni." Jsem rad, ze to Woko_O pochopil.

Woko_O, drzim Ti palce. Hlavne, pokud mas jistotu stabilniho zamestnani (pozn.: vim, v dnesni nejiste dobe hodne naivni predstava), urcite bez do nejake pujcky, protoze (jak jsi spravne napsal) neni nic hloupejsiho, nezli platit nekomu najem aniz by ten by to znamenalo neco vice nezli jen ze tam muzes zaplacenou dobu bydlet.

Pozn.: Dotycny se doma nevali, venuje se hobby, kterym by sebe a rodinu neuzivil, dela svoji praci poctive, kvalitne (coz by aby se tim uzivil delat nemohl protoze by to nikdo nezaplatil) a uziva si rodiny. To, ze ten byt dostal je vec jedna, vec druha je, ze v nem mohl zustat ale on mel vizi, uskromnil se za ucelem budouciho zisku ktery mu vysel.

Kamarad toto pred lety definoval slovy ve smyslu "proc si vydrzovat milenku, kdyz si muzes poridit manzelku" ... byl tehdy hrozne mlady, naivni a zamilovany
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Flekyc: jasně chápu. Já jsem zatím sám, možná v budoucnu rodina bude, to sám nevím. Lokalita je přímo v Mělníku, to znamená okresní město s dostupností do Prahy kde je samozřejmě práce "nejlepší", dále dobrá dostupnost do Ml. Boleslavi - Škodovka - tam dělám i já. Proto je cena bytu taková, protože je v tom zájmu dění. Je to jak říkáš.. já taky nemám nic, nikdy sem nic nedostal, nikdo mi nic nešetřil a hlavně mě rodiče ani nikdo jiný z rodiny nic nedluží, takže pokud by na tom vyloženě netrvali, tak bych si nic nevzal. Samozřejmě jsem mladej a pracuju 5 let a z toho poslední rok a něco za slušnější peníze a cítím, že v životě půjdu dál a nebojím se toho že bych se na trhu práce neuchytil. I kdybych měl sbírat hovna na Petříně, tak prostě vím že na splátku toho úvěru mít budu. Samozřejmě nechci naletět, proto jsem se ptal, ale když bude splátka přijatelná po celou dobu splácení, tak jsem v klidu.. A na druhou stranu, kdyby se něco stalo, prodám to, banka si vezme peníze a život jde dál, nic se nestane. Vrátit se mám vždycky kam..

Forest: samozřejmě jistota není nikdy, nikdy nevíš co se stane, nebo jak se bude trh práce a firma ubírat. Troufám si ale říct že na tom můžu bejt už jenom líp, při nejmenším stejně. Zkušenosti nabírám a je tu i realná šance práce v zahraničí se střídačkou v ČR na normální odborný pozici, což samozřejmě taky nahrává..

Rozhodně se nebojím toho investovat.. Strach mám, ale kdo neriskuje má hovno. Život mě to stát nebude a když nejde o život, jde o hovno..
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

@Woko_O: Pri diskuzich na toto tema jsem se dozvedel, ze dva mladi si vzali pujcku a manzelka onemocnela, takze on to nemohl sam utahnout. Sedli si, "pobreceli si", on se vykaslal na tehdejsi praci, zatnul zuby, odjel na ropnou plosinu kde si mel sahnout opravdu na dno, vydrzel tam neco pres rok a pujcku splatili s predstihem. Horsi je, kdyz se neco stane chlapovi, to aby sla zenska slapat nebo sli pod most.

Je mi jasne, ze toho budu zase litovat, nicmene, zareaguji na A6TDI: ja byt taky nedostal, musel jsem ho pekne doplatit a tehdy se mi vyplatilo, ze jsem v mladi nechlastal, nehulil, nefetoval ani nerozhazoval ale kseftoval s kde cim (legalne), pracoval pro rodinnou firmu a setril. Aneb jak vzdy rikal otec: "vojak se stara, vojak ma".
Mel bys s tou neprejicnou zavisti a vnitrni zlosti neco delat, jinak te to pohlti (pokud neni pozde).
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

Forest píše:Rozhodne je nesmysl platit najem (paklize ma clovek alespon nejakou jistotu zamestnani), protoze "vyhazuje penize".

Mam znameho, ktery dostal od rodicu byt 2+1 (mozna KK, uz si nevzpominam), ten chytre pronajal, vzal si na nej pujcku, za ni poridil dalsi byt a ten z toho najmu 2+1 platil. Kdyz to vsechno splatil, vzal si pujcku na oba dva byty a poridil si 3+1, do ktereho se prestehoval a oba dva byty pronajal. Zkratim to: pred dvema roky kdy jsem s nim naposledy hovoril tak byl majitelem asi 8 bytu, ktere pronajima a z nich zije a zivi celou svoji rodinu.

Problem je jediny: najit spravne najemniky, coz je kazdym dnem tezsi.
Tvuj znamy to udelal naprosto spravne.
Proto je lepsi na pronajem koupit jine prostory. S bytama je moc starosti.

Nikdy jsem se nezadluzil, radsi jsem si par let pockal a lide kteri si nabrali uvery a hypoteky dnes jen smutne koukaji.
Je to kazdeho vec.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... light=bugs



----------------777 32 60 32----------------
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

když si pár let počkám, tak určitě pořád nebudu mít dva miliony.. kdybych to veděl že je našetřím tak klidně počkám.. ale 30 let čekat a šetřit nemůžu.. (noteeth)
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Samozřejmě je to každého věc, někdo se zaštiťuje dětmi a přitom žádné ještě nemá, druhý nechce platit nájem, třetí čeká až natáhnou brka rodiče. Ale je to neskutečná zátěž, i kdyby dotyčný bral "dobré peníze"....ale jak dlouho? Život má mnohá úskalí, které mladý člověk neočekává, což je logické, ale stačí jeden rozvod, popřípadě nemoc-bouračka a vše je v háji, ať jsou překlenovací úvěry jakékoliv. Dotyčný si začne utrhovat od huby už v tomto věku, ale kdybychom na něm chtěli , aby si připlatil na své zdraví nebo vzdělání, bude řvát jako ďas..Já bych si koupil starý barák klidně někde na vsi, na pěkném místě, a udělal si jej k obrazu svému, jako mladý na to má čas. Ale svět se změnil, všichni všechno chtějí hned, aby jen zmáčkli dálkové ovládání a mohli ŽÍT..Má dcera to má taky, mají už část splacenu, ale bydlet v "paneláku" v 6. poschodí za mega a kvůli tomu škudlit a pořád něco mlít o dětech, že je to pro ně, nechápu. Mě by stačil na splátky velký obytný přívěs s přípojkou proudu..Protože aby člověk tohle /2mega/ splatil, musí strávit většinu času v práci, honit prachy a žít ve stresu...Život je jen jeden ...... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5468
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ja sem par let zpatky vlastnil 2izbový byt 50%vlastne zdroje+50%hypoteka a dal sem ho do pronájmu. Už bych taku blbost nespravil protože sem mel same problemy s najemnikama. bud neplatili alebo chlap tlukel žensku a stale tam behali policajti najhorši je že jak si tam nastehuješ ženskú s detma je problém ich vyhodit pokial neplatia.

takže s tým najmem by sem byl opatrný a radšej bych investoval do garáží a tie daval do prenajmu
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Woko_O píše:Tam myslíš kde?
Tam dole : Six Feet Under :D

https://www.youtube.com/watch?v=uhSRXAgtjsM
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

jericho-3 píše:Samozřejmě je to každého věc, někdo se zaštiťuje dětmi a přitom žádné ještě nemá, druhý nechce platit nájem, třetí čeká až natáhnou brka rodiče. Ale je to neskutečná zátěž, i kdyby dotyčný bral "dobré peníze"....ale jak dlouho? Život má mnohá úskalí, které mladý člověk neočekává, což je logické, ale stačí jeden rozvod, popřípadě nemoc-bouračka a vše je v háji, ať jsou překlenovací úvěry jakékoliv. Dotyčný si začne utrhovat od huby už v tomto věku, ale kdybychom na něm chtěli , aby si připlatil na své zdraví nebo vzdělání, bude řvát jako ďas..Já bych si koupil starý barák klidně někde na vsi, na pěkném místě, a udělal si jej k obrazu svému, jako mladý na to má čas. Ale svět se změnil, všichni všechno chtějí hned, aby jen zmáčkli dálkové ovládání a mohli ŽÍT..Má dcera to má taky, mají už část splacenu, ale bydlet v "paneláku" v 6. poschodí za mega a kvůli tomu škudlit a pořád něco mlít o dětech, že je to pro ně, nechápu. Mě by stačil na splátky velký obytný přívěs s přípojkou proudu..Protože aby člověk tohle /2mega/ splatil, musí strávit většinu času v práci, honit prachy a žít ve stresu...Život je jen jeden ...... :)
koupit starší barák na vesnici a předělat si ho k obrazu svému by ve finále vyšlo mnohem dráž..

Splatit 2miliony bude trvat 30let. Tak jako tak budu muset 30 let pracovat, ne li víc. A jak říkám, stres z toho moc nemám, protože ve finále mi to můžou jen vzít a prodat, nic víc.. a z toho se neposeru, protože život i potom by šel dál. Nemá cenu řešit budoucnost tak vzdálenou, to by člověk nemohl dělat vůbec nic. Nějak mě to netíží, co bude..
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

To, co napsal Jericho je holy nesmysl, protoze:
1) pokud bude levny, bude budto v absolutni (_._) daleko vzdalene od civilizace nebo to bude ruina, kterou bude lepsi zbourat a na zakladech postavit novy dum (ktery vyjde draho) nezli to rekonstruovat
2) pokud bude za 2M v dobrem technickem stavu, bude to neco mrnaveho
3) pokud by ten dum nasledne chtel prodat, jen stezi mu nekdy nekdo zaplati to, co do toho vlozi, nehlede na fakt, ze pokud bude nekde v (_._), je otazkou, zda ho vubec proda
4) v takovem pripade je nezbytne, aby meli v rodine dve auta a manzelka umela ridit, protoze v moment, kdy by se neco stalo, prichazi v potaz i dopravni obsluznost (je mi znam pripad, kdy v Orlickych horach umrelo dite, protoze muz byl pracovne pryc, nebylo vyhrnuto a sanitka se tam nemohla dostat, helikoptera letech nemohla, protoze bylo spatne pocasi

Hlavne, pro mladeho cloveka, ktery se chce venovat praci a rodine, potrebuje urcitou jistotu tak je byt proste lepsi. Spousta mladych lidi si porizuje baraky ale pak je musi prodat protoze novodobi chlapi uz nejsou chlapy, neumeji si opravit, zajistit svepomoci nebo jsou lini a museji vydelavat mnoho penez na to, aby veskerou udrzbu a opravy zaplatili.

Ja to vidim na sobe a svych blizkych. Rodice maji velky barak a ikdyz je otec v duchodu, nestiha pomalu vse opravovat (a to ze je ten dum postaven kvalitne, protoze jsme si vetsinu z toho realizovali poctive, z kvalitniho materialu). Vzpominam si, kdyz doslo k tomu, ze jeden ventil v baraku vypovedel sluzbu. Vzhledem k tomu, ze je tam znacne narocny a slozity system, tak to trvalo hrozne dlouho, nezli se na tu zavadu prislo, firma tam kvuli tomu byla asi osmkrat, protoze ten ventil vypovidal svoji funkci sporadicky. Dalsi vec jsou energie - to si take mnoho lidi prechazejicich z panelaku do baraku neuvedomuje.
Bratr ma roubenku, ktera ma dobre izolacni schopnosti, nicmene zase je treba jednou za 2-4 roky (dle intenzity pocasi) obnovovat natery vnejsku, coz rozhodne neni sranda (paklize to ma byt efektivni, jsou to minimalne 2 natery po cele vnejsi plose roubenky).

Ja bydlim v panelaku a jedina ma starost co se bytu tyce jsou stoupacky (jinak o vnitrni zarizeni se samozrejme musim starat a zvladam to vicemene svepomoci protoze jsem kutil s manualni zrucnosti, ktereho to bavi) a fakt, ze hovado soused pode mnou je horkokrevny, takze netopi, doma chodi v trenkach a tilku ikdyz mrzne, netopi, takze ja musim topit jako divej abych "dotopil" to, co on zanedbal. Neni to lenost, nicmene ja mam opravdu tak bohate zkusenosti z rodiny s opravami rodinnych domu, ze radeji budu akceptovat to, ze bydlim v kralikarne, nez abych "slouzil domu". Nekdo me muze odsoudit jako pohodlneho, nicmene, definoval bych to jako pohodlny na zaklade strategie, nikoliv ve sve podstate.

Kdyz to reknu hovadsky: je to jako auto - clovek si ho taky neporizuje proto, aby ho opravoval a udrzoval ale aby mu slouzilo ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“