Financování bytu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Forest píše:4) v takovem pripade je nezbytne, aby meli v rodine dve auta a manzelka umela ridit..
Ono pak i to samotné dojíždění (např. do práce) stojí něco navíc. Pokud koupím něco na dědině cca 20km od Brna, tak je to 40km denně navíc... což je cca 80CZK krát 20 pracovních dnů v měsíci = 1600CZK měsíčně, 19200CZK ročně... za deset let 192000CZK... za těch 30 let to dělá už 576000CZK a to pouze za jedno auto v provozních nákladech bez amortizace 8)
GIV Variant TDi ???kW
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ono stačí pojíždění po větším městě a kilometry naskakují, takže bydlet 20 km od místa pracoviště není velký problém už jen proto, že na vesnici je to levnější a můžeš tam mít třeba i garáž popřípadě zahrádku. Ono je také třeba říci, kolik vlastně bude stát ty 2 mega, která se na byt potřebuje, zda to náhodou nejsou 3 mega. Protože se nejdřív splácí "náklady" půjčky a až poté půjčka jako taková..Samozřejmě smysl to má, to má Woko pravdu, ale "cena" je vysoká...v tomhle věku si má užívat, cestovat atd,atd. a ne škudlit. A co mám zkušenosti ve svém okolí, ve velké části to stejně "odserou" rodiče, jako vlastně všechno. Děťátko natáhne doma moldánky /někdy ani to ne/ a rodiče hypotéku splácejí, platí alimenty apod..A za odměnu mohou se potěšit s možným vnoučkem.Bohužel je to v mnoha případech tak a pořád to musím poslouchat..Chudák holka, chudák kluk, ten toho ale musí splácet...Nám by bylo tak dobře, ale to víš klukovi /holce/ pomoci musíme...Já to měl obdobu i když jsem dluhy neměl, ale platit dílnu, nájem v bytě, sociál-zdravotní každý měsíc atd. , kdy žena jen říkala tohle potřebuji, dítě tohle potřebuje atd. člověka otráví a to hlavně když dělá člověk sám na sebe a všude jen platí bez jakýchkoli benefitů, slev a výhod zaměstnanců..A taky člověk potřebuje ralaxaci, sem tam si vylít hlavu, a jiné požitky , které tělo potřebuje..Nejde v 25 letech lepit si doma letadélka a on.novat v koupelně, je třeba mezi soukmenovce stejného věku...Proto bych do toho nešel, zruinovalo by mne to, otrávilo a v 55 letech oslavovat vlastnictví bytu, který už bude chtít GO a já budu starý chcípák by mne jen naštvalo..A děti by řekly, ty toho naděláš kvůli nějakému pitomému bytu, dnes se už stejně bydlí JINAK.. :)
nepropadat panice...
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Když se na to podíváme z tvýho pohledu.. co bys teda doporučil mladýmu jako já, kterej nechce bydlet u rodičů, protože je to v tomhle věku už hraniční, nehledě na to i trapný si tam tahat nějakou kočku apod plus hromada dalších věcí..
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Woko_O píše:co bys teda doporučil
Kdyz uz zadas dotaz, mel bys prispevky pilne sledovat. Poradil Ti tenhle nesmysl, ktery jsem vyvratil (a dekuji, ze to Slavkov doplnil protoze jsem to psal narychlo).
jericho-3 píše:Já bych si koupil starý barák klidně někde na vsi, na pěkném místě, a udělal si jej k obrazu svému, jako mladý na to má čas.
Jinak Jericho, po meste to naskace, ale uvedom si, ze na vesnici nemas ty moznosti jako ve meste (co se prirody tyce, tak to same naopak), takze tam, kam jezdi mestaci autem nebo MHD (nebo si dokonce dojdou pesky), tak museji vesnicane tez. Jinymi slovy, museji si k tomu, co najede mestak pridat jeste dopravu do mesta.

<OFFTOPIC>Abych to uvedl na pravou miru: v Hradci Kralove ziji temer 15 let a i tak se necitim byt mestak a uprimne, nikdy jsem se s tim vnitrne nesrovnal (pouze na urovni logiky, nikoliv pocitu) protoze jsem vyrostl na malem mestecku, kde jsem byl do peti minut chuze u vody a do deseti minut jizdy na kole v lese, kterym jsem mohl jet treba dalsich 30km.

Vcera jsem byl nucen jet nakoupit neco "v akci" (coz stejne ve finale ani nemeli, takze pul hodina vyhozena) do byvaleho Futura (coz je obchodni centrum) - v pozdnim odpoledne plna silne dimenzovana parkoviste, lidi jako nas*ano, lidi oslavuji "svatek" (ikdyz si o nem myslim svoje) tim, ze zalezou do obchodniho centra, vsichni vyvaleni u jidla z fastfoodu, sedi sice spolu ale rodice cumej do telefonu a deti si hraji hry nebo cumi tez do mobilu - neprohodi spolu pomalu zadne slovo coz povazuji za upadek spolecnosti na n-tou! Osobne se domnivam, ze ve meste by deti z principu vyrustat nemely ... jenze to je jen muj subjektivni dojem.</OFFTOPIC>
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

Chlapi...nech je ako chce, NEBRAT HYPOTEKY!!!!! Je to nôž na krk.... prvy rok si uzijes ze byvas sam a potom dalsich 30 budes trpiet tym ze mesacne si nuteny platit uver banke!

Chapem ze nie je jednoduche byvat s niekym ale uvedom si, dovoliť si mozes len to na čo máš!
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

octaviask píše:Chlapi...nech je ako chce, NEBRAT HYPOTEKY!!!!! Je to nôž na krk.... prvy rok si uzijes ze byvas sam a potom dalsich 30 budes trpiet tym ze mesacne si nuteny platit uver banke!

Chapem ze nie je jednoduche byvat s niekym ale uvedom si, dovoliť si mozes len to na čo máš!
Svatá pravda , pak se dáš ještě na dráhu zločinu ,kvůli pár korunám (rofl)
a je z tebe gangsta z jižáku (LOL) ... pár jich znám.. (rofl)
..nakonec ti to namarkujou a seberou tě i s babičkou :D
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

Slavkov píše:
Forest píše:4) v takovem pripade je nezbytne, aby meli v rodine dve auta a manzelka umela ridit..
Ono pak i to samotné dojíždění (např. do práce) stojí něco navíc. Pokud koupím něco na dědině cca 20km od Brna, tak je to 40km denně navíc... což je cca 80CZK krát 20 pracovních dnů v měsíci = 1600CZK měsíčně, 19200CZK ročně... za deset let 192000CZK... za těch 30 let to dělá už 576000CZK a to pouze za jedno auto v provozních nákladech bez amortizace 8)
To si nevyberes. Ve meste muzu taky platit parkovaci misto nebo garaz a vyjde to stejne.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... light=bugs



----------------777 32 60 32----------------
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

ROMEK píše:
takže s tým najmem by sem byl opatrný a radšej bych investoval do garáží a tie daval do prenajmu
Proto mam dost garazi, ktere pronajimam a najemnik na tom nema co znicit. Udrzba temer zadna a kazdy mesic z toho neco kapne. :)
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... light=bugs



----------------777 32 60 32----------------
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

octaviask píše:Chlapi...nech je ako chce, NEBRAT HYPOTEKY!!!!! Je to nôž na krk.... prvy rok si uzijes ze byvas sam a potom dalsich 30 budes trpiet tym ze mesacne si nuteny platit uver banke!

Chapem ze nie je jednoduche byvat s niekym ale uvedom si, dovoliť si mozes len to na čo máš!
můžu se zeptat jak bydlíš? Myslím tim kde, po kom, jak? Pokud mi to sdělíš tedy..
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

No po garážích díly nefiká .. (rofl)
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

Woko_O píše:
octaviask píše:Chlapi...nech je ako chce, NEBRAT HYPOTEKY!!!!! Je to nôž na krk.... prvy rok si uzijes ze byvas sam a potom dalsich 30 budes trpiet tym ze mesacne si nuteny platit uver banke!

Chapem ze nie je jednoduche byvat s niekym ale uvedom si, dovoliť si mozes len to na čo máš!
můžu se zeptat jak bydlíš? Myslím tim kde, po kom, jak? Pokud mi to sdělíš tedy..
s rodinou ;)...nemal by som problem zobrat hypku a stavat alebo kupit. Lenze doba je zla, za 4 roky sa situacia moze zmenit a bude problem.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Jasně, za týden taky můžeš umřít až tě přejede nakladák, nebo se ti taky za dvě hodiny uvolní trombus a budeš tahat nohu.. neblázni.. o to se tu celou dobu bavíme. Kdo se bojí má prostě hovno.. nikdo nemůžeme budoucnost vědět a jak jsem říkal, když nejde o život jde o hovno..

Mě není příjemný bydlet s rodiči aby se o mě museli "starat" , doba je jiná a lidi který to dělaj i po 30ce jsou pro mě mimo, i kdyby měli platit ten debilní nájem..
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pravda je taková, že řešení je obtížné, snad nějaký podnájem u slušných lidí nebo půdní vestavba, popřípadě starý byt na předělání..Když jsem se odstěhoval od 1. ženy, vše vyřídil a přepsal na ni pěkný byt,/ nenapadlo mne, že o něj přijde/dlužila za nějakou dobu na nájmu asi 30000 kč a tak ji z městského bytu vyhodili, přijela Avie, odvezla vše do úschovny a byla na ulici. Ale sehnala volný "byteček" horší kategorie docela rychle../mimochodem u toho "mého" bytu to pak město odprodávalo nájemníkům za 180000 kč./.prostě terno..Možná zkusit i bytový odbor, za to nic nedáš.. :)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Ja to vidím takto, hypo je opravdu vražda, woko křičí, že zítra se může stát cokoliv, že to neřeší, znám opravdu hodně lidí tvého ražení kteří jak říkáš nic neřeší a jsou povětšinou v prdeli. Všichni jsou rozežraní a musí mit HNED nový byt za 2mega a to musím dát za pravdu jerichovi, že by bylo rozumnější být trochu nohama na zemi a koupit něco levnějšího, třeba i 1+1 panel a až ho zaplatíš můžeš ho prodat a koupit větší, lepší, nebo dům a né hned luxus a pak bejt krachlej jako kde kdo dneska. Doba se opravdu může změnit každým rokem a myslím že se tak brzy i stane. Všechny ekonomiky jsou zadlužené a jednou to bouchne a woko říká, že život jde dál, ale jak na ulici? Myslím, že když hypo tak ně žádnou vraždu v podobě 12000 měsíčně. Zapni rozum a neříkej, že co bude zítra to neřešíš, to je cesta do prdele.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Tak samozřejmě jsem nohama na zemi tak, že měsíční splátka je pod hladinou minimálního platu v ČR asi o 3tis, to znamená, že i kdybych byl na pracáku, tak ty peníze budou. Nejsem blbej abych nevěděl co můžu utáhnout a co ne.. Proč bych měl kupovat starší 1+1 panel a stejně ho splácet, abych ho pak mohl prodat a koupit jinej? Proč rovnou nekoupit novou stavbu, splácet novou stavbu a v případě problemu prodat jí?

Nikdo mě z baráku rodičů nevyhazuje, vždycky se mám kam vrátit..
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“