Financování bytu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Vsecko mas promyslene,tak do toho jdi dokud jsi mlady:-). Za 10 let to bude horsi:-)
Inkaso za byt jsi asi zapocetl
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Na pracáku? Tam máš tři měsíce 60procent a pak téměř kulový. Každej je jinej, neber mě za slovo stím 1+1 panel. Někdo je střelec a někdo má raději jistotu. Lidi jsou různí, mě osobně splácet 30let třeba 10 000 přijde skok do žumpy v dnešní situaci. Jestli se na to cejtíš, tak to udělej a pak uvidíš. Jinak si moc nemaluj, že nějaká novostavba kterou postavil developer a hromada ukrajinců je nějaká výhra. Kolega v takovém SKVOSTU bydlí a když ho minulej tejden probudila rána jak kráva (upadl radiátor ze zdi a byt plnej vody apod...) říkal že se na to vys.......
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

jak psal Vici, pokud to chceš udělat, tak co nejdřív, rozhodně to není sebevražda jak píšou jiní.
Zase já znám spoustu mladých lidí co bydlí u rodičů, nakoupí nová auta a splácí, výplatu prožerou a propijou po hospodách a užívají ale co až je to v 35 - 40 vyflusne tak nemají nic. Ty už budeš mít 10let za sebou a když si na ty výdaje zvykneš hned tak je to vpohodě.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

S tím 1plus 1 je to fakt, i garsonka je dobrá investice, protože to jsou byty, které jdou na dračku a vždy o ně bude zájem. Protože 4 plus 1 s garáží si jen tak někdo nekoupí. Koukni na satelitní městečka , jaký to byl boom..A co dnes, lidé odsud odcházejí, je to blbárna, soused ti čumí do okna, zahradka je tak na řádku ředkviček a většinou tam nic není, vše je ve městě /vesnici/ o kus dál. Lidé to už pochopili a buď chtějí město nebo venkov, který je plný dvougeneračních domků, kdy potomci než aby snášeli komandování rodičů, tak se odstěhovali. A ta 1. poschodí jsou prázdná a děti přijedou až rodiče"natáhnou brka" nebo až je odvezou do starobince a vyvěsí NA PRODEJ. Je toho všude dost, sice za to chtějí nejdřív nesmysly, ale postupně jde cena dolů a skončí až když se konečně najde kupec.A že to jsou kolikrát baráky....Naopak taková bytovka 3plus 1 na vesnici na hlavní cestě okolo 20 km od města se prodává za 600-700000 kč.Nechtěl jsem tomu věřit..A co nechápu, že dnes se kupuje taky jen 800 metrů pozemku na barák. Což znamená, že je to vlastně BYT o pár pokojích a tuhle jsem pozoroval stavbu, kde za přízemní vilkou byl plot ala OBI a těsně vedle ještě menší stavba..Tak říkám kámošovi, proč si ten chlap dává plot mezi vilkou a dílnou ? A on, ale to je taky baráček, to není dílna.Tak si pokládám otázku, co když se sousedé nebudou snášet? Co pak? Kdo nezažil debilního souseda, neví o soužití vůbec nic. Protože dobrý soused, to je výhra na celý život..Proto ten baráček dále od ostatních je nejlepší.. ,
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Woko_O píše:Je mi 25 no.. naspořeno mám něco málo, ale určitě ne milion.. Člověk si nemůže moc vybírat. Byt za 2 mega je běžná záležitost, tam kde chci bydlet, dokonce je to ten levnější. Nechci bydlet v nějakým paneláku starým s papundeklovým jádrem, kde byt stojí o 500tis miň. Tohle je úplně nová stavba která se ještě dokončuje..
Otázka jestli panelák ( ideálně ten z 80tých let ) po nějakém reku s bytem který si zrekonstruuješ není lepší volba než dnešní developerský projekt "zelené údolí" apod. kde začala výstavba v říjnu, fasáda se dělala v únoru apod. ;)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

To možná i jo..
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Bohužel tady se paneláky pohybují tak kolem 1.3 - 1.5 milionu a plus.. Navíc je to družstevní. Do toho se mi nevyplatí investovat. Kdyby to bylo za 700tis, tak bych možná přemýšlel že to za těhlech podmínek koupím.. Jinak preferuju osobní vlastnictví a cihlu. Naštěstí znám tu stavební firmu co tu bytovku staví a nejsou to žádný šmelaři.. Viděl jsem to v rozestavěným stavu. Celý je to rozjetý asi od roku 2012 a nějakej pátek se na tom už pracuje..
Uživatelský avatar
alni
Přispěvovatel
Příspěvky: 548
Registrován: 20 lis 2013, 23:08

Příspěvek od alni »

Tomas.cz píše:[Otázka jestli panelák ( ideálně ten z 80tých let ) po nějakém reku s bytem který si zrekonstruuješ není lepší volba než dnešní developerský projekt "zelené údolí" apod. kde začala výstavba v říjnu, fasáda se dělala v únoru apod. ;)
u nás zarovnali smetisko a postavili tam bytovku (crazy)
OCT I -Tractor Diesel Immortal- AHF
vpredu- KYB ultra SR +PU uloženie, vzadu- KYB gas a just +uloženie z FRS
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“