opel zafira 2,O 74 kW s čerpadlem VP 44

Moderátoři: šulda, Moderátoři

dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

joe si zabil,dáváš ten model co máš aj ke kts??? :D :-D :-D :-D


asi vezmu :-D
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Příspěvek od joe »

Dobrý nápad.
Jarná akcia: Ku každej KTS - kýbel dobrej nálady!
Heslo: Diagnostika s Boschským úsmevom :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

hoši zas se vrtám v tomto geniálním motoru :roll:

když se měnili gumky u vstřiků motor točil jak potkan, chvilku jsme ho tahali na laně a chytl se

ted jsme v únoru vytáhli čerpadlo všera jsme dali konečně repas a motor zas točí jak potkan

remenice byla pořád na rysce, čerpadlo zaaretované s vačkou se nepohlo,

protočili jsme pětkrát s motorem zaaretovali čerpadlo řemenice narysce a vačka na milimetr přesně i jak byla očmárlá, dávám sklo na vačky prvního válce a měřím šuplérou na blok, na obou stranách stejná hodnota

pak jsme startovali a točí to jak skoro bez tlaků :roll:
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Neostala zavretá chcipacia klapka?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

to mě taky napadlo, mrknu na to už byl večer baterka chtěla nabíječku tak jsme dál nepokračovali dík
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kompres naskočila stačilo to táhnout 8 km, ted neproblikne žhavení a nejde otáčkoměr :roll:


před rokem to bylo to samé, měnili se gumky, vstřiky se dávali až za měsíc a motor bez komprese, lano a komprese naskočila
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

některý auta musí na lano pravidelně, třeba 1.6hdi to je na to specialita...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No já teď řešil auto, které nechtělo chytit na startér a tak jsem ho převážel na laně..a při jízdě jsem se nudil, tak si říkám, zkusím jej zadarmo protočit ..a hle motor na převalení chytil a klidně běžel na volnoběh..Mám zato, že v pořádné dílně by vůbec neměl chybět startovací vozík, který by byl schopen auto klidně při startu převrátit...Protože startér je zařízení, které nastartuje pouze v tom případě, že je vše O.K. A stačí idiotismus moderní doby, kdy se utahané ŘJ vzbudí až když je napětí tak "15 Voltů" a už startér vůbec nezvládne případ, že magorovi šetřílkovi dojde nafta, protože pitomeček věří kecům elektroniky motoru, popřípadě když je motor po opravě složen a nové součástky se musejí seznámit s okolím,/představit se/ kde se najednou vyskytly , vše je vysušené -odcizené a mnohá čidla prostě zapomněla, k čemu tam jsou...Miloš ví o co gou...Není nad pořádný švunk... :D
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše:některý auta musí na lano pravidelně, třeba 1.6hdi to je na to specialita...
romane vymysli nějakou pojistku nebo relátko aby mi řj motoru komunikovala

před demontáží řj motoru komunikovala, kláček byl mimo vozidlo co kdyby a po montáži nejde řj motoru (wallbash)

jo a navíc baterka byla ok a dána i na udržovačku tu menší nabíječku
Uživatelský avatar
matus
Přispěvovatel
Příspěvky: 555
Registrován: 22 čer 2007, 13:15

Příspěvek od matus »

K tomu autu mas nejaky citovy vztah ?!? ja by som ho v polovicke temy podpalil
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

matus píše:K tomu autu mas nejaky citovy vztah ?!? ja by som ho v polovicke temy podpalil
přesně to bych udělal už na začátku témy molotovův koktejl a jeb ho tam, bohužel máš kamarády nebo spolupracovníka a nemáš to srdce ho vykoupat a nechat vykrvácet, když ti bodne v jakémkoliv průseru ;) je to splátka obětavosti ;)
Uživatelský avatar
matus
Přispěvovatel
Příspěvky: 555
Registrován: 22 čer 2007, 13:15

Příspěvek od matus »

JJ poznam to,ale este ze mame kamošov
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tak už víš proč , zkus raději poradit kam sáhnout aby řj motoru komunikovala ;)

jinak všechny řj komunikujou jen řj motoru ne
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

matus píše:K tomu autu mas nejaky citovy vztah ?!? ja by som ho v polovicke temy podpalil
toto by bylo asi nejlepší řešení, skurvystroj pojebaný,

dopadlo to takto, šeda vyměnil gumičky starter všechno možné, poradit si nenechal protože na internetu říkali, nakonec auto prodal mému tondovi a za měsíc kleklo čerpadlo a už víme,

sehnal jsem druhé u ostravy v kravařích a čerpadlo po namontování nic zas mrtvo, došlo k reklamaci vše OK, musela se vyreklamovat nová elektronika, pak nebyl půl roku čas a auto jede 702917585 011

takže jak se autu blíží 200.000 je lépe hledat problém v čerpadle, materiál opravy přes dvacet litrů , času moooc, matuš máš pravdu za kilo brenálu a škrtnout (LOL)
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 14 říj 2019, 11:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše:Pokud ihned při startování motor nekouří, je to gumičkama. Kravilo se to už na poměrně mladých kusech a samozřejmě honění čerpadla naprázdno není pro něj moc zdravé..Zkus ten přepad ze vstřiků odpojit..Já tam dal kus průhledné hadičky na přívod a bylo krásně vidět, jak nafta mizí a vzduch postupně hadici zaplňuje..

já si na tebe vzpomě,l je to opravdu super diagnostika u AFN, jen nevím jaké hadičky jsem použil jestli je to z kapaček co mi přinesla dcera z nemocnice, nebo z ostřikovačů metr snad jen 6 korun, ale nedá se to víckrát použít hadičky ztvrdly,

stačilo vyžíhat Cu těsnění na řídícím vstřiku které je tam běžně z Al a vše OK ;)
Odpovědět

Zpět na „Opel“