dlouhe starty

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: dlouhe starty

Příspěvek od roman1648 »

Hele pokud to řešil Bosch servis tak máš recht, řešit opět s nimi, pak by se mohli vymlouvat že už do toho lezl někdo jinej atd.
A ano, oni asi chybu nepřiznají, předpokládám že to svedou na čerpadlo,regulátor nebo tak.
Zkus si ten vstřik co vykazuje špatný hodnoty označit, třeba jehlou na něm někde udělaj maličkatý X a hned budeš vědět jestli ho vyměnili nebo ne ;)
prka
Aktivista
Příspěvky: 1144
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: dlouhe starty

Příspěvek od prka »

Já plně souhlasím s tím co píše reesha.
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Ferencr1
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14 lis 2021, 16:32

Re: dlouhe starty

Příspěvek od Ferencr1 »

Tak dnes info z diesel bosch ze vse je ok a na zadnou zavadu neprisli a ze jim to ted na vlaznej start trosku toci ale vse je ok a ma dobre hodnoty a nevi cim by to mohl byt, ze vstrikovace jsou v poradku este prikladam video co to dela me, je zajimave ze jen na vlazny start studeny uplne ok
https://youtu.be/EXHhaHmGV-M
prka
Aktivista
Příspěvky: 1144
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: dlouhe starty

Příspěvek od prka »

Komu není rady tomu není pomoci. Vždyť ti tady reesha psal čím to bude a já jsem jeho slova potvrzoval. Ty však nekomunikuješ a nedbáš jeho rad a raději plýtváš časem a fin. prostředky za kontrolu vstřikovačů i když tady bylo uvedeno, že ty nebudou příčinou tvých špatných "vlažných" startů.
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Ferencr1
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14 lis 2021, 16:32

Re: dlouhe starty

Příspěvek od Ferencr1 »

Bouzel nejsem automechanik a nemam diagnostiku. Auto jsem jim dal at vyresi problem ze startovanim s podezrenim na ten vstrik. Bouzel zkontrolovali vse vcetne tlaku cerpadla atd atd a na nic neprisli ze mam jezdit a az se to hodne vyrazne zhorsi prijet znovu.
prka
Aktivista
Příspěvky: 1144
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: dlouhe starty

Příspěvek od prka »

Kdybys takto komunikoval hned když ti reesha radil, že zřejmě máš problém s nízkými otáčkami motoru při startu, tak bychom ti mohli poradit, abys zkusil při "vlažném" motoru zařadit do obvodu čidla G-62 /čidlo teploty chl. kapaliny/ odpor o hodnotě kolem 4OOO Ohmů a tím sdělil ŘJ motoru, že je motor chladný a ŘJ by nařídila vstřikovat palivo okamžitě bez ohledu na ot. motoru. Uděláš to tak, že rozpojíš konektor G-62 a odpor o uvedené hodnotě zastrčíš mezi kontakty 3 a 4. Tím se k odporu čidla přiřadí i tento odpor a ŘJ to vyhodnotí jako chladný motor a nařídí vstřikovat palivo okamžitě při roztáčení motoru. Motor pak chytne na "drc".
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“