Jak udělat vypínání haldexu, aby se nic nepoškodilo ?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
woody.7
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 28 říj 2010, 21:29

Jak udělat vypínání haldexu, aby se nic nepoškodilo ?

Příspěvek od woody.7 »

Ahoj. Při opravě svorkovnice haldexu na Golf 4 a týdenním ježdění s odpojeným haldexem jsem zjistil, že při odpojení se tolik nepřenáší dunění a vibrace od kardanu. Mám tam totiž jednohmotu, proto to dunění - dvouhmoty nevydrželi.
Lze nějak jednoduše odpojovat a zapínat haldex vypínačem, aby se nic nepoškodilo ?
Golf Variant AGR 4x4, GT 1749VA, 120 kW. Prodáno.
Seat Cordoba Vario GT, GT 1749VA, 125 kw. Sešrotováno
Audi A4 Avant Quattro 81KW, GT 1749 VA. Naše rezerva
Caddy 2.0 TDI 4x4 125 kw. Rodinné
Kubi
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 10 čer 2013, 21:16

Příspěvek od Kubi »

Kamoš na O1 vyťahoval na leto poistku pre haldex (blbosť jak traky) a neskor mu haldex odyšiel. Či v tom je spojitosť to neviem....
Octavia TDI AGRo, Lift 35/30mm,puky TT, Powered by MTE-85kw, 265Nm
Octavia ll Combi 1,9TDI 77KW BXE 4x4, Powered by MTE - 100kw,320Nm
Kia Sportage 2,0TD, lift 50mm +T3 EXTREME
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

chlapci haldex pri normalnych cestnych podmienkach je OFF :) zapina sa az pri prešmyku kolies.

V prvom rade si skontrolujte ci mate rovnake pneumatiky v predu a v zadu....potom vymente ulozenie kardanu, ulozenia zadnej napravy....a az pak mudrujte.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
jirka1221
Přispěvovatel
Příspěvky: 99
Registrován: 16 říj 2011, 18:20
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od jirka1221 »

Já to mám už pár let předěláne na vypínač. Vypináčem přerušuji kontakty na čerpadlo Haldexu a funguje to perfektně. pokud vyndáš jen pojistku přerušíš spojení k ř.J. Haldexu a budeš mít spousta chyb v jednotce brzd a nebude ti fungovat třeba ESP.
Škoda Octavia kombi 1.9TDi 81 kw
VW Touran 1.9 Tdi 77 Kw
woody.7
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 28 říj 2010, 21:29

Příspěvek od woody.7 »

jirka1221 píše:Já to mám už pár let předěláne na vypínač. Vypináčem přerušuji kontakty na čerpadlo Haldexu a funguje to perfektně. pokud vyndáš jen pojistku přerušíš spojení k ř.J. Haldexu a budeš mít spousta chyb v jednotce brzd a nebude ti fungovat třeba ESP.
Jak a kde to máš přerušené ? Dík
Golf Variant AGR 4x4, GT 1749VA, 120 kW. Prodáno.
Seat Cordoba Vario GT, GT 1749VA, 125 kw. Sešrotováno
Audi A4 Avant Quattro 81KW, GT 1749 VA. Naše rezerva
Caddy 2.0 TDI 4x4 125 kw. Rodinné
jirka1221
Přispěvovatel
Příspěvky: 99
Registrován: 16 říj 2011, 18:20
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od jirka1221 »

woody.7 píše:
jirka1221 píše:Já to mám už pár let předěláne na vypínač. Vypináčem přerušuji kontakty na čerpadlo Haldexu a funguje to perfektně. pokud vyndáš jen pojistku přerušíš spojení k ř.J. Haldexu a budeš mít spousta chyb v jednotce brzd a nebude ti fungovat třeba ESP.
Jak a kde to máš přerušené ? Dík
Jednoduše. Lehneš pod auto najdeš čerpadlo a k čerpadlu pod izolací jdou dva dráty. Jeden z nich přerušíš nejlépe kladný pól a natáhneš dva dráty k vypinači někde do kabiny a je to ;)
Škoda Octavia kombi 1.9TDi 81 kw
VW Touran 1.9 Tdi 77 Kw
Lubomír Veselý
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2021, 02:19

To bych chtěl taky. To stačí jen přivézt elektriku přímo na čerpadlo a budu mít 4x4?

Příspěvek od Lubomír Veselý »

jirka1221 píše: 22 pro 2016, 16:05 Já to mám už pár let předěláne na vypínač. Vypináčem přerušuji kontakty na čerpadlo Haldexu a funguje to perfektně. pokud vyndáš jen pojistku přerušíš spojení k ř.J. Haldexu a budeš mít spousta chyb v jednotce brzd a nebude ti fungovat třeba ESP.
Lubomír Veselý
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2021, 02:19

Re: Jak udělat vypínání haldexu, aby se nic nepoškodilo ?

Příspěvek od Lubomír Veselý »

Slyšel jsem, že nestačí jen přivézt Elektriku na čerpadlo, že je tam ještě ventil co to otvírá podle toho jak moc výkonu jde na zadek. Jinak se čerpadlo bude točit, ale pořád zadek nepojede.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“