stavba/predelani garaze na autodilnu

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: stavba/predelani garaze na autodilnu

Příspěvek od Marek001 »

Romek a ešte jedna vec ak si robil podobnú prístavbu tam treba normálne aj projekt vypracovať predtým kvôli stavebnému povoleniu? Elektrika tam je zavedená 220 aj 380 okolo toho by som snáď nič nemusel riešiť.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: stavba/predelani garaze na autodilnu

Příspěvek od ROMEK »

ano budeš museť spraviť projekt a stavebne povolenie hlavne do projektu nič nepíš žiadna dielna a nič take bude to hospodárska budova so skladom alebo garáž. Su na to háklivý ja som tam dal "garáž s dielňou" a skákali 4metre na stavebnom.
Elektinu som doložil len revíznou správou.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: stavba/predelani garaze na autodilnu

Příspěvek od Marek001 »

Ano to mi je jasné, aj doteraz som dlhé roky robil "v garáži". Skôr sa obávam aby to nekomplikoval ten sused a či nepotrebujem jeho popis alebo niečo také ale ak správne rozumiem ak to bude vyhovovať stavebnému zákonu tak sa asi nemá ako ohradiť. Skôr je dilema či to dorobiť z tých kvádrov ale to by som si možno trúfol aj sám zatiaľ čo tie PUR panely nemám ani šajnu. A projekt to musí byť nejaký stavebný inžinier na to?
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: stavba/predelani garaze na autodilnu

Příspěvek od ROMEK »

Na pur panely potrebuješ mať nejaku konštrukciu skelet treba zo železných stavebných i-profilov na ktore to potom upevníš.

No na stavebný urad dáš žiadosť s projektom prístavby garáže a susedia budu upovedomený a do tušim 30dní možu príst na stavebný urad sa pozrieť na projekt a nejako sa ohradiť treba že im to tieni moc vysoke okna máš s výhladom na ich pozemok atd. Ale u teba by to malo byť OK.

Susedov podpis by si potreboval keby bolo niečo mimo stavebný zakon treba to že by stena novej stavby bola zaroveň plot. Po novom musíš stavať meter od hranice pozemku
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: stavba/predelani garaze na autodilnu

Příspěvek od jericho-3 »

Já třeba udělal chybu, že jsem udělal výšku pro "jistotu" na dodávky 5 metrů a pak mne to štvalo, tohle vytopit je problém. Ale samozřejmě není to zděné, ale jinak je to bezva. Jde o to, zda to bude ofiko nebo jen příprc jen tak po práci. Pokud to bude jen "komorní", tak bych moc nic neřešil, i když v dnešní době byrokrati mají jiné starosti než pátrat, kde mechán auta opravuje.. Znám borce, který má pneuservis a dělá naplno auta, stříká je i venku mezi vilkami v zástavbě , lidé si stěžují, ale nic se neděje. Je to desperát, stáčeč a zloděj , byl v krimu a o co gou..Jede dál..
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“