Zkušenosti s Millers Oils?

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rsakmichal
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 03 lis 2016, 08:35

Zkušenosti s Millers Oils?

Příspěvek od rsakmichal »

Ahoj jezdi nekdo v TDI oleje od millersoils?

Aktualne jezdim 1,9 tdi 81kw afn - http://www.millersoils.cz/ee-semi-synthetic-10w40?c=223

A rozhoduju se jaky do 2,5 tdi 114kw aym a nevím zda 10w40 také nebo na 330tkm co má motor co každý řika tak už zvolit jiný 5w30? - http://www.millersoils.cz/ee-longlife-5w301?c=453

:roll: :roll: díky, do konce víkendu bych chtěl objednat.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Chceš určitě investovat do takovýho oleje? Jakože lze i ušetřit..
Uživatelský avatar
rsakmichal
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 03 lis 2016, 08:35

Příspěvek od rsakmichal »

Ano chci
eXi
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 04 dub 2015, 13:16
Bydliště: Kladno

Příspěvek od eXi »

tesco/kaufland olej ve slevě 250kč+- forever.. takto drahý olej pro starou lopatu beztak nemá moc smysl... bavíme se o výměně po 10ti kkm....
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Millers je určitě špička, ale přijde mi že lít to do starý popelnice je trochu házet peníze z okna, ale jak kdo chce. Možná u tý V6 by to mohlo pomoct vačkám, jinak dal bych spíš 10w-40, ta chutná všem motorům :)

To AFN by v pohodě jezdilo i na úplně obyčejný olej (moje by mohlo vyprávět, když jsem ho koupil, mělo najeto 330t. km a v motoru byl po minulém majiteli mazut, dělal jsem několikrát proplach, čistil koš a čerpadlo a motor bude mít 400t. km a běží jak víno). Spíš jsem zastánce toho dávat levný (ale kvalitní) olej a měnit častěji (max 10t. km).
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
rsakmichal
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 03 lis 2016, 08:35

Příspěvek od rsakmichal »

myslíš že u ty 2,5 teda dat 10w40 taky tedy? a jaky olej bys doporučil na proplach? obyč starline 10w40 třeba? a najet na nej tak 2000km a vymenit i s filtrem taky? Nebo jen olej.
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Pokud je motor zevnitř čistý, tak bych to neřešil. Jinak já to udělal tak, že jsem nalil proplach motoru od Liqui-moly, nechal běžet 10min, vypustil, pak jsem sundal vanu abych všechen olej dostal ven a vyčistil koš a čerpadlo. Pak jsem nalil normální olej a měnil po 5000km.

Starline olej bych do motoru nenalil ani na proplach (noteeth) když už, tak nějaký normální olej do 500kč/4l, třeba Mogul, Q8, Total, Shell apod.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
rsakmichal
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 03 lis 2016, 08:35

Příspěvek od rsakmichal »

Dobre jdu do toho:)
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

turbo kamna power píše:Pokud je motor zevnitř čistý, tak bych to neřešil. Jinak já to udělal tak, že jsem nalil proplach motoru od Liqui-moly, nechal běžet 10min, vypustil, pak jsem sundal vanu abych všechen olej dostal ven a vyčistil koš a čerpadlo. Pak jsem nalil normální olej a měnil po 5000km.

Starline olej bych do motoru nenalil ani na proplach (noteeth) když už, tak nějaký normální olej do 500kč/4l, třeba Mogul, Q8, Total, Shell apod.
starline je naprosto normální olej, pouze v pixle s nálepkou starline.. na takovej olej jsem najel v dieslu několik tisíc km. Stačilo jen aby splňoval normu. Takže lze použít i jako normální olej, kterej se mění po 10tis km...

Jinak samozřejmě Millers oil je opravdu dobrej s aditivy. Dělejte si samozřejmě co chcete, doporučím 10W40 - ale dělat proplachy motoru, sundavat vanu, čistit koše na takový starý vráně.. na to je život moc krátkej a motor by šlapal i kdyby se měnil kde jakej olej po 10tis.

Já do svýho PDčka leju nějakej Castrol za 600,- splnujicí 505.01, menim někdy kolem 10tis a nic si nestěžuje..
Uživatelský avatar
rsakmichal
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 03 lis 2016, 08:35

Příspěvek od rsakmichal »

Woko_O: máš pravdu, no udělam to takhle :-) proleju to nějakým obyč co splnuje normu najedu snim 1000km třeba, a pak naleju millersoil i s novym filtrem znovu.
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Woko_O píše:...ale dělat proplachy motoru, sundavat vanu, čistit koše na takový starý vráně.. na to je život moc krátkej a motor by šlapal i kdyby se měnil kde jakej olej po 10tis...
samozřejmě být ten motor v normálním stavu, tak to neřeším, ale vevnitř bylo bláto a byl napůl ucpaný sací koš, minulý majitel měnil olej tipuju tak po 30-40t. km :D navíc jsem ten motor upravoval na vyšší výkon a dostával bídu na okruhu, tak jsem mu chtěl trochu dopřát :D
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Investuj do Milersa pokial chces kvalitu. Moji zákazníci mi ho nosia na vymenu a rozdiel je viditelny na cistote.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Hoši, už to fakt přeháníte, do starýho AFN je to ÚPLNĚ ZBYTEČNÝ
Co konkrétně si od toho slibuješ ?
Jak psáno výše nalej normální 10w-40 a za ušetřený peníze se jdi ožrat :D
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“