STK - kontrolka brzd

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Tomas.cz píše:Na svítící airbag měl technik napsat stk jen na měsíc už řadu let zpátky...
ty si to furt pleteš oni to chtějí tak že při emisích ti najdou jakoukoliv závadu mimo nefunkční klimu a musí tě poslat pryč, tak na stk se ani nedostaneš,

přijedeš na emise technik řekne nesplnuješ a zdar, zatím co jsem se dověděl stejný pakec zavádí v rumunsku,


ten systém je takový že na silnici nepojede nic, a když něco pojede tak ho sejme pojízdná stk, zjistí snímač otáček KO sporadická a sloupnou ti známku,
si vem takový autobus MHD to je počtení, nebo pět let starý kamion :roll:

škodovka má vyjímku do roku 2000 se nečte, tak budem vyvařovat feldy (LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tiguan2 píše:
slovacek.milos píše: Mildo--takže když mě svítí airbag tak neprojdu? Asi pod sedačkou kable.
budeš mít kliku když ti to vemou na vrakec (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Tomas.cz píše:Na svítící airbag měl technik napsat stk jen na měsíc už řadu let zpátky...
tome si vem třeba auto na plyn pustíš plyn a odpojíš vstřikování, a skočí závada vstřik obvod přerušen skrat,

přijedeš na emise

nesplnujete nazdar (LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Tomas.cz píše:Na svítící airbag měl technik napsat stk jen na měsíc už řadu let zpátky...

tome nebo u nového auta vyměníš žárovku a v řj závada žárovka KO, přijedeš na emise a nesplnujete nazdar ;)
matess
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 03 srp 2007, 12:59
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od matess »

chceš říct, že na emisích tě vyhoděj i za závadu mimo motor? Pokud jo, tak to je fakt moc. Stačí když je zima a slabší baterka.... to jich tam naskáče.
Octavia combi TDi ASV + Reesha chip prodáno
VW Sharan TDI
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Hoši od kdy se píšou žárovky do motorovky a od kdy motorovka komunikuje na takové úrovni aby vyžadovala načtení chyb z jednotky palubní sítě z důvodo ko žárovky nestarašte ty lidi když tomu nerozumíte a pokud je v motorovce chyba co nemá vliv na emise je na emisním technikovi zda bude nebo nebude pokračovat v něření to že je chyba na ruční brzdě budou řešit na technický ale na emise to nemá absolutní vliv!
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
matess
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 03 srp 2007, 12:59
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od matess »

Díky za vysvětlení ;-)
Octavia combi TDi ASV + Reesha chip prodáno
VW Sharan TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Ladas píše:Hoši od kdy se píšou žárovky do motorovky a od kdy motorovka komunikuje na takové úrovni aby vyžadovala načtení chyb z jednotky palubní sítě z důvodo ko žárovky nestarašte ty lidi když tomu nerozumíte a pokud je v motorovce chyba co nemá vliv na emise je na emisním technikovi zda bude nebo nebude pokračovat v něření to že je chyba na ruční brzdě budou řešit na technický ale na emise to nemá absolutní vliv!
ladas dyt si psal nedávno k jednomu tématu jak borce vyhodili že nekomunukuje řídící jednotka zadní sedačky stačilo ji odkodovat žádná tam nebyla

v prasinci jsem četl jeden metodický pokyn na 2017 že jediná závada co se dá tolerovat je klimatizace, a vyhodit tě mají už u emisí
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

ano psal jsem mu že by ho na takovou závadu neměli vyhodit a radil jsem mu jak problém vyřešit
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Ladas píše:ano psal jsem mu že by ho na takovou závadu neměli vyhodit a radil jsem mu jak problém vyřešit
co jezdím na opáčka do veselí tak mě tam furt děsí poslední technická, už to sem nevoz, byl jsem tam mezi svátkama a školení na nový sistém měli 28.12. tak každý plácal něco jiného,
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

slovacek.milos píše:
Ladas píše:ano psal jsem mu že by ho na takovou závadu neměli vyhodit a radil jsem mu jak problém vyřešit
co jezdím na opáčka do veselí tak mě tam furt děsí poslední technická, už to sem nevoz, byl jsem tam mezi svátkama a školení na nový sistém měli 28.12. tak každý plácal něco jiného,
Ano, to je přesně ono, každý mluvím něco jiného.

Mě třeba emisař říkal, že je možnost do půlky roku měřit po staru pokud se doho toho již pověřený pracovník iniciativně nepřihlásil, tak se vyber (rofl)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Tomas.cz"][quote="slovacek.milos"] tak se vyber (rofl)

tome já to vidím někde jinde měření emisí je od toho aby měřilo emise,

to je vzadu na výfuku

a ne v kabině u OBDII,

jednou za dva roky projdeš buzerací a pak co :roll:

jedu ted na stk v sk už se těšímco zjistím
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Je to tak... Závady a svítící kontrolky krom "check engine" na emisích nikoho nezajímají. Kupodivu po novým roce je poznatek, že dieslová auta nemusí mít na emisích (pokud je vůle) až takovej problém, jako benzínová.

Na ostatní kontrolky a závady tě vylejou až přímo při STK. Ale pořád je to co oči vidí...žádnej výpis závad atd...

Ale do budoucna se o tom uvažuje... a že to přijde je víc než jasný. Dál bude přibejvat fotek...
***VAG,PSA,Renault***
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

chosepm píše:Je to tak... Závady a svítící kontrolky krom "check engine" na emisích nikoho nezajímají. Kupodivu po novým roce je poznatek, že dieslová auta nemusí mít na emisích (pokud je vůle) až takovej problém, jako benzínová.

Na ostatní kontrolky a závady tě vylejou až přímo při STK. Ale pořád je to co oči vidí...žádnej výpis závad atd...

Ale do budoucna se o tom uvažuje... a že to přijde je víc než jasný. Dál bude přibejvat fotek...
vzít chomáč vaty a uspat kontrolku v šachtě zvládne pako, když vystříhneš kousek vodního šmirglu a uspíš všechny není to moc práce, prasárna ale účel,
matess
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 03 srp 2007, 12:59
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od matess »

Sorry za OT, ale nedalo mi to

Obrázek
Octavia combi TDi ASV + Reesha chip prodáno
VW Sharan TDI
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“