Alfa Romeo -to je ono

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
blacklight
Přispěvovatel
Příspěvky: 381
Registrován: 14 říj 2011, 12:55

Příspěvek od blacklight »

Jsem realista, nedá se ani nadávat, ani chválit...

Když vezmu Lybru 1.9JTD tak:
+ motor nechtěl nikdy nic (řešil jsem EGR a váhu, ale "železo" drží)
+ technologicky dál než TDi z dané doby... kámoš s O2 LaK se divil jak je to tiché a pohodlné
- složitější zadní náprava
- méně lidí na tom umí něco opravit
- nutno si zjistit informace, trošku víc shánět díly, občas něco udělat sám

= nemůžu říct, že je to lepší nebo horší než ostatní auta, museli bychom se bavit o tom, z kterého pohledu se na to podíváme

Když vezmu Thesis 3.2V6 BUSSO:
+ zvuk, svezení, pocit z jízdy
+ takové motory už fakt asi nebudou
+ neuvěřitelně pohodlné - Superb3 není takhle pohodlný a odhlučněný
- málokdo se pustí do opravy, nesmrtelné a bezúdržbové to taky není
- žere to i trávu kolem cesty, 70L paliva jde utavit na 350km
- dalo se to koupit jen s "vyhlášeným problémovým" automatem

= když bych měl říct, jestli to je lepší, než Superb, BMW 5 nebo A6, tak já nevím, záleželo by o čem se budeme bavit?
a) Motor a pocit z jizdy - málokteré auto to překoná
b) Velikost kufru - nic moc, myslím že O2 sedan má snad i větší kufr
c) Servisní náklady - to asi není třeba komentovat :-)
d) Dojezd - nic moc, člověk sebou vozí tanker (já jsem nechal dát LPG, protože řeči, že 3-litr pojede za 14l paliva jsou mimo - není problém 20L). Vezu sebou tolik paliva, že jiné auto by s tím jezdilo půl roku bez zastavení.

A takhle to bude se vším... řekněte co chcete porovnávat a porovnáme. Jako celek je to neporovnatelné... a pokud ano, tak musíme určit, jakou váhu pro posuzování má daná vlastnost.
Jaký vliv na posouzení auta má velikost kufru, jaký vliv má spotřeba, jaký vliv má design... dojezd... cena servisu...dostupnost servisu? Je mi ta vlastnost úplně u prdele, nebo jdu za jednou vlastností a pokud ji to nemá, tak konec?
Octavia 1.9 TDI
Golf 2.0 TDI
EX: Lancia Lybra SW 1.9 JTD, Lancia Thesis 3,2 V6, LPG Opel Meriva LPG
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Dobře jsi to rozebral, tyto úvahy jsou samozřejmě pro mnohé zbytečné, žádný názor mimo jejich není správný. Já často nadáván na koncern, ale z důvodů toho, že jako koncernu mu toho hodně projde a v Čechách je prostě OCTA na piedestalu jako T 111, která má pomník v Rusku za to, co vše vydržela. Bič se vždy najde, pokud máš na něco pifku a chápu, že špatná pověst se špatně mění. Takže my náchylní na Italské vozy budeme jezdit s Italskými, když budeme chtít a když náhodou budeme sedět v autě, které má pod kapotou Bussa, tak si s koncernem vytřem zadek, ať tam mají turb kolik chtějí, než se jim proberou, tak jsme pryč..Ale tuhle jsem se smál, až jsem se za břicho popadal, jel jsem se svým Fiatem a dorážel na borce přede mnou a najednou v zrcátku vidím borce/bylo to v serpentinách , jak ve starším Passatu combi se na mě tlačí, na očích "Mac Cartry" -zrcadlovky , a byl to velmi mladý kluk s velkým srdcem. Když jsme se vymotali ze serpentin, nekompromisně nastoupil , dal levý blink a cpal to, co v tom bylo , motor ani nezakouřil, tak to asi byl benzin..Chvilku jsem mu koukal na zadek /měl tam napsáno beze strachu/, ale asi ve 170km/h jsem ho nechal, jen jsem si říkal, ty vole, támhle často měří...Ale měl štěstí, proklouzl..Konečně jsem potkal střelce v koncernu, který nečumí na display a nepočítá desetiny litru..Spravil mi náladu... :D
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Ty si asi nikdy nevyděl jak jezdí takový 250HP Tdi že jo :roll:
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Tak TDI sice jazdi, ale prevez sa na seriovej napr. Lancia Thema 2.0 16V Turbo 151kW a ver ze sa ti to bude kurevsky pacit. Ten zvuk, to tocenie do otacok, svietiace turbo to na TDI nikdy nezazijes. A ten samosvor, proste parada. Ako beriem je to stara vrana, ale ked skrivis usmev nejakemu frajerikovy co nevie co sa deje :D
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Bohužel ,nějak vymřely :-?
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

tady nejsou už ani turbo una :D
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

To měl soused ,těžkej kuřák a tradovalo se že si v tom autě ani nezapaloval protože byl ze vsi hned ve městě (rofl)
Njn holt si to kupuje každej závodník s prázdnou šrajtoflí a velkou chutí jako jsem třeba já a pak to dopadá všelijak.. :D Taky každej neni mechanik a jezdí se dokud se to hejbe a pak už je většinou pozdě..
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Ladas píše:tady nejsou už ani turbo una :D
A tak na toto auticko strasne rad spominam. Co som sa ja na tom nablbol :D
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Byla to raketa, která byla moc lehká a proto mrštná. Mám doma ještě motůrek... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

kámoš měl 1,4 předělanou na 1,6 a z toho bolel krk jak to tahalo
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Tak všera jsem pozoroval chování jedné 156 a musim říct že to asi nebude zlé... A třeba delta ta má šmrnc veliký. Myslim HF
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

tak to bylo auto s koulema už v 93 kámoš ji měl a prodal ji z obavy že ho tipujou aby si ji odvezly bez klíčů v tý době jich tu bylo pár a spíš se tyhle lidi znaly a vyměňovaly si zkušenosti ale tenhle ho sledoval asi 50km od baráku až na chatu a pak odjel...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A6TDI píše:Tak všera jsem pozoroval chování jedné 156 a musim říct že to asi nebude zlé... A třeba delta ta má šmrnc veliký. Myslim HF
Lancia Delta byla mladistvý sen,krátká čtyřkolka ,obratná ale když se k tomu člověk dostal /třeba i jen s předním náhonem /, byla odjetá a často shnilá..Kamarád měl malou Lancii s motorem 1300ccm jako kupé Fiat, která měla na rozdíl od Fiata jinou perfektní zadní nápravu s rameny a Mc Personem a jízda s ní byl požitek, bohužel jako vždy se nám dostaly do ruky už dost odjeté kusy, takže auta byla vhodná pro automechanika, což nám nevadilo, bohužel nové díly byly závislé na tom, zda Husák pustil devizi na jejich nákup..Proti ostatním vozům byl Fiat jednička, bohužel ta koroze byla tehdy všudypřítomná u všech aut. .. :)
nepropadat panice...
Proctor
Přispěvovatel
Příspěvky: 267
Registrován: 29 dub 2007, 21:30
Bydliště: brno

Příspěvek od Proctor »

Měl jsem kdysi taky pár "italů" a nebyly zas tak špatný,1. Fiat Ritmo 1.3 kupé 1980 jezdil jak z praku, trochu zlobila elektrika ,a díky listovýmu peru na zadní nápravě odvezl neskutečně moc,zahubila ho koroze.
2.Fiat Uno 1.3Turbo byla v té době neskutečná raketa, ale shnila poměrně rychle.
3. Alfa Romeo 1.7 16v boxer, černá s černočerveným interiérem, laděný výfuk ala Subaru , krásný zvuk, a jela parádně...
Ale je fakt jak píše Jericho,že většinou už to byly hodně ojetý auta, a je těžké cokoliv porovnávat.
VW Passat, Golf, Sharan, T4 tdi
vladoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 324
Registrován: 23 říj 2008, 14:41

Příspěvek od vladoc »

Obrázek Mal som asi 11 rokov a toto bola macchina bene :)
Obrázek
KIA CARENS III 2,0 CRDI
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“