rorvody scenic problem

Citroen, Peugeot, Renault..

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

rorvody scenic problem

Příspěvek od oregan »

Ahoj mam u sebe scenica rv 2006 1,6 16v 82kw.Delam u toho rozvody.Ma to hydrokolo.
Vse je ok,bohuzel nemuzu nasadit rozvodovej remen.Nemate nekdo zkusenost jak nasadit rozvodak?Vubec ho nemuzu nasadit na kola,jako kdyby byl kratsi.Pritom by mel mit stejny pocet zubu:-(
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Contitech?
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

Tomas.cz píše:Contitech?
Přesně tak contitech
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A ty zuby jsi počítal ? Já když mi to nejde spočítám zuby jak na starém tak na novém..Taky se sekli o zub, protože motor byl na hraně změny..Taky Renault, ale diesel..
nepropadat panice...
bepa
Přispěvovatel
Příspěvky: 491
Registrován: 16 led 2007, 18:20
Bydliště: Strakonice

Příspěvek od bepa »

jestli maš řemen OK , tak nasad řemen a kladku šponovaci povol to je jasny a naposled montuj tu kladku vodicí pěkně ji chytneš a je to
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

bepa píše:jestli maš řemen OK , tak nasad řemen a kladku šponovaci povol to je jasny a naposled montuj tu kladku vodicí pěkně ji chytneš a je to
uz to mam chlapi,ale na tomhle scenicu je to pekna pakarna.Nechapu proc nedaji klinek na kolo kliky vzdyt je to nesmysl aby to bylo chyceny jen pres remenici.

Jeste mam otazku,strasne z toho tece olej , vubec nechapu odkud,jde to uplne z vrchu.Sundal jsem sani a jak je ofuk tak tam je malinko oleje,a je zaolejovany s prachem cely viko.Ale jakmile se podivam pres zrcatko za motor tak mi prijde ze tesneni pod vikem ventilu je zaolejovany.Je tam silikon? a nebo je tam nejak tesneni?
Na co si dat pozor pri sundani ventiloveho vika?
jinak na prevodovce je mraky oleje a pritom je hlava sucha.Jen kaplicka s termostatem chladici kapaliny je zaolejovana.Nechapu kde se ten olej bere,ale jde ho za jizdy hodne ven.
Nemate nekdo zkusenost?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jsou to idioti a právě při utahování řemenice se může stát problém, musí se klika a kolečko rozvodů umýt acetonem, aby při utahování se kolečko nepootočilo.. V automobilové technice je kolikrát tolik nepochopitelných věcí, že se nedivím, že část občanů nenávidí některé automobilové značky..Lidská blbost má v konstrukčních kancelářích mnohdy nepochopitelně zelenou.. :(
nepropadat panice...
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

jericho-3 píše:Jsou to idioti a právě při utahování řemenice se může stát problém, musí se klika a kolečko rozvodů umýt acetonem, aby při utahování se kolečko nepootočilo.. V automobilové technice je kolikrát tolik nepochopitelných věcí, že se nedivím, že část občanů nenávidí některé automobilové značky..Lidská blbost má v konstrukčních kancelářích mnohdy nepochopitelně zelenou.. :(
Právě to se mi stalo,2x se mi protocila,musel jsem to dělat znovu.Jsou to k.....i .Ten přístup je katastrofální 😕
Odpovědět

Zpět na „Francouzské vozy“