Ford Mondeo MK3, 2.0TDCi 96KW, háže do nouzáku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
robinsladek
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2016, 07:55

Ford Mondeo MK3, 2.0TDCi 96KW, háže do nouzáku

Příspěvek od robinsladek »

Zdravím, potřeboval bych radu, mám Mondeo MK3, 2005, 2.0TDCi 96KW, chvilku po výměně turba, to jsem nekupoval nové, ale použité z bouračky, kaýdopádně to není důležité, turbo je mechanicky v porádku, ale i přesto mě to občas háže do nouzáku, zapne kontrolka žhavení a vypne turbo, vždycky když jedu na 5 nebo 6 okolo 1500 ot. a šlápnu na to, pak jakoby se to dusilo, nechce se tomu nahoru a vyhodí to do nouzáku.. 1,2,3,4 táhne dobře (moc nevytáčím nahoru, max 2500 ot., takže jestli to udělá i při vysokých nevím, (neměl jsem odvahu zkoušet po tom, co mi poslední turbo ruplo na 2 půlky :D ) kazdopádně mě napadá, jestli to nemůže způsobit vzduchový filtr, v kelly mi doporučili úžasný a levný starline, který je z jakési gumy nebo co to má být, to jsem zjistil až když sem ho tam dával a pak už neřešil, ale příjde mi divný,jako by zbytečně těsnil ten filtr, nebo jak to říct... Turbo mám už s el. jednotkou, ta mi po výměně turba zústala původní, na tom novým nejsou úplně nejlíp vyvážený lopatky, ale to si nemyslím že by měl být důvod k nouzáku, jen je hlučnější malinko... doufám že jsem napsal všechno co by mohlo pomoct k nalezení příčiny, diagnostiku budu dělat zítra nebo pozítří, ta mi taky napoví, ale ten filtr mi pořád leží v žaludku... Předem díky za smysluplné reakce :)
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Uvidíš čo povie diag, ale ako prvé ma napadlo či nebude prasknutá alebo zle utiahnutá hadica že by sa strácal plniaci tlak.
robinsladek
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2016, 07:55

Příspěvek od robinsladek »

tak diagnostika ukazala prd, zapomnel jsem ze vag je jen pro koncern a forscan mi to nenacte :( kazdopadne dobrej napad, dneska projdu hadice a zkontroluju :)
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Keď máš VAG skús aspoň cez OBDII, 2005 Mondeo by malo ísť
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

no tím filtrem bych začal jestli už na omak působí nevěrohodně, nebo to zkus projet bez filtru, pro jednou se nic nestane
odchází tu ale kde co, egr,vstřiky,čerpadla
turbo je ovládané podtlakem nebo už elektronicky aktuátorem ?
robinsladek
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2016, 07:55

Příspěvek od robinsladek »

turbo už je elektricky.. kazdopadne myslis ze to muze delat cerpadlo? to totiz je dooost v riti... :/
sl.lubomir@seznam.cz
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2022, 20:04

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0TDCi 96KW, háže do nouzáku

Příspěvek od sl.lubomir@seznam.cz »

Zdravim. mam stejny problem jaky tady popisujete. Mužete mi poradit jak jste to tehdy opravil? Co byla přičina? Děkuji předem za odpověd.
Odpovědět

Zpět na „Ford“