pec na pouzity mot.olej

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

Také můžeš vybírat PET láhve z kontejnerů nebo topit starými nárazníky. To je dostupnější než vyjetý olej. Je to sice o trošku více jedovaté než vyjetý olej a trochu víc karcinogenní ale hlavně,že je teplo. Je vidět že nevíš vo co go.
FR4NK!3
Přispěvovatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27 čer 2007, 11:21

Příspěvek od FR4NK!3 »

mtapaj píše:
FR4NK!3 píše:Co k tomu dodat :?
...nic.....je to najlacnejsie kurenie,a mam taky pocit ze to menej spini okolie ako napr stare skodovky a auta bez kat. :-)
V tom s tebou budu asi souhlasit ze spalit to v kamnech je lepsi nez v aute ... za urcitych podminek to v tom kotlu shori lip a mensim dusledkem na nas vsechny ... ale za urcitych podminek ktery se v domacich podminkach tezko dostahuje. Ale to te stejne neomlouva! Vem si kolik oleja spalis ty za zimu a kolik jedna 120ka :?
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

FR4NK!3 píše:
mtapaj píše:
FR4NK!3 píše:Co k tomu dodat :?
...nic.....je to najlacnejsie kurenie,a mam taky pocit ze to menej spini okolie ako napr stare skodovky a auta bez kat. :-)
V tom s tebou budu asi souhlasit ze spalit to v kamnech je lepsi nez v aute ... za urcitych podminek to v tom kotlu shori lip a mensim dusledkem na nas vsechny ... ale za urcitych podminek ktery se v domacich podminkach tezko dostahuje. Ale to te stejne neomlouva! Vem si kolik oleja spalis ty za zimu a kolik jedna 120ka :?
Za zimu není problém spálit 2000 l vyjetého oleje. 20 l denně,100 dní topení a je to. Stodvacítky žerou olej poněkud pomaleji.
mtapaj
Přispěvovatel
Příspěvky: 979
Registrován: 26 led 2007, 23:35
Bydliště: Trstena

Příspěvek od mtapaj »

oki....byvam na ORAVE,a je tu super vzduch...takze tu sa to v pohode strati.... (rofl) (rofl) (rofl)
a mimochodom kurim drevom,a tu moju pec chcem iba vylepsit,ked nieco dosusujem a potrebujem tam mat stale napr.20 stupnov 12 hod. tak je lepsie to pustit na ten olej,a mam po probleme s udrziavanim teploty :)
pec mam vyrobenu zo stareho boilera + vymennik+termostat+ventilator,a vykuri mi to behom 40 min.z 0 na 10 stupnov,potom to uz narasta v pohode ;)
KTS 530 k dispozicii
.....PASSAT B 5,5 96Kw+cca18Kw,AVF 2002-slusny stav aj vybava...:)
renault laguna 2,2td min.90kw..;o) palivo "FRITAK" - exx
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

ono to neni spatný nápad topit olejem ale olej z auta neni ono co keby sa dalo topit pouzitym fritovacím olejem alebo nejakym rastlinym to by nebylo az tak skodlivé
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

mně by asi nic nepřesvědčilo topit takovim svinstvem, raději budu platit víc za ekologičtější způsoby topení a kdyby k nám už konečně zavedli ten plyn jehož rozvodnu máme těsně nad vsí a stále nic, budu topit klido tim
lukassvar
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2007, 15:07

Příspěvek od lukassvar »

ja mam kotel na drevo a svaril jsem ci popelnik z 3 mm plechu a nad kotlem mam 60 l nadrz s kulovym kohoutkem prvne zatopim drevem a pak zapalim olej v popelniku a dal topim trosku drevem kour s oleje je dvakrat prepalovany a tak to vubec nesmrdi
FR4NK!3
Přispěvovatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27 čer 2007, 11:21

Příspěvek od FR4NK!3 »

Podle toho ze to nekouri a nesmrdi usuzujes ze je to "zdravotne nezavadny". (wallbash)
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

mám kotel přímo vyrobený na vyjetý olej. Je to origo z Holandska a není zase tak starej (asi 8 let) bych se divil, že by tam vyrobili něco, co je jedovatý. Pravda, má to dva ventilátory, sekundární a terciální spalování atd. U nás to zakázali z jedinýho důvodu a to proto, že vyjetý olej je nebezpečný odpad a vždycky kolem kamen to vypadalo jak u ropnýho vrtu. Emise jsou vpohodě.
Dáváme vyjeťák i do výkupu (přijedou, vysajou, zaplatí a odjedou a dají papír o ekologické likvidaci) když jsem se jich ptal,co s tím dělají, tak to jen přefiltrujou, nechaj ustát vodu a použijou ve výtopně jako topný olej. Ale mají papír na nakládání s vyjetým olejem a údajně sledování emisí v komíně.....
V klidu budu topit, dokud mi to někdo nepřijde zaplombovat. Kouř vidět není ani omylem a v tom oleji nic špatnýho není (kromě trafooleje, ale ten nemáme) :)
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Vraťa
Přispěvovatel
Příspěvky: 440
Registrován: 31 říj 2006, 20:54

Příspěvek od Vraťa »

MirekX píše:mám kotel přímo vyrobený na vyjetý olej. Je to origo z Holandska a není zase tak starej (asi 8 let) bych se divil, že by tam vyrobili něco, co je jedovatý. Pravda, má to dva ventilátory, sekundární a terciální spalování atd. U nás to zakázali z jedinýho důvodu a to proto, že vyjetý olej je nebezpečný odpad a vždycky kolem kamen to vypadalo jak u ropnýho vrtu. Emise jsou vpohodě.
Dáváme vyjeťák i do výkupu (přijedou, vysajou, zaplatí a odjedou a dají papír o ekologické likvidaci) když jsem se jich ptal,co s tím dělají, tak to jen přefiltrujou, nechaj ustát vodu a použijou ve výtopně jako topný olej. Ale mají papír na nakládání s vyjetým olejem a údajně sledování emisí v komíně.....
V klidu budu topit, dokud mi to někdo nepřijde zaplombovat. Kouř vidět není ani omylem a v tom oleji nic špatnýho není (kromě trafooleje, ale ten nemáme) :)
Muzes dat kontakt na ten vykup vyjetyho oleje.
FR4NK!3
Přispěvovatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27 čer 2007, 11:21

Příspěvek od FR4NK!3 »

MirekX píše:mám kotel přímo vyrobený na vyjetý olej. Je to origo z Holandska a není zase tak starej (asi 8 let) bych se divil, že by tam vyrobili něco, co je jedovatý. Pravda, má to dva ventilátory, sekundární a terciální spalování atd. U nás to zakázali z jedinýho důvodu a to proto, že vyjetý olej je nebezpečný odpad a vždycky kolem kamen to vypadalo jak u ropnýho vrtu. Emise jsou vpohodě.
Dáváme vyjeťák i do výkupu (přijedou, vysajou, zaplatí a odjedou a dají papír o ekologické likvidaci) když jsem se jich ptal,co s tím dělají, tak to jen přefiltrujou, nechaj ustát vodu a použijou ve výtopně jako topný olej. Ale mají papír na nakládání s vyjetým olejem a údajně sledování emisí v komíně.....
V klidu budu topit, dokud mi to někdo nepřijde zaplombovat. Kouř vidět není ani omylem a v tom oleji nic špatnýho není (kromě trafooleje, ale ten nemáme) :)
Rozdil je v tom ze ten kotel je na to stavenej ... ne podomacku spichnutej ... ono to neni svarit jen par plechu dohromady a lit tam olej a tvarit se jako ze nic :lebka: (wallbash)
mtapaj
Přispěvovatel
Příspěvky: 979
Registrován: 26 led 2007, 23:35
Bydliště: Trstena

Příspěvek od mtapaj »

mam taky pocit,,ze vo vacsine autodielni sa vykuruje starim olejom :)
KTS 530 k dispozicii
.....PASSAT B 5,5 96Kw+cca18Kw,AVF 2002-slusny stav aj vybava...:)
renault laguna 2,2td min.90kw..;o) palivo "FRITAK" - exx
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

mtapaj píše:mam taky pocit,,ze vo vacsine autodielni sa vykuruje starim olejom :)
To máš špatný pocit.
Ivo
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 20 črc 2006, 07:22
Bydliště: Martin

Příspěvek od Ivo »

mtapaj píše:mam taky pocit,,ze vo vacsine autodielni sa vykuruje starim olejom :)
Nechcem moc moralizovať ale pocit ktorý máš je v tomto prípade na h.....

1. Nevieš aký zákazník k tebe príde.
2. Ako každú prevádzku, schvaľuje aj hygiena
3. Pokutu za neekologické nakladanie s odpadmi
4. Požiarno bezpečnostné predpisy
atd

... brrr, škoda len pomyslieť.
G IV,variant,66 kW,ALH + niečo naviac od BH motor
viliam makuka
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2007, 20:19
Bydliště: zilina

Příspěvek od viliam makuka »

ROMEK píše:ono to neni spatný nápad topit olejem ale olej z auta neni ono co keby sa dalo topit pouzitym fritovacím olejem alebo nejakym rastlinym to by nebylo az tak skodlivé
vyrabam pece na olej 5 rokov je pravda ze to robi trochu bordel a ked sa to necisti kazdy den tak to nekvalitne spaluje je to ale urcite lesie ako ho vyhodit na nejaku skladku ale o inom da sa tam spalovat prepaleny olej z kuchyne pec sa ale musi rozhoriet najprv poriadne na ropny olej do cervena a potom prepnut na kuchynsky funguje to ako auto na repkovy olej a vykon je este vecsi ako u ropnych olejov moj zakaznik s tym vykuruje dom . Iny clovek z Tachova spaluje prepaleny kuch. olej v dieslovej elektrocentrale ma tak vlastny zdroj elektriny z ktorou aj vykuruje dom jeho mercedes jazdi tiez na tento filtrovany olej
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“