Zápis kol

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

No ja som tiež riešil zápis pneu kvôli poisťovni, človek nikdy nevie čo sa stane. Neviem ako v ČR ale na Slovensku rozmer v malom techničáku nemáme, len vo veľkom takže policajti ma až tak netrápili (jedine že by si to pri kontrole niekde pozrel cez počítač alebo ako) ale tá poisťovňa mi nedala spávať. Najviac ma nasralo že na aute som mal gumy ktoré tam normálne môžu byť, akurát úradníci to nemali v databáze tak mi ich do veľkého TP nezapísali. Musel som vyžiadať od importéra papier za 70€ kde potvrdil všetky použiteľné rozmery, ísť na úrad kvôli novému techničáku a potom k policajtom. Dá sa to myslím poriešiť aj cez nejaký certifikát od výrobcu diskov, že by teda dovozca tých diskov potvrdil že na tom konkrétnom aute môžu byť ale to je asi tiež na dlhé lakte.
grim
Přispěvovatel
Příspěvky: 779
Registrován: 19 bře 2006, 13:58
Bydliště: UH

Příspěvek od grim »

Pánové, omlouvám se za opravdu delší odezvu, ale dřív to nějak nešlo. Díky za nápady. Chci to mít v TP i za cenu zvýšených nákladů.. Jen takové akce nedělám běžně, tak není nikdo známý. Už me napadlo i přes Německo.. Dat tam na STK jiná kola si nepomůžu, protože dám nejmenší 16" a ty už se taky ofiko nedávaly. Co jsem pročítal nabídky na koupi nových kol, tak by se měly dát koupit s papirem na g2 i 17" a je tam poznámka "jen po úpravě lemu".
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

je to celé paradox a byrokratická kokotina... :-(
Třeba na O1 ASZ 17" v TP nejsou a škodovka s tím nesouhlasí = nedovolí zapsat (ani třeba origo Spidery z RS)!
Ale když si koupíš nějaké mrdkoidní kola, tak výrobce k nim má typový list a dopravka ti ty 17" v pohodě zapíše...
Není to jak u kreténů?
grim
Přispěvovatel
Příspěvky: 779
Registrován: 19 bře 2006, 13:58
Bydliště: UH

Příspěvek od grim »

Ano, to je fakt na veverku. Je spousta věcí, nad čím by si normálně uvažující člověk ukroutil hlavu. Naštěstí je to většinou tak, že úředník dostane papír a už neprudí.
To je jak když je potřeba nějaký nestandardní originální díl - napřed to nejde, ale jak donesu číslo tak už najednou není problém. Toto je to samé - je potřeba najít správný klíč..
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Nebudu zakládat nové téma a hodím to sem..
Jaká je nejjednodušší cesta zápisu kol do TP? Jedná se mi o rozměry přímo schválené a dodávané výrobcem ke konkrétnímu autu (peugeot 406), ale očividně se nikdo neobtěžoval se zápisem alternativních rozměrů do TP. Potřebuji tam dopsat jen 16ky, které se na to normálně dávaly.
Díky
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

zkusit přes zastoupení peugeot ČR jinak typový list u nás to bez nějakýho lejstra nebo korupce jinak nejde
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Právě mě napadlo, jestli v Peugeotu nevydají něco jako seznam schválených rozměrů. Jen sem se chtěl nejdřív zeptat tady, protože v těch oficiálních institucích nebývají moc ochotní, když jde o takovy stary pekáče :)
Tak třeba ještě někdo napíše, kdo tohle řešil.
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Je několik možností, jak dopsat kola do TP:
- máš potvrzený výpis od výrobce, s tím jdeš rovnou na úřad
- máš nová kola s typovým listem, který ti potvrdí technik typu K na STK a jdeš na úřad
- máš OEM kola, nebo kola se schválením KBA, 8SD, ale nemáš k nim nic. Nebo máš kola s německým TÜV protokolem. S tím zajedeš na zkušebnu (Dekra, TZV, TÜV), vydají protokol a s tím na úřad.

Kdo by chtěl řešit třetí možnost, klidně mi pište SZ ;)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“