Superb 2 netopí

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

loshoubos
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 27 črc 2008, 16:50
Bydliště: Chodov

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od loshoubos »

Čau, tak konečně mi superb už topí. Byl to radiátor topení. Pro ty co se ptají zdali to jde bez demontáže palubovky tak ano jde. Nejlépe kdyby auto nemělo kolení airbag (mé samozřejmě má) blbě se na něj dostává. Pak už to jde samo. Kupoval jsem radiatror od Nisens ale musel jsem reklamovat nějak to nechtělo pásnout, tak jsem nakonec koupil origo od VW (cca 5200 kč :-( ) práce cca na 3-4 hoďky (nejsem mechanik) Takže se to dá zvládnout na pohodu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od roman1648 »

Dobré vědět, jeden SUP 2 nám tam už se stejnou závadou stojí...
Kolega nedávno dělal Yetti a taky nadával že mu ten radiátorek tam nejde na ty trubky narvat, myslím že to byl zrovna Nissens nebo NRF, holt origo je origo...
Co se musí teda všechno rozebrat ? Nemáš nějakou fotku ? Ať vím do čeho jdu
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1937
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od Jirka. »

loshoubos píše: 18 led 2023, 20:23 Čau, tak konečně mi superb už topí. Byl to radiátor topení. Pro ty co se ptají zdali to jde bez demontáže palubovky tak ano jde. Nejlépe kdyby auto nemělo kolení airbag (mé samozřejmě má) blbě se na něj dostává. Pak už to jde samo. Kupoval jsem radiatror od Nisens ale musel jsem reklamovat nějak to nechtělo pásnout, tak jsem nakonec koupil origo od VW (cca 5200 kč :-( ) práce cca na 3-4 hoďky (nejsem mechanik) Takže se to dá zvládnout na pohodu.
To je dobrá rychta (LOL) už chápu proč sem jezděj lidi i ze Sovenska (LOL) 2500Kč a do hodinky hotovo :D
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 641
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od trhac »

Taky už mě sup topí. Dal sem radiator nisens a dělal sem to taky aspoň 3 hoďky. Možná až to budu dělat podruhý a potřetí, udělám to taky za hodinu jak Ty Jirko. Prostě poprvé, když pořádně nevíš co a jak to za hodinu neuděláš. Hlavně že to topí i u spolujezdce.
loshoubos
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 27 črc 2008, 16:50
Bydliště: Chodov

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od loshoubos »

roman1648 píše: 19 led 2023, 07:23 Dobré vědět, jeden SUP 2 nám tam už se stejnou závadou stojí...
Kolega nedávno dělal Yetti a taky nadával že mu ten radiátorek tam nejde na ty trubky narvat, myslím že to byl zrovna Nissens nebo NRF, holt origo je origo...
Co se musí teda všechno rozebrat ? Nemáš nějakou fotku ? Ať vím do čeho jdu
Fotku nemam,jen shorts z YT https://youtube.com/shorts/RzJw2OCU6g8?feature=share sunda se bocnice z tunelu,pak plasty co jsou na palubce pod volantem,pak je tam plastovej vydech,a je tam mel ten bag jo a jeste se sudaval takovej kastlik co je u pojistek.No a heater je prekrytej plastem na 2 sroubky,pak se odpoji trubky a je skoro hotovo 👍
loshoubos
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 27 črc 2008, 16:50
Bydliště: Chodov

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od loshoubos »

trhac píše: 19 led 2023, 19:32 Taky už mě sup topí. Dal sem radiator nisens a dělal sem to taky aspoň 3 hoďky. Možná až to budu dělat podruhý a potřetí, udělám to taky za hodinu jak Ty Jirko. Prostě poprvé, když pořádně nevíš co a jak to za hodinu neuděláš. Hlavně že to topí i u spolujezdce.
Jj jak pises,souhlasim,kdyz to dela clovek poprve tak trosku tape. Mozna jsem narazil pouze na vadnej kus, proste trubky na sebe nechteli pasnout a spodni byla i trochu jinak byhla,takze se sepisovala reklamace. Mozna kdybych vzal nejakej shit za 1000 kc tak by tam sel,kdo vi. Ten origo tam pasnul jak do matky. Jo a jeste jedna takova chujovinka, kdyz si objednas origo od vw tak se dodava bez tesnicich o krouzku,tak jsem dal ze stareho a modlim se at nezacne protekat 👍
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1937
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od Jirka. »

K origo se musí kupovat kroužky, neorigo jsou dokonce i bez plastů a těsnění okolo radiátoru. Už jsem párkrát viděl že to tam někdo nasral i bez toho, což sice i tak funguje, ale netopí to pak na 100% protože fouká okolo.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“