Superb 2 netopí

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Prospeedy
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 08 bře 2009, 21:06
Bydliště: Teplice

Topeni

Příspěvek od Prospeedy »

Jj obe jsou horky.. a leva strana vydechu je nepatrne teplejsi. uz mam doma novej radiator. Zitra prehodim a napisu verdikt
Ex: A3 ASZ ..... 300PS :,-(
O2 turbobéňo BWA... 280PS

Akt.: Cupra 1p 2.0 tfsi 370ps/550nm
Passat B7 CR .. profituning
Prospeedy
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 08 bře 2009, 21:06
Bydliště: Teplice

Topeni

Příspěvek od Prospeedy »

Byl to radiator.. nejakej vocas do toho nalil logr nebo co to bylo za sracku :roll: hlavne ze uz topim :-D
Ex: A3 ASZ ..... 300PS :,-(
O2 turbobéňo BWA... 280PS

Akt.: Cupra 1p 2.0 tfsi 370ps/550nm
Passat B7 CR .. profituning
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Topeni

Příspěvek od slovacek.milos »

Prospeedy píše:Byl to radiator.. nejakej vocas do toho nalil logr nebo co to bylo za sracku :roll: hlavne ze uz topim :-D
a měnils nebo protáhl tlakem vody|????
Prospeedy
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 08 bře 2009, 21:06
Bydliště: Teplice

Topeni

Příspěvek od Prospeedy »

Daval rovnou novej
Ex: A3 ASZ ..... 300PS :,-(
O2 turbobéňo BWA... 280PS

Akt.: Cupra 1p 2.0 tfsi 370ps/550nm
Passat B7 CR .. profituning
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

dalo sa to vymenit bez demontaze palubky ze? : )
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Prospeedy
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 08 bře 2009, 21:06
Bydliště: Teplice

topeni

Příspěvek od Prospeedy »

U superba jsem měl premieru, tak jsem si radsi vyndal palubku (noteeth) ale priste bych to zkusil asi bez vyndani :)
Ex: A3 ASZ ..... 300PS :,-(
O2 turbobéňo BWA... 280PS

Akt.: Cupra 1p 2.0 tfsi 370ps/550nm
Passat B7 CR .. profituning
mikkiste
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 24 čer 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Příspěvek od mikkiste »

Ahoj panové,
toto vlákno přesně popisuje můj aktuální problém v Superbu 2. Nejdřív mi to pozvolna přestalo topit u okna spolujezdce a pak se to rozšířilo až k řidiči. Teď to sotva topí u okna řidiče. VAG nic nehlásí, testy klapek na poslech znějí dobře. Proplach topení trochu pomohl před rokem, teď už to nepomáhá, takže to vypadá na ucpané topení. Dával jsem tam i nejakou čistící směs do chladiče proplachoval jsem celý system, ale to taky nepomohlo.

Dočetl jsem se tu, že se ten radiátor dá vyměnit bez rozebrání palubky. Jak se to přesně dělá? Dokáže to i zručný kutil/nemechanik, který si na autě sem tam něco dokáže opravit? Někdo kolem Brna?
Děkuju předem za rady!
Superb II combi 2.0 TDI 4x4 CR 125kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="mikkiste"] Dokáže to i zručný kutil/nemechanik, který si na autě sem tam něco dokáže opravit?

tento to dokáže David Copperfield ;)
Uživatelský avatar
Romaneek
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 21:05
Bydliště: Bor u Tachova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romaneek »

Na Passatu 3C 2006 mi ho jeden měnil a palubka zůstala. Prý ho musel různě natáčet, ale šlo to. Nevím nakolik jsou si se Superbem podobné..
Golf IV variant ASZ, IC ARL, turbo 1752vrk, SW Mirulu, předek bi-led projektory koito, staví to Brembo MAX..
T4 multivan, 111kw zatím série :)
2x Golf MK2 1,6TD JR 51kw v renovaci, jeden už po..
EX: Fabia combi 1.9Tdi, ASZ+GTB1756VK+FMIC atd.
Tibunkto123
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2021, 16:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tibunkto123 »

Dá sa aj bez demontáže palubovky na Superbe 1 vymeniť radiátor??
loshoubos
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 27 črc 2008, 16:50
Bydliště: Chodov

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od loshoubos »

Ahoj,nevim proc mi mechanik nedokaze dat za pravdu ze z toho co jsem vycetl zde a z netu ze mam v riti radiator.Taky mi netopi prava pulka,jen vlazne (skoda superb 2, 2 tdi, 125 kw, 4x4 r.v. 2012) jen kdyz zavru vydechy u ridice tak jde teply vzduch z vydechu u spolujezdce.Na nohy fouka pouze studene. A kdyz zapnu klimu tak topi taky pouze u ridice.Diagnostika klapky nehlasi spatne,jen ukazuje ze u ridice teplota +- 60 a u spolujezdce tak do 30ti stupnu.
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1937
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od Jirka. »

loshoubos píše: 01 pro 2022, 18:56 Ahoj,nevim proc mi mechanik nedokaze dat za pravdu ze z toho co jsem vycetl zde a z netu ze mam v riti radiator.Taky mi netopi prava pulka,jen vlazne (skoda superb 2, 2 tdi, 125 kw, 4x4 r.v. 2012) jen kdyz zavru vydechy u ridice tak jde teply vzduch z vydechu u spolujezdce.Na nohy fouka pouze studene. A kdyz zapnu klimu tak topi taky pouze u ridice.Diagnostika klapky nehlasi spatne,jen ukazuje ze u ridice teplota +- 60 a u spolujezdce tak do 30ti stupnu.
Hele může být urvaný táhlo od klapky, vadný čidlo, ale nejčastěji to bývá právě ten ucpaný radiátor. Na diagnostice to vždy poznám. Dělám to i na počkání. Horní Počernice. Nový radiátor s prací 2500Kč. 774988595
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 643
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od trhac »

Tak se přidám do diskuze.superb 2cbbb přestává topit od spolujezdce.u řidiče to ještě fouká teplý i když to mám na auto a ac nevypinam.dneska sem sundal ten koberec u pedálů a na radiátor je tam vidět ,ale nevim jak půjde vytáhnout
loshoubos
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 27 črc 2008, 16:50
Bydliště: Chodov

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od loshoubos »

[/quote]
Hele může být urvaný táhlo od klapky, vadný čidlo, ale nejčastěji to bývá právě ten ucpaný radiátor. Na diagnostice to vždy poznám. Dělám to i na počkání. Horní Počernice. Nový radiátor s prací 2500Kč. 774988595
[/quote]

Cena krasna,ale ja jsem od Karlovych varu ☹️
Zkusim to prolit nejakou chemii,kdyz to jen trosku pomuze tak to bude na stopro ten radiator.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Superb 2 netopí

Příspěvek od roman1648 »

Včera jsem řešil dvacetiletou FI 1.2HTp, radiátor odpojil a do jednoho nátrubku foukal vzduchem pistolí,z druhého šlo prd,tak odstraňovač vodního kamene pro pračky rozpustil v horké vodě z rychlovarky,dva kousky kolínek hadic dlouhých tak 30cm ohnul nahoru za motorem,nalil to tam,nechal 20min,tekla z toho sračka pěkná,pak proplach horkou vodou a to samý znovu,na profuk průchodnost o 100% lepší ale už bylo pozdě tak jsem to jen složil a už nezahříval naplno ale bylo to jen chvíli nastartovaný a už to topilo o poznání lépe
Ideální je na to kyselina citronová ale tu u vietnamce neměli (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“