ESP Mk20 vs. Mk60

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

já jsem dodělával Mk25 do Galaxy... taky se dá..samozřejmě posilovač se mění.. zlatá Mk60 (LOL)
garaz82
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 02 čer 2016, 12:30

Příspěvek od garaz82 »

hansdob píše:Ano MK60 ma duosenzor
nemá, první MK 60 mely ještě sensory rozdělené, pak se přešlo na takzvaný duosensor. Rozdíl je v tom, že rozdělené sensory jsou ještě analogový, teda s analogovým výstupem a duosensor má výstup digitální.
garaz82
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 02 čer 2016, 12:30

Příspěvek od garaz82 »

no kdyby si chtěl číslo toho konektoru co potřebuješ, tak tady

1J0973047

ale cena nového je masakr (LOL)
Jožo1009
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 13 lis 2016, 15:36

Příspěvek od Jožo1009 »

Ďakujem
Jožo1009
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 13 lis 2016, 15:36

Příspěvek od Jožo1009 »

Ďalšia podotázočka,kontrolku v budíkoch riadi iba ten jeden drôt na pin 14,alebo je jej svietenie riadené cez can bus a k line?Dá sa kontrolka otestovať aj nejak mimo zapojeného esp?
Nejak sa mi totiž nezdá jej zapojenie.Výstup od tlačítka je zapojený priamo na budíky (pin14) a do rj abs/esp. Takže čisto teoreticky pri stlačení tlačidla ide krátky napäťový impulz do budíkov a esp,takže kontrolka by mala iba prebliknúť.Čo ju poom riadi aby zostala svietiť?A opačne pri vypínaní zase krátky impulz do budíkov a esp.
Oktávka mala relé ovládania kontrolky,má golf podobnú elektroniku v budíkoch?
Je potrebné budíky na esp nejak prekódovať?Vo vise som nič nenašiel,a chcem nejak zistiť (bez rozoberania) ako vyskúšať kontrolku.
Diky
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

ak budiky vyzaduju kodovanie, nakodovat..potom test akcnych clenov by to ma lvediet pustit nie?
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Jožo1009
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 13 lis 2016, 15:36

Příspěvek od Jožo1009 »

Práveže o prekodovani budíkov som nikde nič nenašiel a akčné členy kontrolku nespustia.A ako som práve zistil,pin č.14 mám na budíkoch už obsadený.Tak fakt neviem.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

no musis lepsie hladat :) a skusit ci tvoje budiky to vobec vezmu....a pin 14 neviem čo je :) však si pozri schemy kam ta 14tka ide.

Nemozes chciet prestavovvat polku auta, ked nedokazes vyriesit zakladne problemy ;) Necakaj ze ti tu niekto na dlani napise cely postup aj so vsetkym..
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
garaz82
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 02 čer 2016, 12:30

Příspěvek od garaz82 »

přiveď 12V na pin č 14 a uvidíš, zda se ti na budíkách rozsvítí kontrolka ESP. U octavie na to byly jiné budíky. Když jsem to dodělával já, tak na pozici pro kontrolku ESP byla druhá kontrolka airbagů. Brácha si z toho dělal srandu, že při ESP, nebo ASR zásahu se mu připravují airbagy na vystřelení, když blikala kontrolka
Jožo1009
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 13 lis 2016, 15:36

Příspěvek od Jožo1009 »

octaviask píše:no musis lepsie hladat :) a skusit ci tvoje budiky to vobec vezmu....a pin 14 neviem čo je :) však si pozri schemy kam ta 14tka ide.

Nemozes chciet prestavovvat polku auta, ked nedokazes vyriesit zakladne problemy ;) Necakaj ze ti tu niekto na dlani napise cely postup aj so vsetkym..
Nečakám a ani o ten postup nikoho neprosím,neboj sa.
Pýtam sa na ovládanie tej kontrolky,kedže oktávka ma naň relé a golf už nie.Ktoré základné problémy nedokážem vyriešiť prosím?Ako polka auta mi to vôbec nepripadá... :)
Pin 14 je v schémach na ovládanie tej kontrolky,ja mám ale pin 14 na koncovke uz obsadený.Pripojiť niekde surovo 12V je najjednoduchšie,ale nerád by som niečo rovno odfajčil.A či sa koduju budiky na esp som nikde nenašiel.
Garaz82-použil si do tej oktavie aj to relé či si to zapojil napriamo?
garaz82
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 02 čer 2016, 12:30

Příspěvek od garaz82 »

samo sebou, že přes rele, ale jak říkám octavie taky k ESP měla i jiné budíky. Já ty stávající docela musel dost upravit :) naletovat LED, dát odpor, protože tam vůbec nic nebylo. A ještě k tomu, že máš obsazen pin č. 14, nekoukáš se náhodou na modrý konektor? ESP jde do zeleného (LOL)
Jožo1009
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 13 lis 2016, 15:36

Příspěvek od Jožo1009 »

Hej hej,samozrejme že do zeleného (noteeth)
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

ESP vs. budiky, golf 1999, AHF, manualna prevodovka...od aprila 1998

ESP zapojene takto...

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/tam/_LdslptGs3bLx

pin 14 v T32a je obsadený ak je v aute ESP alebo TCS(ASR)

inak by mala byt prazdna, respektive mozno priprava? :) opri 12V a uvidis co sa zasvieti, ked posvietis na budiky, budes vidiet ci maju obrazok TCS/ESP, pripadne či je tam osadena ledka.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Jožo1009
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 13 lis 2016, 15:36

Příspěvek od Jožo1009 »

Ano,tiež mi to napadlo,ale auto malo iba abs.No nič vyskúšam tam pichnúť 12v...
Jožo1009
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 13 lis 2016, 15:36

Příspěvek od Jožo1009 »

Tak po tej dlhšej dobe vytiahnem túto tému zase- Systém som namontoval až za jeden deň (tí ktorí tvrdili že to bude trvať mesiac, boli riadne mimo), vrátane doplnenia kabeláže, prepinovania jednotky, komplet brzdového posilovača a odvzdušnenia brzd. Závada sa našla iba na čidle zrýchenia, po rozobratí a prepájkovaní a nakalibrovaní už nevykazoval komplet žiadnu chybu.Systém je funkčný, vypínateľný tlačidlom, jediný problém je iba to, že nesvieti kontrolka esp na budíkoch, ale je to stále v štádiu riešenia..
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“