Citroen berlingo B9 1,6 Vti 88kw 5FS.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Citroen berlingo B9 1,6 Vti 88kw 5FS.

Příspěvek od proxima »

Zdravím ,prišlo mi auto zastudena ťažko štartuje cuká trhá,nemá výkon občas striela do sania je to benzín-plyn pochodelo už po viacerých servisoch no bez výsledku v inom boly menené originál lambda sondy,čistené vstrekovače.Diag píše čítane origo Delphi,Texou,Brain bee. DTC P15A7 Nekonzistence tlaku oleja s atmosferickým tlakom-prerušovaný...P2177 sežizení zmesi-prerušovaný...P0172 zmes príliš bohatá...PO313 signál hladiny paliva minimalná hladina dosažená...P2074 Regulácia saciého tlaku-prerušonaný príliš vysoký tlak. ...Pripadá mi ako keby tieto chyby spôsobovalo niečo netesné v sani alebo odvetraní.Čo mi nejde do hlavy je tlak sania na volnobeh diag píše požadovanú hodnotu 50 mbar a skutočná je 0 mbar a doba vstreku 4-5ms..................Moj známy má peugeot s takýmto motorom tak som porovnal udaje a diag píše na volnobehu skutočnu hodnotu 40mbar a dobu vstreku 2,4 ms.Ten údaj tlaku v sani mi je dost nejasný ved byva cca 300mbar pripadá mi to ako keby to bola nejaká vypočítana hodnota za základe ktorej sa niečo prepočítava.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

začni kontrolou rozvodů na přípravky, popř. hned vyměnit..
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

U tohodle motoru lpg je katastrofa.Odpojil bych na čas lpg resetnul adaptace a jezdil na benzi a sledoval kam se adaptace posunou.Hledal bych možnost přisávání vzduchu a vyloučil netěsnost a bacha i na zátku oleje i ta musí těsnit už jsem to tu měl několikrát že ji majitel dal křivě protože ty motory chlastaj olej.
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Po zastavení ventilu lpg ide motor ako má.Benzín sa miešal s plynom a tým to obohacovalo . Netesnost plynu už zistovana nebola nakoĺko to zákazník nechcel riešiť ,že ho nebude použivať , Ďakujem za reakcie ;)
Odpovědět

Zpět na „Citroën“