Změna hodnoty trvaní času pro vypnutí pří podpětí Webasto

diskutujte o diagnostických prostředcích pro různé značky vozidel

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Gapino
Sběrač informací
Příspěvky: 29
Registrován: 16 říj 2007, 18:59

Změna hodnoty trvaní času pro vypnutí pří podpětí Webasto

Příspěvek od Gapino »

Zdravím místní a prosím o radu. Vyměnoval jsem v touranu webasto. Jenomže u prvního bylo nastaveno viz výpis Delay for supply voltage min. detection 250s. U druhého je v tomto nastaveno 0s. Nevite prosím jak změnit hodnotu 0 na 250, ve VCDS tak, jak to bylo i u prvního. Bojím se, abych nezměnil něco jíného. Díky
Obrázek
Obrázek
Touran 1.9 TDI 77 KW
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Někde v adaptacích bych to hledal... A nezapomeň taky zohlednit to prahový napětí, kdybys to zpoždění chtěl měnit opačně, už by to tu baterku docela "drtilo" ... Za mě bych dal 11V a minutu... (i když to je obecný, nejlepší by bylo změřit odběr a nastavit s ohledem na baterku, ale to je asi zas zbytečnej luxus, tak jako tak je práh 9,5V málo i bez zpoždění, ještě snesitelný by to mohlo být s větším odběrem/větrákem naplno, ale i tak bych pod 10V nešel...)
pašíkombi AFN B597
Gapino
Sběrač informací
Příspěvky: 29
Registrován: 16 říj 2007, 18:59

Příspěvek od Gapino »

Fanda TDI: díky.
Stejně mám tak trochu strach něco měnit, nešlo by poradit trochu "přesnějc" :-)
Touran 1.9 TDI 77 KW
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Bez přesnějších údajů těžko ;-)
Tj. nejlíp změřit celkovej odběr a zohlednit kapacitu aku (popř.stav, ale zase "šít to na míru" baterce, která není v kondici, taky není dobrej nápad...), protože s větším odběrem a slabší aku se za těch 250s můžeš z těch 11,3V dostat klidně i pod těch 9,5V ...
Pro zajištění co nejdelší životnosti baterky (a schopnosti to pak ještě navrtět) bych to, co jsem psal původně, možná ještě zpřísnil (tj. např. těch 11,3V/11,5V a minutu/dvě a i bez zpoždění určitě ne pod 10V/10,5V)
pašíkombi AFN B597
Gapino
Sběrač informací
Příspěvky: 29
Registrován: 16 říj 2007, 18:59

Příspěvek od Gapino »

Díky za odpověď, ale spiš jsem myslel kde přesně mám ten údaj o čase změnit z ty 0 na dejme tomu 20 sec. :-)
Touran 1.9 TDI 77 KW
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Bude tam roletka, kde ti to napíše to co měníš.. neboj se. Stane se hovno.. maximálně to změníš zpět..
marejo
Přispěvovatel
Příspěvky: 241
Registrován: 12 dub 2014, 16:31
Bydliště: Kladno

Příspěvek od marejo »

Ahoj, nechci zakládat další téma, domontoval jsem webasto do o2 fl a nastavil jako příhřev motoru. Chtěl bych aby zapínalo při studeném startu pokud bude pod 10 st a hřálo až třeba do 80 st vody. Nastavil jsem to v přizpůsobení prahové hodnoty okolí a kapaliny ale nemá to vliv, topení se spouští od 5 st a topí pouze do 60 st vody.
O2 FL kombi, 2.0 TDI 103 kw CFHC
Odpovědět

Zpět na „Autodiagnostika - Software - Elektro svět“