Někdo přes elektriku

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Někdo přes elektriku

Příspěvek od titan0306 »

Děti při lyžování pořád kňučí, že jim mrznou nohy, tak jim koupím vyhřívané vložky, ale když kouknu na ty baterie k tomu, tak by mi bylo horko i při -30st. (LOL)
Baterie pro jednoho vyjdou kolem 4tis., pak je varianta, že se do toho vkládají tužkové, ale to už je zase 6-8tužkových pro jednoho a na to že se to nabíjí pomalu 12h bych musel koupit několik nabíječek.
Nedalo by se to pořešit nějakou powerbankou nebo baterii z RC modelů.

Např. na jednu vložku jsou 3AA = 4,5V případně 3,6 s nabíjecíma a jsou v tom zapojeny do serie.

Regulace by asi nebyla potřeba, některé to taky nemají. Stačí ON/OFF
Tel:776005385 Nový Bor
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

na dráty se vyprdni sem tam je nech šlapat a když se do toho z kopce opřeu tak se zahřejí sami...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

větší hovadinu jsem neslyšel, kup jim pořádný boty a jak praví Ladas, ať šlapou. :roll: baterie a za 4tisíce... no looolllll (LOL) To vymyslela manželka? Nemrznou je nohy protože chcou spíš pařit doma v teple na počítači/tabletu?
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

Nasrat na vložky, nechat šlapat a nerozmazlovat....V dobrých botách není zima....Asi jsi toho sám málo najezdil, když se tak ptáš na nějaké ohřívače do bot....
Naposledy upravil(a) DIAGNOSTIK dne 10 pro 2017, 21:46, celkem upraveno 2 x.
To je situace!
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

No pánové, evidentně jste toho moc nenajezdili.

WOBe lyžoval jsi někdy vůbec? Až mi najdeš boty v kterých i mě nebudou mrznout nohy tak ti pošlu 5000,- jako všimné. Do té doby se nevyjadřuj čemu nerozumíš.

Ladas- nejde o jízdu dolů, ale o čas který člověk stráví čekáním na vlek a jízdou na vleku, která je násobně delší než jízda dolů a pokud máš -10 tak prostě ti ty nohy začnou mrznout, protože v nich nemáš pohyb.

Ani jsem to nedopsal a další chytrák :roll:
Tel:776005385 Nový Bor
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

a jaký to má příkon ? :) powerbanky mají 5V o to by problém nebyl ,ale výstupní proud je relativně malý :) jaký tam jsou parametry ? příkon, proud ,napětí ?
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

DIAGNOSTIK píše:Nasrat na vložky, nechat šlapat a nerozmazlovat....V dobrých botách není zima....Asi jsi toho sám málo najezdil, když se tak ptáš na nějaké ohřívače do bot....
Za 25 let na lyžích jsem toho najezil dost a u nás (v ČR) ti ty nohy prostě mrznout budou i mě mrznou a jelikož nejsem typ co to po 2h zabalí tak vím jaké to je a není to o rozmazlenosti dětí. Nejsi v Alpách kde jedeš 15min. dolů a prohřeješ se, ale dle tvého výlevu nemáš možnost to porovnat.
Tel:776005385 Nový Bor
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

sCitem píše:a jaký to má příkon ? :) powerbanky mají 5V o to by problém nebyl ,ale výstupní proud je relativně malý :) jaký tam jsou parametry ? příkon, proud ,napětí ?
To nikde neuvádí, vložky jsou stejné a buď koupíš batterypack a nebo jen tu krabičku do které vložíš 4xAAA baterky, které v tom jsou v serii.
Takže něco s těmito parametry.
Tel:776005385 Nový Bor
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Konektor to má USB?

Vzal bych něco takového...
https://www.alza.cz/adata-a10050-power- ... 399641.htm
Má to případně vývod na 1A nebo na 2A kdyby náhodou nestačilo.
a pokusy bych vyzkoušel na sobě :D
Při rychlém použií google jsem zahlédl baterku do těch vložek a ta měla kapacitu 2000 mAh, takže tahle vydrží podstatně déle...
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

titan0306 píše:
To nikde neuvádí, vložky jsou stejné a buď koupíš batterypack a nebo jen tu krabičku do které vložíš 4xAAA baterky, které v tom jsou v serii.
Takže něco s těmito parametry.
výběr máš vcelku snadný bud NIMH baterie 1.2V(1.4V) článek nebo lipol 3.7V(4.2V) článek
osobně bych klidně dal 2s lipolku kapacitou cca 2000Mah (2-3 stovky kus) a nabíjel to procesorovou nabíječkou (dělaji se i 12V verze tak můžeš nabíjet v autě cestou) když to přeženu tak to máš za 1500 s tim že máš nabíječku se kterou nabiješ jakoukoliv baterii ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Právě proto bych volil spíš tu powerbanku, dá se to nabíjet v autě, je to univerzální kvůli usb, a microUSB kabel používáš k telefonu ☺
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

jezdím na snowboardu a spíš chladím... :roll:
Uživatelský avatar
stevocz
Aktivista
Příspěvky: 1542
Registrován: 07 led 2009, 10:03
Bydliště: SR

Příspěvek od stevocz »

li-pol by som nedaval. tu ked klepnes tak je vacsia pravdepodobnost ze zacne horiet ako li-ion.

Ale urcite by som nesiel do tuzkovych tie treba dlho nabijat. taky klacicky sulok lionky nabijes vpohode za 1-2 hodky ak mas taku nabijacku pripadne 3-4 s klasickou. Nabijacky su casto napojitelne aj na +12v takze len vezmes nejaku zasuvku do zapalovaca a napojis tych 12v a vpohode nabijas. A cisto len baterky budu urcite lacnejsie ako powerbanka. Ku tomu nejaky drziak na baterky s kablom zapojis a hotovo.

klasicky sulok lionky ta vyjde od 5e do 10e s kapacitou 2500-3500

ale ak na vyhrev staci 2A tak by sa mala dat pouzit aj powerbanka.
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Když jsou 4x AAA baterky v serii ,tak neočekávám že by tam tekl velkej proud.... navíc ta powerbanka se dá dát do kapsy a jen natáhnout dvoulinku kabel :)takže powerbanka pro jednoho...
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

titan0306 píše: Za 25 let na lyžích jsem toho najezil dost a u nás (v ČR) ti ty nohy prostě mrznout budou i mě mrznou a jelikož nejsem typ co to po 2h zabalí tak vím jaké to je a není to o rozmazlenosti dětí. Nejsi v Alpách kde jedeš 15min. dolů a prohřeješ se, ale dle tvého výlevu nemáš možnost to porovnat.
Proto jezdím raději do Alp, lyžování u nás je podle mě tragédie. Platíš nesmysl za to, že stojíš ve frontě a pak se svezeš dolů po poli, nuda :) Rakousko je kousek, lyžuješ ve výškách kilometr nad Sněžkou, ceny za skipas podobný jak u nás, ale lyžovací zážitek úplně někde jinde a bez front :) A nevzpomínám si, že by mi někdy mrzly nohy :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“