Staging - protoceni rucicek O1

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
hobca
Přispěvovatel
Příspěvky: 55
Registrován: 01 lis 2017, 20:27

Příspěvek od hobca »

ahoj, zkus tohle a eeprom si douprav podle sebe, je tam aktivovaný stagging. jinak já to upravuji přes dash dump edit.

https://uloz.to/file/3Gu3P1qowq5D/1u092 ... do-v07-bin
Golf V GTI, 2.0 TFSI ea133 AXX
DSG

EX:
Octavia 1.9tdi asv
p764
Chip by TDIFun 136hp
Egr off
Kat off
Tlumič off
Lirneth
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 říj 2019, 20:20

Příspěvek od Lirneth »

hobca píše:ahoj, zkus tohle a eeprom si douprav podle sebe, je tam aktivovaný stagging. jinak já to upravuji přes dash dump edit.

https://uloz.to/file/3Gu3P1qowq5D/1u092 ... do-v07-bin
Ahoj, díky.
Zkusil jsem to na stole, ručičky se netočí... :)
Není třeba ještě něco udělat? Nebo hned po flashi a přivedení šťávy se mají protočit?

Kdyžtak zde link na můj dump:
https://webshare.cz/#/file/6Ow6yu4Te5
hobca
Přispěvovatel
Příspěvky: 55
Registrován: 01 lis 2017, 20:27

Příspěvek od hobca »

Hned ne, v autě to dělám tak že jak se soft přehraje, vypnu klíček vytaphnu ho a počkám minutu. Pak už to valí :)
Golf V GTI, 2.0 TFSI ea133 AXX
DSG

EX:
Octavia 1.9tdi asv
p764
Chip by TDIFun 136hp
Egr off
Kat off
Tlumič off
Lirneth
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 říj 2019, 20:20

Příspěvek od Lirneth »

hobca píše:Hned ne, v autě to dělám tak že jak se soft přehraje, vypnu klíček vytaphnu ho a počkám minutu. Pak už to valí :)
Zajímavý :D
Přístup k autu bohužel nemám, vypnul jsem je, nahodil a netočí. :?
Včera jsem zkoušel ruční patche, ale v autě a klíček jsem měl vytažený po flashnutí.
Budíky původně byly bez patche, takže na 4F0 byla pouze FF.
Octavia je ročník 2003 96kw, to by měla umět, ne?
Prkotina, ale přesto... :D

Každopádně moc děkuju za pomoc.
Lirneth
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 říj 2019, 20:20

Příspěvek od Lirneth »

Ehm...
Tak už mi to funguje.
Source mi poslal BIN, doma jsem ho nahodil (nefunguje), zapojím to v autě a tam to jede...
Ony fungují i mé předchozí pokusy, jen je třeba mít minutu vytažený klíček a poté zamknout/odemknout. (LOL)

Pouhé odpojení šťávy, nebo vytažení klíčku nefunguje,
Takže: 1U0920841J má verzi 10A4.


Děkuji všem za pomoc a přeji hezký zbytek neděle. :)
hobca
Přispěvovatel
Příspěvky: 55
Registrován: 01 lis 2017, 20:27

Příspěvek od hobca »

Asi bylo jen potřeba aby se uspala komfortka :) hlavně že ti to funguje 👌🏻
Golf V GTI, 2.0 TFSI ea133 AXX
DSG

EX:
Octavia 1.9tdi asv
p764
Chip by TDIFun 136hp
Egr off
Kat off
Tlumič off
drahosch
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub 2020, 08:37
Bydliště: Čejkovice

Příspěvek od drahosch »

Hezký den, měl bych pár dotazů týkajících se budíků a možných úprav. Mám superba 2.5 a rád bych taky staging, ale rád bych aby se protočily všechny ručičky, akorát jsem to na žádném videu neviděl, všude jen tacho a otáčky. Jasně, první co mě napadne, že si o mě řeknete, že jsem vůl a že je to jasné, prostě to nejde...ale za zeptání nic, takže, proč to nejde a jak to vlastně funguje? tipoval bych, že když se pomocí diagnostiky dostanu na test akčních členů a tam si můžu ručičky jednu po druhé otestovat, tak přeprogramováním EEPROM si vlastně nastavím tento test hned po přivedení napětí do elektroniky budíků, ale jak říkám, jsem jen amatér a rád bych to pochopil...Jinak bych si představoval aby se po zapnutí zapalování rozsvítily ručičky, potom se udělal stagigng všech 4 a potom se rozsvítily ciferníky, ideálně aby staging proběhl i s kontrolou kontrolek v cifernících jako na přiloženém videu a když už si vymýšlím, tak nešlo by naprogramovat aby se ciferníky rozsvítily pozvlona a ne skokově? Jo, asi vymýšlím ptákoviny, ale kdo ne :-) Kdyby si někdo našel čas a vysvětlil mi co jde a co ne a proč to nejde. Jak se vlastně ty jednotlivé funkce hledají? třeba ty kontrolka současně s ručičkou, očividně na to někdo přišel nějaký čas po tom, co se staging už dělá, takže se prostě přepisují adresy, dokud se nepřijde na správné pořadí, nebo to souvisí s nutností nastudovat si něco o základech programování? pár věcí už mám za sebou, ale vždycky podle návodů a bez problémů, ale sám osobně bych věděl jak na to, díky. A ještě jedna věc, líbí se mi víc budíky z passata B 5.5 hlavně ručičky, přemýšlel jsem, že bych přehodil jen tu masku na moje superbácké budíky, ale mám na supovi jiný rozsah tachometru, takže by to takhle nefungovalo, takže tam rovnou předělat budíky z B5.5 ? a jak je to náročné?

https://www.youtube.com/watch?v=i9AtQfSKiHw
Škoda 105l, Škoda 120, Honda Prelude 2.0, Honda Accord 2.2, Audi A8 4.0TDi, Škoda Superb 2.5TDi
drahosch
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub 2020, 08:37
Bydliště: Čejkovice

Příspěvek od drahosch »

nikdo nic? :-/
Škoda 105l, Škoda 120, Honda Prelude 2.0, Honda Accord 2.2, Audi A8 4.0TDi, Škoda Superb 2.5TDi
JanSuperB
Přispěvovatel
Příspěvky: 162
Registrován: 20 dub 2011, 21:57
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek od JanSuperB »

ahojte udela mi nekdo na skode superb 2003 protaceni rucicek? par lidi se oto snazilo ale zatim zadny neuspel.jedna se o budiky 3U0920840A mam vytazeny original bin mozno zaslat.
jinak jedna uprava fungovala ale stale svitil immo ikdyz bylo mozne motor natocit a s autem jezdit
Naposledy upravil(a) JanSuperB dne 15 zář 2020, 19:25, celkem upraveno 1 x.
SuperB Machine
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Pohledej v Rusku.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
JanSuperB
Přispěvovatel
Příspěvky: 162
Registrován: 20 dub 2011, 21:57
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek od JanSuperB »

no a co koupe jineho typu budiku kdyz tyhle nejdou? je to reseni?
SuperB Machine
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

841 budíky do superbu sú už VWK503 a na tých to ide bezproblémov
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
JanSuperB
Přispěvovatel
Příspěvky: 162
Registrován: 20 dub 2011, 21:57
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek od JanSuperB »

Source: no ahoj psal jsem ti sz a uz jsi neodpovedel. stravil jsi neco malo casu na te uprave tak posli cislo uctu hodim ti nejakou pozornost za snahu!nebo jestly se ti s tim chce jeste jebat :d
SuperB Machine
radekfuksa1
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 14 črc 2015, 15:42

Příspěvek od radekfuksa1 »

Můžu potvrdit že na budíkách 1U0920841J kde od řádku 4F0 jsou samé FF funguje patch pro verzi 10A4 https://www.youtube.com/watch?v=d49ezG_uoPo

Tady je můj Dump budíků s aktivovaným stagingem: https://uloz.to/file/9qNRBgKJqMHb/1u092 ... taging-bin
Škoda Octavia Combi 2001 1.9 TDI 66 Kw ALH (trysky 81 Kw, chip 105 Kw)
Škoda Fabia 2 Combi 2009 1.2 HTP 51 Kw CGPA
Opel Meriva B 2015 1.4 74 Kw B14XER
Opel Meriva B 2017 1.4 88 Kw B14NEL
JanSuperB
Přispěvovatel
Příspěvky: 162
Registrován: 20 dub 2011, 21:57
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek od JanSuperB »

a pro 3U0920840A zadnej patch neni nebo neco co by fungovalo?
SuperB Machine
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“