peugeot 2,0hdi letní auto

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

peugeot 2,0hdi letní auto

Příspěvek od hansdob »

auto při odstávce v chladnějším počasí (od 0 dolu) déle jak 5 hodin špatně startuje po startu se klepe jde velmi nepravidelně a kovově mlátí. jak se oteplí vše OK. Na internetu (youtube) jsem našel milion stejných projevů ale každý řeší něčím jiným (baterie,starter,snímače,žhaviče,egr,padaní nafty) a hlasí jak to vyřešil. Auto stím začalo loni na konci zimy řešilo se nedořešilo jelikož se oteplilo a auto začalo fungovat.

No nafta 100% nepadá kanystr průhledná hadice,žhaviče na měřák OK udajně měněný v servise před měsícem,EGR reaguje Jestli těsní budu řešit,baterie i jiná a zapojené dvě zkoušeno bezezměn, starter točil pravda ne nejlepe udělán repásek a valí,na diagu žádné závady v měřených hodnotách snímače teploty OK, Bojím se že jsou KO vstřiky ale nevím jak si to potvrdit diag mámna francouze jen texu a nemužu najít jaké mají být hodnoty vstřikovačů k tomuto motoru. Ví někdo?? postřehy odjinud?? dík za nápady.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
HonzaHHH
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 15 pro 2017, 18:24

Příspěvek od HonzaHHH »

Ahoj. Mám taky 2.0HDi a taky při poklesu teplot byl problém se startama po přestávce mezi jízdou 6 a více hodin. Když se jezdilo průběžně tak to chytalo normálně. Měl jsem auto u jednoho patlala, údajně uznávaného mechanika skoro měsíc a dokázal tak leda mít kecy a lhát co všechno mi s autem dělal. Změnil jsem mechanika a zajel jsem za opravdovým diagnostikem a ten mi během dvou hodin vyzkoušel a řekl že mi propouští jeden vstřik do přepadu víc než má, není potom tlak a proto to nestartuje. Vyměnil jsem jeden vstřik a od té doby startuju téměř na cvrnknutí.
Samozřejmně můžeš mít současně i jinou závadu (to klepání atd.) ale nech si pro začátek změřit ty přepady vstřiků při studeném motoru. Každopádně vybírej komu auto dáš, to je základ úspěchu.
Dej potom vědět jak jsi dopadnul.
Uživatelský avatar
pavel9270
Přispěvovatel
Příspěvky: 526
Registrován: 31 pro 2010, 10:32
Bydliště: okr. Zvolen

Příspěvek od pavel9270 »

2,0 HDi je široký pojem. Upresni aké auto, rok a výkon....
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Honza HHH- mám za to, že jsi na to kápl, také jsem dělal přepadovou zkoušku dvakrát , jednou zatepla, jednou za studena /nebyl to záměr/ a byl tam dost velký rozdíl..Takže na tom něco bude...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: peugeot 2,0hdi letní auto

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="hansdob"] diag máš dej si tlak paliva a budeš chytrý

pokud tam máš za dvě vteřiny 390 nechytá tak nepropouští, poku je tam čtyři vteřiny pod dvěsta nechytá propouští
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Prominte. Je to peugeot 407 2.0hdi 100kw 2006
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Hmm takze tlak paliva do prvniho startu 280-321 ( 8-20 vterin) pak kazdy dalsi po cca 2-5 sec start a hned jde na 485

Takze pousti vstriky?? Proto spatnej start?? Nafta z railu nakape na pisty proto motor mlati po prvnim startu??Obrázek

Po 20 minutach na volnobeh. ( ta doba je tak velka ze jsem mel telefonat a zapomel jsem na to.) tekli skoro stejne nejrychlejsi byl ten vlevo ma nejvic.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

ahoj,

je to velmi jednoduche...pokial ti to mláti za studena tak vo valci nie je dobrý výbuch...háda sa to.

a teda bud je to kvoli nizsej kompresii alebo vstrekovaču...

zmeraj kompresie za studena...

pozri regulačné dávky vstrekov (za studena, za tepla).
Naposledy upravil(a) octaviask dne 21 led 2018, 21:41, celkem upraveno 1 x.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Kamarade jestli jsi to cetl mlati jen pri prvnim studenem startu a jen par vterin nebo do prvniho pridani plynu. Za tepla a jaky koliv dalsi start bez delsi odstavky je klidny tichy perfektni.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

prepac...myslel som to ze za studena....

no sak sa nieco ohreje...a hotovo...

zisti podla korekcii ktory to je valec.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Korekce vstrikovacu v me texe jsou v procentech nebo gramech no a ( promin gramy si nepamatuji ale jsou 100% pospolu lisi se minimálně) v procentech jsou 99,8% 101,6% 98,4% a 100% proto jsem v prvnim prispevku psal ze bohuzel nevim jaky hodnoty tam maji byt tak nevim. Na bankach prepady vysli taky skoro stejne.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

pozeraj korekcie ked sa to klepe...kedze problem je vtedy...nasledne sa niečo zrovná a je to ok :)
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Fenix9555
Přispěvovatel
Příspěvky: 753
Registrován: 12 dub 2014, 12:18

Příspěvek od Fenix9555 »

100kw psa motory nechaj prehrať soft 50eur v origo servise, tiez som si nevedel dat rady napisal som do autorizaku a odpoveď prisla do hodiny ze sa mam zastavit do 15min to vedia odstranit novsim softom.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Spatny starty klepani odstrani SW??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Fenix9555
Přispěvovatel
Příspěvky: 753
Registrován: 12 dub 2014, 12:18

Příspěvek od Fenix9555 »

Ano tvoj popis bol moj problem a 200dalsich tem co som nasiel na internete, nedopatrenim som dal repasovat vstreky po repase robilo to iste cely nasraty som šiel reklamovat vtedy mi pan vysvetlil o co dego a ze som to mal hned povedat. Povedal mi ze si mam ist prehrat soft a ze ak to nepomoze vrati mi peniaze za robotu, suhlasil som soft stall 50eur od vtedy ziadny problém.

Vzdy rano motor zaklepal a zasmrdel ako liazka do prvej sekundy pridania vsetko v poriadku. Skus 7x za sebou nazhavit ono to zhavi malinko tieto psa motory. Nový soft je upravený.
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“