Vůle hřídele prevodovky 6q 1.8t

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Dom
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 02 úno 2015, 00:09

Vůle hřídele prevodovky 6q 1.8t

Příspěvek od Dom »

Ahoj. Pustili jsme se do repasu prevodovky 6q na 1.8t BAM predokolka a narazil jsem na problem s vydrenym ulozenim loziska hlavni hridele. Tudiz hridel lita tam a zpatky a hrozilo by zniceni i ozubenych kol uvnitr. Resil to tu uz nekdo? Popripade da se tohle resit nejakou opravou obalu prevodovky nebo nezbyde nic jineho nez koupit novy za bambilion? Pry je to velmi casty problem techto prevodovek a s koupi jine bych nejspise resil podobny problem. Predem diky za jakoukoliv radu
ADKO13
Přispěvovatel
Příspěvky: 633
Registrován: 06 kvě 2012, 08:10
Bydliště: Snina SR

Příspěvek od ADKO13 »

2x som mal von moju prevodovku + mal som doma dalsi 6q oba boli dobre a vola na hriadeli ziadna citelna...

Skus hladat taku co nieje k.o
cheno
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 23 lis 2011, 18:13
Bydliště: hc

Příspěvek od cheno »

ahoj viem ze existuju puzdra prave na tento ucel .mali by mat nerovnaku hrubku steny po dlzke a osadenie zvonku , myslim ze to robi skf. rozdiel hrubok je myslim aj v desatinach mm, jednoducho sa to tam natlce .
bohuzial neviem ti dat presny link nepamatam si ako sa to presne vola , videl som len papiere od toho.. uz to mam ...
skus pozriet toto..
http://www.skf.com/us/products/seals/in ... tion=99059
skus si nieco z toho to hoto alebo nieco okolo
Octavia 2 1.9 BXE
auto-point
Přispěvovatel
Příspěvky: 345
Registrován: 06 kvě 2010, 17:09

Příspěvek od auto-point »

Sixta
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

auto-point píše:Sixta
jo ale nezapomeň rozbít prasátko..
předpokládám že se do toho pustil proto že za to nechce dát 20tis. nebo se pletu ?
u nás borec ty obaly opravuje ale osobně jsem to zatím neřešil..není na to čas ale rád bych do toho víc proniknul
Dom
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 02 úno 2015, 00:09

Příspěvek od Dom »

Nakonec jsem koupil jiný typ převodovky, která má to ložisko vyřešní jinak (schovaný uvnitř a opřený o obal). Oprava u Sixty cca 14 tisíc a do pár let problém zpět nebo koupi novýho obalu převodovky cca 18 tisic. Proto jsem problém řešil takto.
octavia.TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 735
Registrován: 09 pro 2010, 20:39

Příspěvek od octavia.TDI »

sixta tam dělá pouzdro a už se to nestane
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“