Nastavení volnoběhu

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
RaKa
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2007, 12:31

Nastavení volnoběhu

Příspěvek od RaKa »

Potřebuji na ATD motoru nastavit volnoběh páč mi na volnoběh vibruje volant. Co jsem se tu dočet, tak je to zřejmě dvouhmoťákem, ale protože při vyšších otáčkách je to v poho, tak bych chtěl jen poštelovat volnoběh.
Jak to udělat na VAGu?
prý nechá nastavit volnoběžná dávka paliva + volnoběžné otáčky.

Pokud máte někdo jinej tip jak odstranit vibrování, tak sem sním. Jinak nejhorší je to při studeném motoru, ale ani když se motor zahřeje, tak volant stále vibruje až mi z toho brní pazoury.
Octavia II 2.0 TDI PD
Uživatelský avatar
chiptuning
Aktivista
Příspěvky: 2519
Registrován: 23 led 2006, 19:59
Bydliště: plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chiptuning »

nejlepe samozdrejmne odstranit pricinu , jinak pokusy muzes delat v prizpusobeni kanal 2 , melo by to jit bez loginu / kdyby nahodou tak login 12233 / ;)
Chlupacz
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 28 kvě 2019, 12:44
Bydliště: Praha

Re: Nastavení volnoběhu

Příspěvek od Chlupacz »

Ahoj, dám to třeba sem.

Mám rotačku SDI (ASY), chtěl jsem změnit volnoběžnou dávku VAGem. Normálně login 12233, přizpůsobení, adaptační hodnotu jsem změnil z 32768 na 32668 a dávka se změnila z 3.5 mg na 5.5 mg - to byl můj cíl. Jenže po uložení hodnoty, vypnutí motoru když znovu nastartuju, je tam zpět původní 32768 a dávka 3.5 mg?!

Proč si to jednotka nepamatuje? Setkali jste se s tím, co dělám blbě? díky
rubensis
Přispěvovatel
Příspěvky: 293
Registrován: 06 srp 2016, 19:43
Bydliště: Brněnsko

Re: Nastavení volnoběhu

Příspěvek od rubensis »

podívej se do VIS, tam máš postup.
octavia combi 1.9tdi 81kw ASV Spider RS-egr.off,čip107kw/310Nm.oil catch tank, trippling on.
leguan
Aktivista
Příspěvky: 2020
Registrován: 11 črc 2010, 15:53
Bydliště: pelhřimov

Re: Nastavení volnoběhu

Příspěvek od leguan »

ATD žadnej dvouhmotak nema přetěsni si vstřiky a bude to ok pokud nejsou vymlety šachty
Passat CC 2.0 tdi
Chlupacz
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 28 kvě 2019, 12:44
Bydliště: Praha

Re: Nastavení volnoběhu

Příspěvek od Chlupacz »

jenže právěže ten způsob co je popsanej i ve VISu mi nefunguje. Nová hodnota se neuloží a po vypnutí zapalování a znovunastartování je tam zpátky 32768.

edit: Vyřešeno. Nainstaloval jsem tu samou verzi VAGu (3.09) na jiný notebook a z toho se mi to už normálně podařilo, s tím samým kabelem. Nechápu.
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“