Dilema - pracovní notebook?

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Dilema - pracovní notebook?

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravím,
řeším takový dilema ... Notebooků mám několik, zkušenosti různý (např. největší "dědeček" z těch funkčních noťasů je Acer, ač ve svý době za třicet a používanej skoro častěji "stolně" ...), aktuálně pracovní HP, docela dobrý zkušenosti i s Toshibou (taky spíš "od stolu" ... ;-) ), ale i ze zkušeností kámošů/známých (i se služeb.noťasama) jsem se rozhodl pro starší DELL, ale trošku jsem si naběhl (x krát rozebíranej, "přepastovávenej", ext. grafika - imho praktičtější je GK na desce, ač na leccos ne z těch nejlevnějších...) a teď přemejšlím, jestli novej (všude WIN desítky a různý dneska už i HW "kurvítka" a downgrade na sedmičky sice většinou možnej a jednodušší - aspoň co do ovladačů - než třeba na "starý dobrý" XP, který jsou na tu práci s různejma stále imho ideální a když už sedmičky, tak nejlíp asi rovnou i s "hybrid" HDD, nebo...? Nějaký zkušenosti? ... ) nebo nějakej starší, ale tam je to skoro sázka do loterie co do spolehlivosti, i kdyby(/natož kdyby... :-) ) se měla kupovat nová baterka (u akt.pracovního mam taky větší než origo...)
Co vy na to? Názory? Případně i nabídky ;-)
Díky
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Mám technickou. Co to má společnýho s tématikou - Diagnostika/software/hardware VW group (vag- com, supervag, ...) ?
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

Vcelku dost - na čem to provozovat ;)

Osobně na práci používám starší ThinkPad. Běží na tom úplně vše jak pod W7 tak W10 (kromě přihlášení otiskem po hibernaci kvůli ovladačům) v závislosti na požadovaném SW (na některé obskurní programy používám virtualizaci). Pokud máš originály, tak dnes už téměř nikdo nemá s W10 problém. Kupoval jsem T410 jak novou (optimální velikost,dobrá cena). Výměna RAM (pozor na kompatibilitu), HDD za SSD (nutnost), HDD do šachty místo dvd. Rozhodně přepastovat (nutno provést kvalitně) a nová baterka (pozor, neoriginální baterie nepodporují všechny funkce). Celkové náklady cca 15 000 Kč. Běží mi vše co potřebuji srovnatelně s desktopem a to 3h v terénu.

Nicméně je to vždy o osobních preferencích. Já dávám přednost spolehlivosti před tabulkovými údaji na papíře...
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Příspěvek od joe »

Na základe dlhodobých skúseností Dell D630 XFR.
Bez problémov ide Win XP, Win 7 aj Win 10. V prípade potreby aj Win 98 :)
Mimoriadna odolnosť a spoľahlivosť. XFR sa vyrábali iba v USA (žiadne Poľsko a pod.) a každý kus bol jednotlivo testovaný na extrémne podmienky.
Do garáže nepoznám lepšie riešenie.
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 626
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Příspěvek od Felipe »

Za cca 7 let práce mohu doporučit HP 8470p - parádní výdrž, dockina, a rozdílné konfigurace. Když seženeš něco s I7 a SSD tak budeš 100 % spokojen.
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

za mě taky thinkpad,mám tři na dílně už dlouho a spokojenost.


ten Dell D630 XFR vypadá dobře :-D
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

think pad edge....
nejake tie kvalitne dell..

ale na dielni a technici vo firme pouzivame HP elitebooky...repasovane, pouzivane...hocijake, vydrzi to dost, stoji to malo...
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Díky všem za odpovědi. Jo IBM (potažmo Lenovo, než se "trhlo" ... ) jsem nějak opomněl, taky dobrý stroje (a vlastně rozšíření než zúžení výběru :-) ).
Nad tím druhým HDD v šachtě taky uvažuju (hlavně jako "archivní", když by v noťasu byl SSD, což zas de facto vylučuje XPčka...), mj. i proto, že mám doma "plonkovej" půlterovej WD Black ...

Ještě trochu upřesním situaci - aktuálně mám HP 2230s (tu výkonnější variantu), osmičlánkovou baterku (trochu "boule", což je fajn např. kvůli chlazení, ale tím pádem ani na stole není v rovině - hlavně kvůli HDD, kterýmu sice víc škoděj ty otřesy, ale to aspoň částečně řeší DriveGuard, kterej umí vcelku rychle "zaparkovat hlavy" a sám pořádně nevím, jak moc vadí klasickýmu HDD naklonění, kterýmu je vystavenej častěji, někdy i s vibracema př. běžícího motoru, když je potřeba...) od T6 power (už asi tři roky stará a stále výdrž kolem 4hodin - snažím se udržovat nabití tak 60-90% jak kvůli Li-ion, tak kvůli "gas gauge" obvodu, kterej výrazněji "hlídá"/"upravuje"/"snižuje" životnost jak při hlubším vybití, tak třeba i podle počtu 100% dobití...) a nebýt toho, že už mi občas nerožne podsvit/CCFL, tak mám za to, že např. občasný "zámrzy"/záseky vyřeší ten WD Black (teď je tam snad Hitachi 320GB a nejen kvůli např. Else velikostí docela nedostačující - co si budem povídat o legálnosti, i když co jde a zaplatí se mi, to určitě preferuju origo...). Čtečka otisku je tam taky, ale tu nepoužívám a považuju už za jedno z hw ku*vítek (ač ne takovýho "kalibru" jako některý součásti současnejch CPU, mámoprken, apod. )...
Jinak používám režim spánku (pro sichr ne zavřením/otevřením víka, ale na čudl), takže "nastartovanej" je do 10s, což je ideál a jen pro srovnání - ten DELL, co jsem koupil (za necelých pět), je Inspiron M5010 (jeden z hlavních argumentů pro tak velkou "krávu" byla numerická klávesnice, ale na tu práci je to už fakt velký, kolem těch 14" je rozumnej kompromis) se sedmičkama a nevim, jestli je to pro změnu "sw ku*vítkama"(ála dědičnosti oprávnění, apod.), ale i když nastavím "žádná akce" při otevření/zavření víka, tak to ten noťas prostě ignoruje a vzdal jsem to s ním hlavně kvůli "sedmipípajícím" nenabootování (který sice občas řeší zahřátí, ale příčina je imho "student", pův. majitel má za to, že někde na GK, ale vzhledem ke "kvalitě" toho rozebírání/složení bych se nedivil studeňáku na mámoprkně, ap. - dle toho, co jsem zatím našel, tak by "sedmipípnutí" mělo ukazovat na problém kolem CPU nebo pamětí, ty jsem ale v podstatě vyloučil, i když důkladnější rozborku mám v nejbližší době v plánu, aby mohl posloužit ještě aspoň "na hraní" tátovi...).
Ten D630 XFR už vypadá fakt "outdoorově", ač ani ten zatím nezavrhuju, i když začnu spíš tím, že si udělám lepší přehled v těch levnějších noťasech a trošku protřídím svoje současný "smetí" a přitom budu zjišťovat podrobnější info ohl.těch SSD, apod. ...
Takže jsem se zatím moc neposunul, ale aspoň mám nad čím přemýšlet/co porovnávat (noteeth)
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

HanZ píše:Vcelku dost - na čem to provozovat ;)
Až tolik tomu nerozumím, ale měl sem za to že tenhle SW není tak náročnej jako např. hry, abych musel řešit na čem to provozovat. Možná sem to ale hned blbě pochopil a jde o to jakej noťas do dílny, což tady bude určitě víc zkušeností než na pc-help :D Moje chyba ;)
Člověk se pořád učí.
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

ten Dell D630 XFR vypadá dobře :-D[/quote]
Len keby nebol tazky jak krava :)
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

FandaTDI píše:Díky všem za odpovědi. Jo IBM (potažmo Lenovo, než se "trhlo" ... ) jsem nějak opomněl, taky dobrý stroje (a vlastně rozšíření než zúžení výběru :-) ).
Nad tím druhým HDD v šachtě taky uvažuju (hlavně jako "archivní", když by v noťasu byl SSD, což zas de facto vylučuje XPčka...), mj. i proto, že mám doma "plonkovej" půlterovej WD Black ...

Ještě trochu upřesním situaci - aktuálně mám HP 2230s (tu výkonnější variantu), osmičlánkovou baterku (trochu "boule", což je fajn např. kvůli chlazení, ale tím pádem ani na stole není v rovině - hlavně kvůli HDD, kterýmu sice víc škoděj ty otřesy, ale to aspoň částečně řeší DriveGuard, kterej umí vcelku rychle "zaparkovat hlavy" a sám pořádně nevím, jak moc vadí klasickýmu HDD naklonění, kterýmu je vystavenej častěji, někdy i s vibracema př. běžícího motoru, když je potřeba...) od T6 power (už asi tři roky stará a stále výdrž kolem 4hodin - snažím se udržovat nabití tak 60-90% jak kvůli Li-ion, tak kvůli "gas gauge" obvodu, kterej výrazněji "hlídá"/"upravuje"/"snižuje" životnost jak při hlubším vybití, tak třeba i podle počtu 100% dobití...) a nebýt toho, že už mi občas nerožne podsvit/CCFL, tak mám za to, že např. občasný "zámrzy"/záseky vyřeší ten WD Black (teď je tam snad Hitachi 320GB a nejen kvůli např. Else velikostí docela nedostačující - co si budem povídat o legálnosti, i když co jde a zaplatí se mi, to určitě preferuju origo...). Čtečka otisku je tam taky, ale tu nepoužívám a považuju už za jedno z hw ku*vítek (ač ne takovýho "kalibru" jako některý součásti současnejch CPU, mámoprken, apod. )...
Jinak používám režim spánku (pro sichr ne zavřením/otevřením víka, ale na čudl), takže "nastartovanej" je do 10s, což je ideál a jen pro srovnání - ten DELL, co jsem koupil (za necelých pět), je Inspiron M5010 (jeden z hlavních argumentů pro tak velkou "krávu" byla numerická klávesnice, ale na tu práci je to už fakt velký, kolem těch 14" je rozumnej kompromis) se sedmičkama a nevim, jestli je to pro změnu "sw ku*vítkama"(ála dědičnosti oprávnění, apod.), ale i když nastavím "žádná akce" při otevření/zavření víka, tak to ten noťas prostě ignoruje a vzdal jsem to s ním hlavně kvůli "sedmipípajícím" nenabootování (který sice občas řeší zahřátí, ale příčina je imho "student", pův. majitel má za to, že někde na GK, ale vzhledem ke "kvalitě" toho rozebírání/složení bych se nedivil studeňáku na mámoprkně, ap. - dle toho, co jsem zatím našel, tak by "sedmipípnutí" mělo ukazovat na problém kolem CPU nebo pamětí, ty jsem ale v podstatě vyloučil, i když důkladnější rozborku mám v nejbližší době v plánu, aby mohl posloužit ještě aspoň "na hraní" tátovi...).
Ten D630 XFR už vypadá fakt "outdoorově", ač ani ten zatím nezavrhuju, i když začnu spíš tím, že si udělám lepší přehled v těch levnějších noťasech a trošku protřídím svoje současný "smetí" a přitom budu zjišťovat podrobnější info ohl.těch SSD, apod. ...
Takže jsem se zatím moc neposunul, ale aspoň mám nad čím přemýšlet/co porovnávat (noteeth)
Když kupuješ nespolehlivé krámy, tak se nemůžeš divit, že máš problémy. V každém případě řešit HDD je nesmysl (snad jen jako absolutní nouzovku do mutlibay, když máš hluboko do kapsy). Dnes už do pracovního jedině SSD. Do novějších NVMe, ten rozdíl je velice příjemný. PS. XP běží na SSD bez problémů. Otázkou je, proč XP dnes. Podle mě, nesmysl a pokud je budeš nutně potřebovat, tak virtualizace.
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

NVMe je pro mě novinkou, díky za tip, taky prostuduju. Dneska jsou ty SSD určitě dál než ty první, ale co si pamatuju z dob, kdy byly novinkou, tak XP s nima neuměj pracovat tak efektivně jako novější OS, tj. s XP aspoň dřív mívaly ty SSD kratší životnost, ale třeba už u novějších neplatí ani to, že data vydržej delší dobu "na plotně" než v paměťovym poli...
Ad hluboko do kapsy - no záleží jak se to vezme ... Samozřejmě nepředpokládám, že bych za pracovní ntb dával dvacet či víc, ale rád bych se vyvaroval toho, že koupim novější/novej noťas za řekněme 15-20tis. a pak zjistil, že líp a spolehlivěji by posloužilo nějaký to starý kvalitní "železo"...
Můžu s tím zastáváním XP působit "pravěce" a je možný, že dnes se nejen pomocí tý virtualizace dá řešit v podstatě vše, ač třeba náročněji na "resources" ... Ale taky je otázkou, proč i pár let po definitivním ukončení ofiko podpory XP ze strany MS, stále některý automobilky (konkr. např. Škoda) doporučovaly jako nejvhodnější OS právě XP ...
Mj. tohle téma jsem založil i proto, abych další nespolehlivej krám už nekoupil ;-)
pašíkombi AFN B597
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

A taky si říkám, abych ve finále nekoupil noťas a nezjistil, že ke značný části práce mi stačí tablet, když už "jdeme s dobou" ;-) Teď jsem koukal, že mi v mailu přistála pozvánka do Global EZ clubu (cnlaunch), tak jsem si s týpkem psal a sice je to v plenkách/teprv to rozjížděj, ale mám tu čest být členem no.1 ("congrats, you are the no.1 club member") :D Což samo o sobě může být platný jako mrtvýmu zimník, ale jestli se to rozroste celosvětově a bude to mít nějakou informační hodnotu, budu na to třeba i hrdej (noteeth)
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

Tak na rovinu, kvalitní železo pod 30 prostě nekoupíš! Takže buď přitlačit za nový stroj, nebo koupit starší kvalitní stroj s původní cenovkou 30-60. No na tabletu nerozjedeš skoro nic. Na dlouhodobé prohlížení schémat dobrý (šikovná velikost do ruky, položit se to dá s magnetkou kamkoliv a ta výdrž, to ntb nedá ani náhodou),ale představa spuštění odise mě přímo děsí. Chápu, že ten čas platí zákazník, ale i to má své meze...
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

No mám lenovo P50, 32GB RAM, 256GB NVMe,SATA 1TB SSD a baterka vydrží 6-10h :o A když porovnám rychlost bootu se starým lenovem W530 se SATA SSD, tak to je proti P50 jak lemra
Oba mám W7 proffesional čistá instalace
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“