Nový e-shop Autokelly

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Nový e-shop Autokelly

Příspěvek od HonzaXM »

Také jste si už všimli, jakou novinku pro nás nachystali v Autokelly? Pokud nejste přihlášeni, máte jakoby klasický e-shop pro běžné klienty z ulice. Teď ale udělali to, že tam svítí dvojí ceník. Když se tam člověk zaregistruje, má třeba na spojky 20% slevu. Pak se dojde zeptat zákazník k vám, kolik by stál díl. Vám, jako přihlášeným, se tohle nezobrazuje a máte přepnuto na maloobchod. Tím pádem mu řeknete maloobchodní cenu, případně stálému zákazníkovi dáte dejme tomu 15%. A teď je několik variant. Buď se cítí okradený, nebo si lidé začnou vozit své díly ve velkém, začnou jezdit jinam, nebo budou chtít taky těch 20% a jako bonus vás pomluví. To se děje samozřejmě už dávno, ale tímhle se věc ještě vygraduje. Mně, jako zaměstnanci, to tolik neublíží, ale co mechanik? Neustále musí kupovat nové a nové nářadí, někteří jsou v drahém nájmu, musí taky trochu žít a ne živořit a teď mu zákazníci utečou nebo můžou požadovat slevy... Bylo by ještě tisíc věcí, ale to už všechno známe.
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já tam chodím jen vyjímečně, ale tohle v jiném podání funguje i jinde, jen to není tak sofistikované...Bude z toho hlavně šmelina, protože lidé neunesou, že má mechán slevu a oni ne..Zaměstnanci stejně jako dnes si budou na sebe kupovat díly a ty prodávat..Takže zaměstnanec pod peřinou si ještě přivydělá ,zatímco mechán bude za zloděje..Co je komu do toho, kolik má mechán slevu? Ptám se číšníka, ZA KOLIK TO PIVO VLASTNĚ MÁ? Za kolik tam topí a jak platí obsluhu? Dnes je situace, že lidé naplno nakupují díly na internetu, a také často naletí..Já už jsem na tohle alergický a jsem rád, že končím, protože lidé už mě serou, za ty léta už nemám sílu tento materiál obsluhovat..Já často ani nevím, kolik slevu vlastně mám, je to dle dílu...Naposled můj synovec jel na STk a vyhodili ho, že má v háji zadní výfuk, poslal jsem ho ke konkurenci, ale neměli čas, tak škemral, tak objednávám výfuk, ptám se ho, jsou 2 možnosti okolo 1500kč a dražší , tak si vybral a v sobotu přijel, já výfuk vyměnil a on se ušklíbl a povídá, a to si vem, že já ho na internetu našel za 600kč..Měl jsem chuť mu dát pěstí, ale bolí mě ruka, tak kopnout do vajec.,ale přešlo mě to , je to chcípák, pořád marodí.Že jsem se angažoval, já blbec,mohl jsem mít klid..Ale příště jej vykopnu, vychcánky nesnáším...../a slevu jsem ani nezaznamenal a dělal to zadarmo./..Spisovatel R. Rolland napsal, ČÍM VÍCE POZNÁVÁM LIDI, TÍM VÍCE MÁM RÁD PSY... :(
nepropadat panice...
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Kelly teče do bot tak hledá cestu, jak zvednout prodej, nic víc za tím nehledej ... Neblbněte, to si fakt myslíte, že tam někdo nakupuje za plný ceny??? 10% daj za zeptání, holt i to je ve srovnání s jinými normálními distributory "legrační" ... Asi chce být lepší jak ELIT ze stejný rodiny, italská RHIAG Group, která už taky patří pod americkou LKQ group :)
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Jo "chlapci", už došlo i na vás...
Tohle v IT, respektive na HW je již minimálně deset let. Prostě na dílech pár procent (ne 40 jako vůči MO cenám u Kelišky) a zbytek je vaše práce 8)
Holt se smiřte s tím, že na dílech budete mít prd a konečně zákazníkovi pěkně řeknete, kolik stojí hodina vaší práce... je to strašně jednoduché.
Jakou přidanou hodnotu nabízíte zákazníkovi na tom kterém dílu... žádnou? Tak za co je těch 40%?
Za záruku? ... stejně je v 90% zákazník za kkta... a zaplatí to znovu... Taková je majoritní zkušenost a zákazníci se podle toho řídí.
V IT občas dokonce nastává situace, že vaše VO nákupka je pod nějakým e-shopem alá Alza, TSB, CZC atd. Vítejte v realitě..
Prostě se auta stávají / stala spotřebákem... a je otázka zda a co se bude opravovat? Kdo z vás ještě nechává opravovat domácí spotřebiče? Je to drahé, koupíte raději nové? A proč by to stěma soudobýma "plechovkama" mělo být jiné...?
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

V podstate je to tak. Tento trend je na zapade od nepamati a pomaly sa predral aj k nam. Suciastky lacne, praca draha. Jednoducho PAX Americana. Cim viacej spotrebovat aby sa tocil byznis a rastol uplne nezmyselny HDP z ktoreho obycajny smrtelnik nic nema. Budeme viacej spotrebovavat a menej pracovat, kedze cena prace za vymenu / opravu nejakej suciastky bude velmi draha. Ako v Anglicku tam sa auta so zavaznejsou poruchou koly cene prace neopravuju, ale vyraduju z evidencie a kupuju si nove.
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Ale vždyť je toho mraky, není jen autokelly. Já kdybych zjistil, že můj dvorní opravář nakupuje v autokelly tak bych se otočil a jel pryč. Ale on mi ukáže co vymontoval a od toho co mi namontoval mi ukáže fakturu i krabičky. (hm) Nějaký posraný autokelly... pche
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

WOB píše:Ale vždyť je toho mraky, není jen autokelly. Já kdybych zjistil, že můj dvorní opravář nakupuje v autokelly tak bych se otočil a jel pryč. Ale on mi ukáže co vymontoval a od toho co mi namontoval mi ukáže fakturu i krabičky. (hm) Nějaký posraný autokelly... pche
Naivko
Tel:776005385 Nový Bor
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Proč?
Podle sebe soudíš ostatní?
Je smutné, když lidé z oboru plivou na své kolegy z oboru...
Asi to je opravdu ve většině pěkná špína, co?... (hm)
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Chyba je si nechat ochocit zakazniky tak ze si budou nosit sve veci . Ubekovani typu ja mam kamarada a on ma slevu a ja to koupim lacino a vy mi to namontujete u nas fakt nefunguje. Kdyz s timhle nekdo prijde tak mu reknu ze at mu to namontuje ten co mu to prodal nebo navysim cenu na praci . Jinak to bohuzel nejde . Servis musi zit s rabatu a prace. Jen tak si schopen vydelat na programy ktere potrebujes ke sve praci , vybaveni ktere nestoji prave malo , X pripravku atd atd........ Kde jsou ruzne pojistky , naklady na provoz, dane , poplatky a vyplaty. Kelly tady zavedlo dost velky nesvar a podrazi nam servisakum nohy. Tam dostane stejnou slevu ten co tam ma zavedenou zivnost tak i obycejny clovek s ulice.
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

No, nejde o to Kelly, jak psal ale Slavkov, vem si, že zákazník koupí náhradní díl laciněji v e-shopu než bude nákup vaší dílny u obchodníka.
Takhle jsem kdysi měnil vnitřní klouby poloos na Leonu ASV, cenu jsem měl po slevě 1 650kč a zákazník mě z tepla kanceláře úřadu telefonem školil, že co ho okrádám, neb on může mít kýžené díly o 200kč na kuse levněji :)
ondra.p
Přispěvovatel
Příspěvky: 335
Registrován: 06 zář 2015, 10:33

Příspěvek od ondra.p »

Přesně je to tak stačí se jenom podívat jaké ceny má například Mroauto.
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Tomas.cz píše:No, nejde o to Kelly, jak psal ale Slavkov, vem si, že zákazník koupí náhradní díl laciněji v e-shopu než bude nákup vaší dílny u obchodníka.
Takhle jsem kdysi měnil vnitřní klouby poloos na Leonu ASV, cenu jsem měl po slevě 1 650kč a zákazník mě z tepla kanceláře úřadu telefonem školil, že co ho okrádám, neb on může mít kýžené díly o 200kč na kuse levněji :)
Jak jsem psal . Je svobodna volba kam potencionalni zakaznik prijde na servis s dilem pod pazi a na mne jestli prijmu JEHO pravidla .
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Já to řeším tak že přijdu se svým dílem a adekvátně se dohodneme na zvýšení ceny za práci.... :) se divím že se s tebou hádal o 200 na díle.... zas tyhle kolenovrty nesnáším...ale zase nesnáším když mě má někdo natahovat :)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Pak jsem mu měnil vlnovec výfuku, tam mi určil cenu do 1 000kč neb tohle platí u nich na severu obvykle kamarádi, dále se ještě ozval že potřebuje udělat rozvody a to jsem již neměl čas :)
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

V tom případě to je ocas....ani se nedivím že jsi byl zaneprázdněn ☺ mě když kleklo těsnění pod hlavou tak mi v praze manik řekl 25000kč...no a když jsem to dovezl ke známýmu tak si řekl 11
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“