Uskladnění motoru ASZ

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Uskladnění motoru ASZ

Příspěvek od cin »

Poprosil bych o radu - jak uskladnit motor PD vcetne vstriku a celkove nastrojený , pouze bez turba. Mam moznost koupit tenhle motor za dobrou cenu a chtel bych si ho nechat. Misto pro nej mam ve zdene kulne s vetranim, na palete na betonove podlaze ale nevim co dal :? Co a jak konzervovat , co vstriky atd.
Diky predem :)
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Vstřiky do kýble s naftou a do motoru olej klidně i postříkat z venku a co půlrok protočit
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

Moc bych to nehrotil, diesel vydrží.
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

No nie pumpac. Tak ako pise Ladas.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Vstriky i v kybli s naftou budou za rok stejne k rozebrani s tema je to tezky jediny co se mi osvedcilo je jeste v provozu protahnout petroleji a do petroleje nalozit. Osobne zaleju spodek motoru do poloviny olejem do valcu do kazdeho dam taky oleje tolik kolik se vejde a nekolikrate protocim pomalu klicem z ovu zaleju co se vejde do valcu pak zadelam viko a motor doplnim olejem na max je zalitej komplet full a uz s nim nehybu. Nekolik motoru jsem takhle vyndaval po 5 letech kdyz byli potreba penizky a pohoda jezdi jak vitr.

A pak takova vecna. Dnes az na velmi male vyjimky maji vsechny 500000+ A kdyz ne jezdil na nejlevnejsi naftu,dily,olej tak vyplati se jeste toto kupovat?? Kdyz ho budes chtit nahodit nebude to fungovat a budes rozebirat a opravovat. To je lepsi udrzovat a opravovat tvuj no a nez tvuj umre tak aby nebyla mozna oprava tak tohle ztrati cenu a ty uz budes mit jiny auto. Z tohohle se uz nikdy nestanou “ veterany” . No a kdyz uz ti ojnice poda ruku budes hledat az to bude aktualni nejakej “ zkuzmo v aute” ci se zarukou. Pro tebe ulozenka kdyz si ji sam nepoladis nepripravis potom neprehodis nema cenu jen budes nekomu cpat prachy aby to zfunkcnil jelikoz o tomhle vis taky nejspis prdik jak to funguje kolik to ma doopravdy.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

Můžu se zeptat, co se přesně se stane s PD vstřikama ? Stejně v nich nafta zůstane, ikdyž je nechá v motoru. A zalejvat motor olejem bych taky viděl jako zbytečný. Jawa 350 10 let ve studené stodole - nový benzín a hned chytla jak zamlada. Zetor 15 let odstavený na venku - nové flitry, nafta a chytnul na brnk. Prostě když do toho nenateče voda, nikdy jsem neměl problém.
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Nemusí zatekat staci vzdusna vlhkost
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

Takže zatavit do vakuového pytlíku?
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

Tak já nevím jak tady psát, mám dvě zkušenosti s dlouhodobým odstavením na prasáka a absolutně bez problémů. Ono to zas tak odmaštěný není aby to dokázalo oreznout uskladněné pod střechou.
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

kurde.. mě stačí vidět motory poházené na vraku venku.. nebo takoví ti domácí vrakovníci to mají dva roky hozené pod stromem v bahně na zahradě, nepřikryté, pak to někdo koupí a jede to dalších 200tkm.. (LOL) možná..
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

podle mě je důležité aby nebyl venku nebo i pod přístřeškem, protože v zimě bývá období kdy je třeba -10 a druhej den +5 a to je to nejhorší, motor se opotí a to i vevnitř a válce chytnou lišku. Nejlepří někde za zavřenýma dveřma kde se pomalu měmí teplota, jinak nalejt olej do válců a jednou za čas protočit. Na vrakáči ležeji venku, ale nedělejme si iluze, válce lišku chytnou, ale ta se za krátko proběhne a motor jezdí, když to ale uskladňuje člověk pro sebe, tak to chce udělat co nejlépe :)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

ono srovnávat materiály traktoru a jawy s novodobými motory je trochu rozdíl. jawy tu mám taky na "prase" a fungujou jedna 25 zetor stala dokonce 2 roky venku a jede na brnk. rotačky taky tolik nerezli ale PD nevím jak to ale orezne kolem kroužků a ztrhne se a tak to zalívám a od té doby nemám problém.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

Jinými slovy PD je z horšího materiálu než Zetor. (LOL)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

o materiál ani tak nepujde spíš o techniku výroby, zetor má dvekrát tak široký kruhy atd...
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

To mi řekni, jak má šířka kruhů vliv na korozi. (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“