Repase řízení Fabia

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Diletant_a_Laik
Přispěvovatel
Příspěvky: 318
Registrován: 07 říj 2011, 10:16

Repase řízení Fabia

Příspěvek od Diletant_a_Laik »

Máte někoho osvědčenýho, kdo umí za dobře opravit řízení Koyo na jedničkovou Fabii? Klasicky teče po hřebenu a to tak, že jako fakt hodně. Vždycky jsem to řešil výměnou za továrně repasovaný, ale tady bych potřeboval vykouzlit něco levnějšího
kubima
Přispěvovatel
Příspěvky: 567
Registrován: 25 bře 2014, 21:47
Bydliště: Deštné v Orlických horách

Příspěvek od kubima »

Využil jsem služby tohoto inzerenta
https://www.sbazar.cz/autodilyuh/detail ... -trw-repas
Funguje, neteče. Jezdi to asi 4 měsíce a ještě se mi auto nevrátilo, tak asi dobrý :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Repase řízení Fabia

Příspěvek od slovacek.milos »

Diletant_a_Laik píše:Máte někoho osvědčenýho, kdo umí za dobře opravit řízení Koyo na jedničkovou Fabii? Klasicky teče po hřebenu a to tak, že jako fakt hodně. Vždycky jsem to řešil výměnou za továrně repasovaný, ale tady bych potřeboval vykouzlit něco levnějšího
povyprávím ti pohádku, na naší fábece teklo řízení při dojezdu tam co metr kapka, pod autem 5 cm loužička,

koupil jsem za dvě kila utěsnovač servořízení v kel a nalil tam obyčejný hydraulický olej, asi za čtrnáct dnú jsem se hnal druhé řízení a že ho přehodím a :o ono neteklo,

je tomu asi 8 let fábku jsem prodal byla u mě třeba minulý týden měnit palivač a servo neteče to co jsem sehnal mám furt v regálu
Diletant_a_Laik
Přispěvovatel
Příspěvky: 318
Registrován: 07 říj 2011, 10:16

Příspěvek od Diletant_a_Laik »

kubima: dík za tip

miloši, na pohádky už jsem velkej kluk, potřebuju řízení opravit, ne zalepit nějakou sračkou. Ale i tak dík za snahu.

Nikdo jiný nezkoušel nechat opravovat hřeben?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Diletant_a_Laik píše:kubima: dík za tip

miloši, na pohádky už jsem velkej kluk, potřebuju řízení opravit, ne zalepit nějakou sračkou. Ale i tak dík za snahu.

Nikdo jiný nezkoušel nechat opravovat hřeben?
pohádka stojí 300, hřeben nechávám opravovat běžně 3500 4000 ve starém městě,

pokud ti to kapká tak pohádka za tři kila to není zas tak strašný orgazmus, nikdy jsem to nečetl, nikdy jsem to neslyšel je to jen moje vlastní zkušenost ;)
cheno
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 23 lis 2011, 18:13
Bydliště: hc

Příspěvek od cheno »

tie utesnovace funguju spolahlivo, tiekla mi fabka cicerkom po naliati to skoncilo, kamoske na ford puma to tieklo jak prasa za tyzden minula celu nadobku . sme to doliali zmizlo len minimum odtial .pokial to ide len dolej ,vymen to az to skape uplne cele ..
Octavia 2 1.9 BXE
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Jen moje zkušenost. Známýmu teklo na OI TDI řízení, nevím kde, ale někde si sehnal repas za 4000. Namontoval si ho tam, nastartoval jsem, a všechen olej vyscal ven. Za mě repas asi už ne, možná jen blbá zkušenost.

Tu Milošovu pohádku každej kdo slyší, tak odsuzuje, ale nikdo ji ještě nezkusil :D. Čekám, až se něco naskytne, tak hned letím pro pohádku do kelička.
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
ondra.p
Přispěvovatel
Příspěvky: 335
Registrován: 06 zář 2015, 10:33

Příspěvek od ondra.p »

Chystám se to zkusit na tátově fabii jen utěsnovač mám z ACI snad to bude podobné :) Jen by mě zajímal názor na výměnu oleje za hydrauliku. Mám dva litry doma ale je to nutné? Jaký to má Miloši smysl?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="ThrashTheTrash"]. Za mě repas asi už ne, možná jen blbá zkušenost.

dávám repas do starého města, k repasu dostanu leták jak řízení nastartovat,
vždy to dělám podle pokynu a nebyl problém, v podstatě se nesmíš chytnout volantu pokud nemáš plnou nádobku s nastartovaným motorem, já to ještě dělám tak že mám auto na zvedáku,

problém jsem měl snad jednou, se servem ječelo, ochotně to se mnou řešili, ječení zmizlo po ujedí cca 40 km
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ondra.p píše:Chystám se to zkusit na tátově fabii jen utěsnovač mám z ACI snad to bude podobné :) Jen by mě zajímal názor na výměnu oleje za hydrauliku. Mám dva litry doma ale je to nutné? Jaký to má Miloši smysl?
jaký to má smysl nevím, prostě moje zkušenost, OTH jsem tam nalil proto že řízení teklo a manželka potřebovala jezdit, objednal jsem ten utěsnovač a po nalití ok,
tento postup jsem udělal už vícekrát a ok
ondra.p
Přispěvovatel
Příspěvky: 335
Registrován: 06 zář 2015, 10:33

Příspěvek od ondra.p »

Prubnu a uvidíme :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to kus od kusu, někdy to pomůže, někdy ne...
Bereme repasy z fy. Mihocar Staré Město jak psáno výše a není problém
Kámoš se do toho jednou pustil, ale pak si nadával že se na to nevys..l
už to šlo nějak nakokot vůbec rozdělat,díly do toho sháněl nějak obtížně a něco musel nahrazovat ( když nemáš kontakty / rutinu tak je to tak vždycky )
hřeben byl vyrezlej tak ho musel nějak nechat přebrušovat a pak dodělávat futra podle novýho průměeu, asi ušetřil ale dělal to snad týden...
Rouballik
Přispěvovatel
Příspěvky: 148
Registrován: 06 kvě 2007, 17:38

Příspěvek od Rouballik »

Právě teď řeším na octavu. Už mám za sebou jeden repas, kde to po 2 měsících odešlo a ještě jsem se handrkoval s reklamací, ale nakonec jsme si to vyříkali a vrátili peníze. Dostal jsem doporučení na tyhle z Děčína: odstraněn spam Kamarád ze servisu u nich bere. Nikde jsem nenašel žádnou heureku nebo recenze. Máte někdo zkušenost? Ideálně bych něco kde je aspoň 3 roky záruka ať to mám vyřešené než se auta zbavim. Už mě to nebaví..
ZZZzzzzZZZZzzzzzzZZZZZ
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Rouballik"] Už mám za sebou jeden repas, kde to po 2 měsících odešlo a ještě jsem se handrkoval s reklamací,

a co ti na tom odešlo? dávají k tomu nějaký příbalový leták jak servo zprovoznit?
Uživatelský avatar
uiqjirka
Aktivista
Příspěvky: 1291
Registrován: 29 úno 2008, 16:17

Příspěvek od uiqjirka »

Milosi, k tobe bych si nedal opravit ani kolobezku natoz auto.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“