nisan teráno II 3,0

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

nisan teráno II 3,0

Příspěvek od slovacek.milos »

nisan teráno II r.v.2OO4 motor 3,O
problém,

jel jsem na emise do kunovic, emise mi neudělali protože diagnostika nekomunikuje s autem, nelze vytvořit nějaký protokol pro měření emisí, jel jsem do veselí nad moravou a dopadl stejně, doma jsem zkusil diagnostiku VCDS a deplhi a taktéž sem nepodařilo spojit se s řj motoru
zavezl jsem auto známímu a ten mi dopředu řekl že toto auto nekomunikuje s běžnou diagnostikou, že má launch diag a stím to jede, řj motoru komunikuje nemá žádné závady,


tímto prosím o radu jak problém řešit, kde mi udělají emise kod motoru ZD30

dík
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

ak je to fakt pravda a jednotka nepodporuje OBDII protokol (čo sa mi nezda, ale moze to byt pravda).

Treba zohnat vynimku na STK/EK (vestnik a pod..) oslovit vyrobcu....ze toto auto nie je mozne diagnostikovat pri emisiach.

oni tie vynimky existuju, metodicke usmernenia pre STK....lenze to tam nik necita ;)
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

zavolat do Nissanu a doptat se na to...tuhle jsme to řešili na nějakým Mitsubishi Pajero a musel s tím jet až kamsi do řiti na emise...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše:zavolat do Nissanu a doptat se na to...tuhle jsme to řešili na nějakým Mitsubishi Pajero a musel s tím jet až kamsi do řiti na emise...
do nisanu jsem volal a řešili to s ministertvem dopravy a nevyřešili nic, říkal mi i jméno a že se prostě odmítají k tomuto vyjádřit, tak to leta řešili tak že to udělali na jiném autě ale to od listopadu nejde a co stím neví,
a to pajero mi tu spadne za dva měsíce, to taky nekomunikuje musí stím jet kamsi do řiti na nějakou speciální diagnostiku typuju taky launch majitel ale neví,
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše:zavolat do Nissanu a doptat se na to...tuhle jsme to řešili na nějakým Mitsubishi Pajero a musel s tím jet až kamsi do řiti na emise...
kdybys náhodou zjistil kde ta řit je budu ti vděčný, ale řešili to tři edoucí stk a nevyřešili nic neví, že prej jedině v nisanu přehrát řj aby měla protokol obd, což v nisanu nedělají a oničem takovém neví
tak se to těm kurvám začíná dařit vyřazovat auta v pořádku z provozu, mám starou jetu 33 let 1,6 TD měla jít do šrotu, ale asi si ji nechám, ta projde stk no problém,

dokonce jsem slyšel že kdyš technik nedupne na plyn u nafty a pozvolně přidává tak skt vyhrožují 5.000.000 technikovi 50.OOO a pět let zákaz, jeden technim mi říkal užř to tady psychicky dlouho nevydržím, nemáš nějakou práci?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No,je to v prdeli...to že auto neumí na STK načíst nikdo neřeší...zeptám se jak by to bylo u nás,jestli by to "nějak" neslo
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše:No,je to v prdeli...to že auto neumí na STK načíst nikdo neřeší...zeptám se jak by to bylo u nás,jestli by to "nějak" neslo
dík majitel je kamoš z dětsví jinak bych to asi moc neřešil, žere to moc času
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je mě to jasný....super kšeft technická
Tři hodiny v prdeli a hovno z toho
A jak to že chceš 2 litry když to stojí 1800? (LOL)
Tak si tam vole jed sám...co po mě chces :roll:
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Niektore diesle boli OBD kompaktibilné až po roku 2005
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jojo to je možný,ale co s tím? U nás na emisích třeba mají Bosch jakési ale jestli to neumí tak to neumi...tzn že máš auto vyhodit?? Nebo jinak nevím jako...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

proxima píše:Niektore diesle boli OBD kompaktibilné až po roku 2005
mám i P806 asi 2,1 TD s lukasem a mělo to problémy s palivem, známý to opravil diag mu šla ale na stk mi před rokem řekli že se nelze spojit s řj motoru at tam už nejezdím že neprojdu

já osobně si každou neděli sednu na jawa 20 ujedu pár kiláků a zažiju nepopsatelný orgazmus, stk mám na čtyři roky, s obd problém nemám, v naprostém klidu si zakuřuji tu naši planetu M2T (LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše:Jojo to je možný,ale co s tím? U nás na emisích třeba mají Bosch jakési ale jestli to neumí tak to neumi...tzn že máš auto vyhodit?? Nebo jinak nevím jako...
boš tu mají kolem všichni
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Bolo to asi pol roka dozadu riešil som podobný problém na Octavii 2 face...auto neprešlo emisnou lebo nekomunikovala OBD emisná norma. Robil som to cez Supervag.Dal som výpis všetkých riadiacich jednotiek všetky krásne komunikovali okrem adresy 33 čo je diagnostika emisného systému.A to chcem podotknúť že auto s touto závadou prišlo k nám z autorizovaného servisu Škoda kde povedali,že je všetko v poriadku.Tak mi šef dal taky špäk aby som ho rozlúskal .Po zistení a nejakom čase kým som si zohnal aku dáku schému som zistil ,že je niekde prerušené komunikačne vedenie medzi OBD zásuvkou a RJ motora .Po zistení čisla pinu som skusmo cez 5 amperovu poistku natiahol kábel a OBD norma kanál 33 začal krásne komunikovať.Po nájdeni prerušenie som vedenie opravil a auto prešlo cez emisnu bez próblémov. Veď napokon čo by sme ako mechanici robili keby sa auta nekazili ;)
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

pretoze supervag ti to cital po canoch...a OBDII norma cita po Klinke...
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="proxima"]

prosimtě adres 33 to jsem nikdy ani neslyšel čím to najdeš?? mrknu do 10 6 4 a nemám to tam ?
Odpovědět

Zpět na „Nissan/Infiniti“