Jak dostat z lidí prachy za opravu auta

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Jak dostat z lidí prachy za opravu auta

Příspěvek od Tunningkiller »

Zdravím mechály. Asi klasická situace. Oprava za 30t a zákazník přijde s 4kou a že víc nemá. Už se nerozčiluju a nechám je podepsat směnku. Co když ji ale nebude chtít podepsat? Jak to řešíte? Dáte auto a doufáte že vám to zaplatí?
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mimo kámoše nebo dlouhodobý zákazníky(solventní) si nad 10tis. bereme zálohy, sorry, doba je zlá...
Směnka je sice hezká věc, ale máš čas,chu´t a náladu to řešit ? Nervovat se kvůli nějakýmu vychcánkovi ?
To nevěděl dopředu kolik to bude stát ? ( aspoň cca. )
Moje zkušenost - výměna motoru na Boxeru HDi za bratru 30tis.,prej to prvně vyzkouší... "kámoš" od kámoše, motor cajk,ale ten dotyčný už byl lakomej koupit novou baterku, za týden telefon že to nejede, tak to dotáhli,baterka furt ta stejná,zmrzlá,nafouklá jak buřt,rozhodím to a utrhaný zuby na rozvoďáku ( byl novej samozřejmě) jak to v mrazu pouštěli z kopce
na takový kšefty můžu jebat...
;)
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Nevydávat dokud to nezaplatí ty jsi do toho dal svoje penize a čas a to musi zase pochopit protistrana rovnou si něco v tomto smyslu tiskni v zakázkovém listě a máš klid do týdne se zpravidla každý s penězi najednou objevil. ..
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Nemáš právo zadržovat jeho vozidlo, přijde s PČR a auto navalíš, jinak záser ;)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Jak bylo psáno záloha alespoň na díly.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

fekálek píše:Nemáš právo zadržovat jeho vozidlo, přijde s PČR a auto navalíš, jinak záser ;)
To je právě u nás ta "spravedlnost"
On tě vlastně okrade a za hajzla budeš ty... :roll:
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

No a sepsaná zakázka s info cenou byla nebo vše jen per huba??? Ono u dražších oprav bez dokladu v ruce minimálně s odhadem předběžné ceny a podpisem zákazníka jako vyjádření souhlasu, to na Tebe pak vytáhne cos tam vše měnil a že jste se dohodli na tej čtverce ...
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Kurva nechápu že někdo nezaplatí.....
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Nechapes??? Mam necelych 300 a vetsina jsou znamy.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Asi takhle... pokud dávám něco do servisu tak se ptám na kolik to zhruba vyjde..a s tím prostě počítám + zhruba něco do zásoby.... věřil bych tomu že se stane že je něco potřeba vyměnit dalšího ale přeci ne nic co by z opravy třeba za cca 10 000 udělalo 50 000....
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

hansdob píše:Nechapes??? Mam necelych 300 a vetsina jsou znamy.
jako že máš skoro 300 v dluzích?tak to je rachot.

je spousta vychcancu kolem,pár jich tady už ani nemá kam jezdit na servis :D jak je psáno víš,pokud je to oprava za batoh,tak beru zalohu,jinak jebat
Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Příspěvek od Tunningkiller »

Právě je to taky známej. Auto mu dám ale napíšu směnku minimálně o pětku dražší a případně ji prodám a někdo to z něj za 5tis vyrazí. Dělala se hlava na PPD A4, různě se hlavy tlakovali jedna se brousila, dávalo se nový uložení vaček, termostat, šrouby hlavy, gufera, olej a kdesi cosi, sání zasraný od sraček a podobně, hodin jak na kostele strávenejch u krámu, to jsem mu to ještě vezl k borcovi na otlakování a udělal mu na to STK, Když jsem mu napsal 27t tak mi na to napsal tolik??? tak jsem se ho zeptal kolik si myslel a on že 17t ale do ruky mi dává 4ku:) dobrá sranda. Je to známej. tak jsme předběžnou cenu neřešily ani on se do poslední chvíle neptal kolik to tak bude. Pořád votravoval kdy to bude. Volal mi že na něj seru a kdesi cosi. Nejvíc votravoval před vánocema, nedokázal pochopit že mi hlavu nikdo nebude brousit 20prosince. No nasral mě fest. Dostane do ruky směnku , snad mi ji podepíše ať mám klidné spaní.
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

pri drahych opravach zálohy, a priebezne informovat zakaznika o cenach a dalsom postupe.

Rozhodne neopravovat samovolne a pchat peniaze bez suhlasu zakaznika.

Ak ide hlava na opravu za 350€ tak kým 350€ na stole nebude, hlava nikam nepojde. hotofka.

Doba je zlá, ludia sú čoraz viac vychcaní a bude horšie hoši!!!!
Takže ;) prevencia....
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Moje řeč...
Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Příspěvek od Tunningkiller »

Tak sice ještě nemám peníze na ruce ale volal mi že má celou částku, že zrušil objednávku nábytku do obýváku:)
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“