Chcípání motoru - Panda 1.1 40 kW

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
the_miracle
Přispěvovatel
Příspěvky: 593
Registrován: 20 úno 2010, 15:33
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od the_miracle »

Ne, tak to ani jedno. To auto necuká. Jen to prostě na neutrál chcípne a s rychlostí na chvíli vynechá, ale plynule, žádné cukání. Startování je taky v pohodě, ani teď v těch mrazech žádný problém.

Divné je, že se to projevuje tak náhodně. Ale asi to bude jedno z těch čidel otáček. Pokud jsem dobře koukal, jsou tam tři. Jen je mi divné, že to nechytne ta diagnostika a je to tak náhodné.
VW Passat Variant, 1.9TDi-PD 96kW, r.v. 2002 (model 2003)
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Takže motor spíš neudrží volnoběh, ne? Pokud včas přidáš plyn tak to nechcípne, nebo je to jinak? Pokud to hned potom chytne, vypadá to na tohle. Věnoval bych se tomu, proč ŘJ nestihne "volnoběh vyrovnat", já se s tímhle potýkal taky občas, když jsem tomu dal pořádnou kládu a najednou ubral, motor klesl pod 800 otáček a už to nevybral...Samozřejmě záleží na typu vstřikování, ale vždy mne zajímalo/experti poradí/ když prudce klesají otáčky, ručička na otáčkoměru se těsně před 1000otáčkami pozastaví a pak v klidu spočine na 800 otáček - volnoběhu...A někdy prostě ta k.rva se nepozastaví a dopadne až pod kritické otáčky motoru , který zdechne...Samozřejmě to může mít více přičin, které ŘJ neumožní kvalitně provádět svou práci :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

pokud to tak málo jezdí jak píšeš tak bych začal nějakým kvalitním čističem palivové soustavy ( TEC, Bluechem atd ), natankoval 100 oktan a sledoval...
Uživatelský avatar
the_miracle
Přispěvovatel
Příspěvky: 593
Registrován: 20 úno 2010, 15:33
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od the_miracle »

Vyřešeno, čidlo otáček klikovky (< 500 Kč). Dokonce klesla i spotřeba, oproti stavu před tím. Díky všem.
VW Passat Variant, 1.9TDi-PD 96kW, r.v. 2002 (model 2003)
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Zajímavé, že to dobře chytalo...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše:Zajímavé, že to dobře chytalo...
jardo musíš připočítat teplotu čidla, kolikrát stačí patnáct minut, schládne a startuješ ok , dnes jsem měl třeba rencka 1.6 16V dva válce 2,3, destruktivně pálí

a ty zápalka jsem po příjezdu neudržel v ruce, když jsem je měnil

je to takový blbý přirovnání ale čidlo nebo cívka by se mělo měřit i lejzrovým teploměrem hodně to napoví
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ale ano, ale když se tohle stává, těžko to rozepne při jízdě tak, aby to chcíplo..Ale při startu, když je startérem ukradena štáva, tak vysazuje...Ale je vidět, že možné je vše, tyhle problémy také vznikaly, když snímač Hů u motorů, které to měly za řemenicí byla mezera čidla na hraně příjmu.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
the_miracle
Přispěvovatel
Příspěvky: 593
Registrován: 20 úno 2010, 15:33
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od the_miracle »

Proč to dělalo, nevím. To staré čidlo evidentně fungovalo, když to dělalo jen občas. Zřejmě prostě při startu vždy dávalo hodnoty. Když jsem ho odpojil, tak to nestartovalo vůbec.
VW Passat Variant, 1.9TDi-PD 96kW, r.v. 2002 (model 2003)
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014
Uživatelský avatar
the_miracle
Přispěvovatel
Příspěvky: 593
Registrován: 20 úno 2010, 15:33
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od the_miracle »

Tak bohužel musím s odstupem času konstatovat, že čidlem to nebylo a byla to zřejmě jen shoda náhod, že to přes léto přestalo zlobit. S podzimem se problém objevuje znovu a přestože jsem obětoval ještě jednu Boženu za nové čidlo, efekt nyní nula. Měl by někdo nějaký nápad?

Mám tyto poznatky:
1) ve většině případů to dělá při přejetí nějakého hrbolu, jizdě po kočičích hlavách, přejezd retardéru apod. Výjimečně se to stane při jízdě po hladké silnici.
2) dost často se to také děje v momentě, kdy brzdím motorem nebo podřazuji, ale tady už to není tak dominantní. Občas se to stane i při akceleraci.
3) v létě to nedělalo vůbec
4) vůbec nezáleží na teplotě motoru
5) někdy to neudělá třeba 100 km, jindy třeba 6x za sebou během dvou tří kilometrů
6) auto startuje úplně v pohodě
7) diagnostika nezobrazuje žádnou chybu v paměti závad

Podle mě to tedy vypadá, že někde kondenzuje vlhokst nebo tak něco, ale vůbec nevím, po čem jít.

Díky.
VW Passat Variant, 1.9TDi-PD 96kW, r.v. 2002 (model 2003)
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="the_miracle"]Tak bohužel , ale vůbec nevím, po čem jít.


ono ti to jede bud rád musíš počkat až to nepojede pak se zjistí příčina ;)
Uživatelský avatar
the_miracle
Přispěvovatel
Příspěvky: 593
Registrován: 20 úno 2010, 15:33
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od the_miracle »

No to taky asi zatím dělám... :-). Ale jako vrtá mi to, neže ne. A myslím si, že na základě těch poznatků by někdo zkušenější mohl trefit cíl :-).
VW Passat Variant, 1.9TDi-PD 96kW, r.v. 2002 (model 2003)
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

the_miracle píše:No to taky asi zatím dělám... :-). Ale jako vrtá mi to, neže ne. A myslím si, že na základě těch poznatků by někdo zkušenější mohl trefit cíl :-).
cíl trefíš zde https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... awlXat8oi3
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To je nová Panda, nebo ta stará s jednobodem?Pokud je to při drbnutí, přejít všechny kostry, dráty od stříkačky k ŘJ, protože často dráty rády praskají..Stávalo se, že uvnitř bužírky byly dráty přerušeny a dělalo to tohle. Zkusil bych za dráty při běhu motoru zatahat, diagnostika mnohdy nic nezaznamená..Pokud je to stařešina, na vstřik je tam pojistka pod kapotou..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
the_miracle
Přispěvovatel
Příspěvky: 593
Registrován: 20 úno 2010, 15:33
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od the_miracle »

Je to r.v. 2007, 1.1 40 kW.

To jsem přesně teď zkoušel nastartováno, sundal jsem filtrbox a tahal za všechny možné kabely - k čidlům, ke svíčkám, na cívkách (jsou tam dvě), kam jsem se nedostal, tak jsem poklepával šroubovákem (madlem). Nic... :-(
VW Passat Variant, 1.9TDi-PD 96kW, r.v. 2002 (model 2003)
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="jericho-3"]To je nová Panda, nebo ta stará s jednobodem?

To je 2008 a je natolik chytrá že pozná obvod přerušen, a on tvrdí že v paměti závad nic není, bud to čte nějakou špatnou diagnostikou nebo nevím, jediné co diag neumí je tlak paliva jinak vechno pozná, přerušení obvodů na akční členy, vynechání válcy, zablokování imobilizerem
Odpovědět

Zpět na „Fiat“