PROBLEM S KABLOM KKL V409

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Black Jack
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2007, 12:58

PROBLEM S KABLOM KKL V409

Příspěvek od Black Jack »

Kupil som si kabel KKL V409 usb...instaloval som všetko podla navodov ktore som našiel na internete a ten kabel stale nedokažem rozbehat vo VAG 409
Skušal som už asi všetky verzie VAG a stale mi napiše len hlašku port ok interface nenalezen.... to vypiše ak zvolim ten COM ktory som nastavil vo windowse... ak dam USB vo VAG tak vypiše ROSS TECH rozhranie nenalezeno stav rozhrani HEX Nenalezeno...

Už naozaj neviem kde je chyba... stiahol som ovladače aj z stranky Ross Tech.. všetky som vykušal a postupoval som podla navodov..

Mam síce tušenie čím by to mohlo byt ale zda sa mi to... no vysvetlim..

Podla návodov po nainštalovani VAGu a zastrčeni USB kabla by mal Windows detekovat kabel ako Ross Tech USB... on to vsak detekuje ako USB-Serial..
Potom nasleduje výzva na instalaciu ovladačov... tam navolím cestu.. presne podla navodou... už som dokonca našiel na nete aj nejake KKL ovladače tak som použil aj tie a nič... windows detekuje v spravcovi zariadeni dva nove zariadenia..... USB Serial Port .. ten som už nastavoval na porty 1,2,3,4 a windows najde ešte zariadenie ktore sa v spravcovi zobrazi ako USB High Speed Serial Converter... Chlapi ak niekto vie ako na to tak mi pomožte prosííím...
Okura
Aktivista
Příspěvky: 1484
Registrován: 17 dub 2006, 16:38
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura »

co zkoušíš za verzi? českou nebo anglickou? ta česká vyžaduje HW klíč v kabelu, který u KKline určitě není! zkus 409 eng, měl by jet, nebo 312cz
Black Jack
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2007, 12:58

KKL

Příspěvek od Black Jack »

dal som anglicku verziu 409 a nanovo dal ovladace kabla..... v spravcovi zariadeni to iste.... ako som už napisal dva nove zariadenie ale anijedno sa nevola tak ako je to uvádzane v tých navodoch či už na ross-tech alebo hocikde na iných forach..... už naozaj neviem.... ešte to vyskušam asi na inom compe....
sk_wizard
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 22 črc 2007, 09:20
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od sk_wizard »

ja mam tento isty problem neviete niekto co s tym?skusal som vag 409 us ktory bol aj k tomu kablu ale stale nic ked ho strcim do usb tak mi napise ze pc detekovalo navy hardware USB high speed serial converter miesto toho ako bolo v navode ktory bol na cd od kabla mal najst Ross-tech HEX USB a ziaden vag mi ho nechce zobrat
djvoloda
Přispěvovatel
Příspěvky: 217
Registrován: 11 srp 2007, 10:44
Bydliště: United Kingdom

Příspěvek od djvoloda »

sk_wizard píše:ja mam tento isty problem neviete niekto co s tym?skusal som vag 409 us ktory bol aj k tomu kablu ale stale nic ked ho strcim do usb tak mi napise ze pc detekovalo navy hardware USB high speed serial converter miesto toho ako bolo v navode ktory bol na cd od kabla mal najst Ross-tech HEX USB a ziaden vag mi ho nechce zobrat

Preto ti vypise USB high speed serial converter lebo toto nieje hex kabel ale iba klasicky kkl a funguje ako ma? ak si skusal si aj cz vag, tak je dost mozne ze ti ho ojeba..
Octavia Elegance 2003 1,9 TDI 81kw, ASV
sk_wizard
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 22 črc 2007, 09:20
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od sk_wizard »

tak je to kkl ale mne ho vobec vag nezoberie ked prepnem na ubs z com tak mi napise chybu ze neaslo nic a to som uz skusal instalovat aj ovladace do vagu mozno nieco robim zle ale skusal som to uz vela krat
extrem
Přispěvovatel
Příspěvky: 422
Registrován: 15 úno 2007, 22:34

Příspěvek od extrem »

ked to nie je hex-can-usb, co asi nie je tak je to kkl s prevodnikom z usb na com port. ked ho pripojis k pc, tak nainstaluj ovladace na virtual com port /ftdi/, v spravcovi zariadeni by mal byt v usb virtual com port alebo serial converter... v portoch com a lpt mas potom novy com port, nastav si vo vlastnostiach cislo 1 az 4, vag viac nema, a to iste cislo si nastav vo vagu v nastaveniach, NIE USB, daj test, ulozit, a makas... skus ale vag 304cz, 409 moze byt problem.
flint
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2007, 10:26

Příspěvek od flint »

Tak neviem, Vag-Com 409 je vo viacerych verziach. Ja som skusal 409.1 US taby mala byt spravna pre serial-USB prevodnik. Potom je este 409.0 UD tu sa mi rozchodit nepodarilo (pise tam hlasku "HEX rozhrani nenalezeno"). Potom som pouzil myslim ze Vag-Com 304 ta bola bez problemov, pretoze 409 som nevedel aktivovat (lepsie povedane zohnat funkcnu medecinku :x ). Ale spat k tej 409.1US, myslim ze nainstalovane to mas spravne, ak mas v spravcovi zariadeni USB serial converter aj USB serial port. ide len o to aky COM port mas priradeny k USB serial port(COM2). To zmenis v jeho vlastnostiach, potom port settings, potom advanced, potom port number. Vyber si co najnizsi volny ale len do COM 4, lebo Vag ine nepodporuje.
Dalsia z moznosti je ako to testujes. Ked robis test mas kabel pichnuty v PC a aj v aute, alebo len v PC - vtedy hlasi "port OK, interface nenalezen", ak to mas pichnute aj v aute mas zapnute zapalovanie? Sorry za stupidne otazky, ale clovek niekedy pre strom nevidi les ;) . S tym ze sa to nehlasi ako Ross tech rozhranie - pokial si kabel nekupil od Ross tech tak sa to ako ross tech hlasit nebude. Myslim ze v kabloch maju nejaky svoj cip,ktory sa potom hlasi ako rosstech. Ja som KKL kabel kupil cez eBay z HongKongu a tiez bolo v navode ze to bude Ross.., ale to si len skopirovali z originalu. Ozvi sa ci si s tym pohol.
Predstavte si to ticho, keby ľudia vraveli len to, čo vedia.
Hyperion
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2008, 19:55

kkl 409

Příspěvek od Hyperion »

no takze to znamena ze ak mam kabel označený ako KKL V409 a nainstalujem vag 409eng a pri teste mi program napise Port Status - OK
Interfrace - no Found je vsetko ok.. skusam to na domacom pc ide oto ze kabel mi dal kamos aby som ho vyskusal... Ak som spravne pochopil treba ho teraz pichnuť do rozhrania v aute a vsetko pobezí... teda este musim zohnat nejaky Vag lebo ten co som stiahol z stranky ross tech je asi len na test... pouzivam windows vista..ten po zastrceni kabla do usb nasiel vsetko sam a pripravil na pouzivanie... toto presne napisal.. treba tam nieco doinstalovat alebo uz naozaj len nejaku full verziu vag409eng ci nejaku inu... skuste poradit..
kevino
Aktivista
Příspěvky: 4674
Registrován: 23 led 2006, 21:03

Příspěvek od kevino »

Okura píše:co zkoušíš za verzi? českou nebo anglickou? ta česká vyžaduje HW klíč v kabelu, který u KKline určitě není! zkus 409 eng, měl by jet, nebo 312cz
mozes mi poslat vag com verziu 312 cz ? este som o nej nepocul ;)
morose
Aktivista
Příspěvky: 1005
Registrován: 28 srp 2006, 21:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od morose »

kevino píše:
Okura píše:co zkoušíš za verzi? českou nebo anglickou? ta česká vyžaduje HW klíč v kabelu, který u KKline určitě není! zkus 409 eng, měl by jet, nebo 312cz
mozes mi poslat vag com verziu 312 cz ? este som o nej nepocul ;)
to ja taky ne :)
sing20
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 10 říj 2010, 12:12

Příspěvek od sing20 »

Zdravim Vas, ja by som sa chcel spitat tiez ohladne kablu co som si objednal z Hong-Kongu. Dnes mi prisiel postou a tak som to chcel hned vyskusat.problem je ten ze mam aj cad na ktorom je driver aj program ale po pripojeni kablu k pc mi zacne instalovat driver ale nenainstaluje ho ze system nenasiel driver pre toto zariadenie ci take nieco. skusal som uz aj z 3 stranok ale stale to iste a neda sa mi to nainstalovat. co stym prosim? uz si neviem rady :( :(
Jedna sa o KKL VAG-COM 409.1

Dakujem
sing20
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 10 říj 2010, 12:12

Příspěvek od sing20 »

Tak podarilo sa mi nainstalovat jeden z ovladacov ale mala sa spustit este jedna instalacia ktora sa ale nespustila cize teraz mi vypisuje port status : OK ale Interface : Not found
Viete co dalej prosim ?
Uživatelský avatar
klenoty
Přispěvovatel
Příspěvky: 73
Registrován: 15 čer 2007, 12:29
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klenoty »

aby ten kabel fungoval musi byt zapojeny v aute nebo na +12. a na ovladaci je potreba port 1-4. vetsinou se nainstaluje vyssi protoze 1-4 je uz
vetsinou pouzivan.
A3 160KW
sing20
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 10 říj 2010, 12:12

Příspěvek od sing20 »

ahaa tak dakujem dnes to skusim a dam vediet ci to slo alebo nie ;)
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“