Zákaz/omezení nafťáků???

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

aktivista, neaktivista...ruku na srdce. Má pravdu chlap....

veď kopec áut vií človek (pracovne deformacia), ide zo semaforov...TDCi 2008, dymuuuuuuuuuuuuu ako z prasaťa....v technickom EURO4.....

takže tak....
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Máš pravdu, kolikrát se divím, jak nová auta čadí a říkám si , co asi STK? A kdyby většina obyvatel prošlápla TDI k podlaze, tak budeme mít preventivně v autě uzavřen vstup vnějšího vzduchu do vozu...Kolikrát zakašlu i jen na semaforech, když mi auto přede mnou posílá karcinogenní smrad do auta..A je to jako se vším, čert nikdy nespí, postupně si dootravujeme studny, řeky, ničíme svá pole a přírodu považujeme za nepřítele..Trochu nechápu, jak může přiblblý jezedák , kterému 2 manželky už umřely na raka a má 2 kluky, kteří jsou už na pohled chytřejší než otec, sedět v ptáku s roztaženými křídly a prát do pole jedy/už teď jezdí, sotva slezl sníh/, co se do nich vejde..A když z toho vyleze, vleze k cisterně , která tam pere obdobné sračky, hlavně že z toho bude vejvar...Nechal bych mu případnou rakovinu jeho potomků zaplatit na dřevo, má jich dost, za svinstvo se vždy dobře platí.. A volí Babiše, který mu ty jedy za dotace pravidelné dodává.. :(
A ještě básnička pro dnešní dobu:
ČEŠI
ČEŠI JSOU ZOUFALÝ NÁROD.
POLOVINA SI NEDOKÁŽE PORADIT SE SVÝMI ŽIVOTY A SVÁDÍ VINU NA DRUHÉ.
DRUHÁ POLOVINA JE NEŠTASTNÁ, ŽE MUSÍ S TAKOVÝMI KRETÉNY ŽÍT.....
nepropadat panice...
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Ať si to srovná každý majitel a stejně tak mechán, jestli opravdu vždy dělá vše pro to, aby auto bylo tip top a nebo to právě kouřilo, protože si to zákazník ve své hloupé nevědomosti žádá a nebo prostě koupí něco, co vlastně nepotřebuje ... Co svět bude světem, vždy se najdou hlupáci ...
Plnej souhlas s panem docentem, má naprostou pravdu ;)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Co je to tady za s.r.a.č.k.y? Na Diesel forumu čtu o tom že nafťáky jsou fuj fuj, přitom vy by jste měli být neinformovanější ze všech. A čtu tady samý kokotiny.

Kraluje tomu sluníčkářský článek o zákazu... prostě zakážeme Vám všechno aji souložit. To by bylo aby nás muslimové nepřemrdali. Vraťe se laskavě do hrobu všichni co tady melete takový hovna, vážně mě serete.

Prej: "já stojím za autem na červené a dejchám rakovinu!" ty píčo jedna pojebaná vzapamtuj se!!! Dokud ti to nikdo neřekl, tak před dvěma roky jsi o žádné rakovině z nafty nevěděl a stejně byly emise ve městech a na vesnicích totálně v HAJZLU!!! A ty mi tady budeš vykládat takový sračky? Proč mi to tady vykládáš ty KOKOTE JEDEN?????

Kdyby sis přečetl alespoň jeden jedinej NORMÁLNÍ seriózní článek o DPF a né zkurvenou propagandu EU, tak by ses dočetl, že právě auto s DPF ti posílá rakovinu přímo do krve v částicích menších jak PM2,5 a né do plic (prostě projdou plícemi až do krve) , Protože prachové částice dieslu bez dpf se ani nedostanou do plicních komůrek, protože jsou několikrát větší než PM10!!! To novej DPF a novej benzín tě dopuje rakovinou, lépe řečeno honba za sníženém CO2, ale NOx se neřeší....

A nejdrsnější na tom všem je že to co ty čůcháč z aut je úplný hovno, ale úplný hovno, jestli nějakých 14% z 100 je moc, protože nejen daleko větší emise má ta zkurvená lodní doprava, ale 60-70% za to všechno znečištění můžou baráky. Baráky, zkurvených komunistů co nikdy nepracovali a nikdy dělat nebudou a palí v kamnech na tuhá paliva všechno co hoří. Od uhlí a škváru až po PETky!!! A ty mi tady budeš na Diesel fóru něco mluvit o rakovině z aut. Pičo, nejdřív ať se nasadí DPF filtry na všechny komíny a pak bych teprve začal řešit kurva auta!!!

Tady ti něco zkopíruju co jsem našel, můžeš si počíst a podívat se ty hňupe jeden vyjebanej a už mě neserte všichni s DPF makrelou, shultzem a vyjebanou evropskou unií a putinem. Evropa je v prdeli a emise je to poslední co máme řešit.

a) benzíny produkují tisíckrát víc ultrajemných prachových částic než diesly před 15ti lety. (ODKAZ) Možná i ony se dočkají DPF filtrů...

Obrázek


b) elektrická auta produkují stejné množství prachových částic jako benzíny. Na vině je totiž také tření brzdového obložení a prach z opotřebování pneumatik.


c) Stačí pouze 7 největších nákladních lodí, které za rok v emisích překonají celou automobilovou dopravu na světě. Navíc plují na nějaký mazut a vypouští do ovzduší další svinstva, která v automobilové dopravě již nejsou, jsou to síry a dioxíny protože spalují jakejsi mazut.


Nicméně Pořád to je nic, z celosvětového měřítka tvoří doprava emise CO2 jen cca 14,5%:
Obrázek

Největší emise podle států, myslíš že tam budou zavádět DPF na továrny?
Obrázek

d) největším producentem ultrajemných prachových částic je podle studie z roku 2012:
Obrázek

důkaz je v tom, že v zimních měsících kdy si lidé topí roste počet částic v ovzduší:
Obrázek

vývoj emisí prachových částí v letech:
ObrázekObrázek



Evidentně je tak vidět, jak jsi zmasírovaný massmediama, ale nechci tě urážet. Je potřeba být kritický ke všem zprávám co ti někdo říká. Je potřeba si to ověřovat. Naftové vozidlo bez DPF je daleko čistější než s DPF, protože při obnovovacím cyklu DPF vznikají PM2,5 prachové částice, které filtr zachytit neumí a původně je diesel bez dpf neprodukoval. Problém těchto částic je, že se ti neusazují v plicích v komůrkách, ale dostanou se až do krve. Tolik k NESMYSLU jménem filtr pevných částic.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Nech ten pervitin a nadechni se. Ty tabulky si strč do zadku, co dokazují? Že auta nejsou to nejhorší ? Samozřejmě, ale různé části dávají dohromady celek..A že když je tohle forum o dieselech, tak budeme jen primitivní fanatici jako někde v pivnici na žranici NSDAP nebo KSČ? I majitelé dieselů mají děti a chtějí, aby byly zdravé a žily v čistém prostředí..A debata tohoto typu ve světě ukazuje, že vlastně el. automobil není to žůžo , co si všichni mysleli, hlavně v D, kde zrušili atom. elektrárny a spalují asi z 20% hnědé uhlí a obdobně i černé uhlí..Takže čistý el. automobil bude" kouřit "z komínů ůplně jinde...A co se týče kašlání na semaforu, tak v mládí mi kouř ze spalování benzinu voněl,/ pak vyrobili nové typy benzinu a smrad se změnil /a když jsem po 35 letech kouření/kouřil jsem až jsem oči mhouřil/ přestal, tak moje odolné plíce, kterým nevadilo ředidlo, zakouřená dílna,/motor běžel i při zavřených vratech, přece nenechám utéct teplo, ne?/změnily názor. Plíce předtím prostě byly ZATAŽENÉ a nic jim nevadilo. Když jsem se překouřil, za chvíli mohly zase naplno. A najednou jsem začal cítit věci, které jsem nevnímal, vše mi vadilo, foukl na mě kuřák startek a já kašlal ještě hodinu poté. Otevřel jsem ředidlo a nemohl jsem lapit dech. A tohle zůstalo dodnes, moje plíce PROSTĚ PROPADNOU PANICE, ale už to není fatální, jinak se dýchá dobře..Tak jsem si uvědomil, co asi udělají plíce malého piskoříka v auto sedačce, když jej takový ignoranti jako ty ofouknou...Taky mi sere, že někdo sahá na moje auta/NAŠTĚSTÍ MOTORKY MAJÍ ZATÍM KLID/, ale chápu, že na tom něco je..I moje benzinové auto po nejnovější STK musím chcípnout, když vzadu otevřu zadní dveře, protože mi kabinu zaplní plyny a mám je pak dýchat? Tak se prober a nechovej se jako fanatik ALLÁH AKBAR...
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ale ty tiez veris tomu co si niekde precital ako vies ze to je pravda?
BMW 330 ix
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

Já si především myslím, že těch aut je moc. Auto má každej kdo má do zadku díru a jezdil by autem nejraději i na hajzl
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Domecek píše:Já si především myslím, že těch aut je moc. Auto má každej kdo má do zadku díru a jezdil by autem nejraději i na hajzl
Dobrý den pane komunisto, nebo bolševiku. Nejraději bys všechny ty auta zakázal co? A nebo ještě líp co zakázat internet. Hej v KLDR už na tebe čekaj.
rudy5 píše:Ale ty tiez veris tomu co si niekde precital ako vies ze to je pravda?
Pokud ti příjde ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV jako banda konspirátorů tak nemám slov. Promiň.
jericho-3 píše:Ty tabulky si strč do zadku, co dokazují? Že auta nejsou to nejhorší ? Samozřejmě, ale různé části dávají dohromady celek..
Kdyby jsi zakázal všechny ty auta jak chce Domecek, tak by jsi to nepoznal. Představ si že zakouřené restaurace ve které sedí 100 kuřáků vytáhneš 14 kuřáků změní se něco v té restauraci?
A teď naopak, vyndej 70kuřáků a nech tam 14 náct. To už by poznat šlo že?

jericho-3 píše:A co se týče kašlání na semaforu, tak v mládí mi kouř ze spalování benzinu voněl,/ pak vyrobili nové typy benzinu a smrad se změnil
Ano to je o čem mluvím, honba za snížením CO2 nám připravila tyto rakovinotvorné sračky. Přitom by právě měla být automobilová doprava úplně na okraji zájmu. Ale to by si lidi museli přestat objednávat kokotiny z USA a číny.
Prakticky jsi to pochopil jen napůl.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

jako vlastně s tebou i souhlasím, ale když si lidi přestanou objednávat kokotiny z číny, tak ty kokotiny bude muset vyrabět někdo tady, sice třeba ne s takovou
globální zátěží pro ovzduší (kokotina od nás třeba víc vydrží a určitě bude za vyšší cenu takže se toho míň vyrobí a prodá) ale to ovzduší se změní tady. Takhle si to aspoň čuchají v čajně i když v globálu třeba co2 roste a ohříváme se víc všichni:)
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

rudy5 píše:Ale ty tiez veris tomu co si niekde precital ako vies ze to je pravda?
Co máš na mysli? Jaké jiné zdroje než uhlí, popřípadě plynové elektrárny mohou Němci použít, když zrušili atom? Ale ty procenta, pokud je to to, co myslíš není žádná utajovaná skutečnost..
Wobe, ale když máš kuřáky doma, není ti moc platné, že se u souseda nekouří..A já měl to štěstí, že se u nás doma nekouřilo. Možná mi to zachránilo zdraví, protože jsem přišel domů prokouřenej z hospody nebo smradu z práce a plíce si oddechly, protože měly možnost se regenerovat . Ale např. můj kámoš měl oba kouřící rodiče a ti ve svém idiotismu mu podkuřovali už jako dítěti...A když vyrostl a pustil se do kouření stejně jako my, nepříšlo mu divné a nerozumné, že ve své garsonce si nejdřív pořádně zahulil a šel spát při zavřeném okně. Samozřejmě že mladé plíce mají velkou odolnost, ale přijde 50 let a je to fatální. Jedna plíce mu shnila a druhá jela tak tak, tak mu tu shnilou vzali a kouřil dál, až si na baru dal kořalku a najednou mu z huby vylítla roura krve a než dopadl ze stoličky byl mrtev. A tak je to i s tím kouřem ve městech, ze začátku o nic nejde, soudružky s kočárky jezdí okolo magistrály ,a pak se dítko neustále potácí s problémy, některá mají svá dýchátka, astma apod..Civilizace s sebou přináší problémy, které se prostě musí řešit, svoboda nesvoboda. A taky mě to pěkně sere... :(
P.S. ale vůbec tohle neznamená že souhlasím se zákonem zakazující kouřit v hospodě..Zakazovat tímto způsobem to, co se dá ošetřit velice jednoduše, je nesmysl. Já zažil s cigaretou mnohé krásné chvíle , hlavně v začátcích.... :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

To som nepisal tebe
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

WOB

Jestliže je veřejným tajemstvím, že spalováky v reálném provozu produkují dokonce o několik řádů více některých škodlivin než povoluje norma na kterou byly homologovány, tak z čeho vychází ta tabulka? On někdo všechny ty auta na silnici měřil? Je v tom započítán i studený chod motoru, kdy nejsou jeho emisní systémy v podstatě vůbec funkční (typicky ranní městský provoz v zimním období)? Jaké ty motory mají emise po najetí 100, 200, 500tkm?

Je možná pravda, že nejsou auta v součtu tím největším problémem pro ovzduší, ale ten námořní tanker nemá výfuk několik metrů před tebou a tvůj ventilátor topení nesaje jeho zplodiny přímo do kabiny.

Kdy projezdíme poslední litr ropy? Co bude potom? Necháme se vykořisťovat od Arabášů, Rusáků nebo Íránců? Chceš dobrovolně financovat jejich zbrojení? Jejich roztahovačnost? Terorismus?
kotelnik
Přispěvovatel
Příspěvky: 554
Registrován: 24 říj 2010, 18:15

Příspěvek od kotelnik »

Než se projede poslední ropa tak budeme národnostní menšina v arabské Evropě. (rofl)
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

Ahoj pane WOBE aspiruješ na druhé místo kokot fora po jerichovi, gratuluji
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

:D
BMW 330 ix
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“