motory k pláči..

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A6TDI píše:
rudy5 píše:
uiqjirka píše:To jestli se na neco ceka nebo neceka nehovori nic o kvalite. Popisuji ti zkusenosti, na techto vozech delam od roku 1998 az po soucasnost, coz je celkem dlouha doba na zkusenost a ohodnoceni techto znacek a Fiat + Renault/Dacia nikomu nedoporucuji, ani nejvetsimu nepriteli. Kazda znacka ma neco, zadna neni bezporuchova, ale to co dovedou predvest ital a francouz, to uz je do nebe volajici. Oproti tomu je korncern se svymi muskami uplna nadhera ve srovnani s temi ostatnimi.
Daj nieco konkretne ja poznam x firiem co ma dusterov desiatky kusov a ine by uz nekupili a to koli cene a vydrzi auta mali predtym x krat drahsie navary a menili za duster kde a navare menili x krat spojku po 40tis km na dusteri to drzalo 8x tolko a auta den co den v terene a ten novy duster je celkom aj pekny proste myslim si ze za tie peniaze auto s takymi vlastnostami nekupis

Tak ono duster vs navara , je jak scania vs avia ,
môžem ti povedať že mám známeho čo má na oboch odjazedené ako ty na osobnom aute a vie zrovnať v teréne prejde duster ako ta navara lebo je lahšia, navara jediná výhoda redukcia ale je ťažká krava stojí 3X tolko a o servise ani nehovorím duster mali 8 rokov bežné veci a auto išlo preč navary mali asi 7ks a servis jednej vyšiel do roka ako nový duster , čo myslíš čo kúpili ?dalších 30 dusterov myslíš že by kupovali dalšie keby boli nespokojný? a teraz ten nový keby nemá v znaku dacia ale VW tak by všetci pozerali aké krásne fáro to je .a dnes už ako bolo spomenuté je jedno čo kupiš ani jedno nevydrží to čo kedysi ale otázne je za kolko to kúpiš .načo kupovať niečo za 1,5mega ked to nevydrží o nič viac ako to druhé za 500tis
BMW 330 ix
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Vici píše:souhlas, 15ti letý Rencek s korozí nenajdeš, protože je už dávno na vrakárně.. (noteeth)

SAG posral Ford.. kdyby to VW dělal sám, a udělal to třeba tak jako O1, tak by to bylo skoro nesmrtelné vozidlo.. fordí plechy hnijou už jako nové.

Že sis tehdá koupil utočenou megamrdku, není problém koncernu..
Ale co pamatuju, SAGA jsi vždy na více fórech chválil, jak super jezdí a za jak málo :-)

Že se biješ za Rencky chápu, protože za cenu pěkné jedničkové Oktávky máš novější mrdky s píčou málem dvě až tři :-)
asi máš pravdu jeden taxikár mal megan na LPG 300tis bez poruchy , teraz pred rokom kupil nového zase dal na LPG a jazdí asi keby to auto bolo na piču isto by si ho kupil
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Starší velký, vybavený, bezpečný auto má smysl pro ty co si ho umí opravit a nechtějí se spokojit s autem s pasivní bezpečností na úrovni favorita a výbavou taktéž.

Mě se auto se kterým jezdím navíc musí líbit.

Pro Marka77. Píšu si co mě stálo ježdění a naposled v OII je to cca 50tis včetně, rozvodů, hyder, spojky, přední nápravy vč. tlumičů a pružin, destiček, hardy spojek, turba a olejů+filtru. Za 3,5 roku a 120 tis zanedbatelný investice. Ztráta hodnoty cca 70 tis díky tomu že v ceně je komplet prestavba na face i v interiéru. U aut tohoto typu počítám cca 1 až 1,5Kč na km když si to umím opravit sám včetně ztráty hodnoty. Což mi furt vyhovuje víc než logan s raketovým 1.0 benzínem s klimou za 200, u kterého se při pohledu na něj před jízdou pobliju :D

Kdyby auta šla kolem mě a neřešil čím jezdím, možná bych si ho koupil. Ale na fóru kde je většina diskutujících k tvým tématům v autech sběhlá, asi neuspějes.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

To zvláštní každej tady kope dokola o sračkách, VW sračky, fordy sračky, škoda sračky, z těch všech sraček se najednou vytáhne renault jako super auto, který se rozpadá ještě v záruce. Oply jsou taky super auta i když v garanční záruce se 2x měnila převodovka...ALE JINAK JE TO SUPER AUTO.

Teď už zbývá nějakej Fiatista, nebo Paužtista aby začal chválit francouské nebo italské mrdky.

Ale že by tady někdo zmínil Japonca, to né, o tom se mlčí. Přitom za ty prachy tolik luxusu, že se koncern může jít zahrabat a co se rozbije, jde opravit v garáži... I taková piča jako je daihatsu je větší držák než Fobie 1-3. ČAU.
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

To jste se, pánové, tedy rozpinďouřili.... Ale kvůli mně nemusíte, mně jsou vaše postřehy a názory úplně u prdele. Já jsem obyčejný spotřebitel, do aut už dělám jen soukromě pro sebe a rodinu, na víc díky pracovnímu vytížení HPP nemám čas ani chuť, takže své postřehy a názory beru z pozice obyčejného uživatele. Prostě jsme s Renaultem spokojení, nic víc a nic méně. O tom, že by to bylo nápadně super auto, jsem tu nic ani nenaznačil, natož abych to napsal. Prostě je to auto jako každé jiné, mně (nám) vyhovuje a nemáme potřebu odcházet k jiné značce.

Sto lidí, sto chutí. Co jednomu vyhovuje, druhý nemůže vystát. To je ale naprosto normální, ne? Kdyby se všem chlapům na světě líbila Angelina Jolie, mrdal by ji jeden po druhým, že by se nemohla ani nadechnout, zatímco ostatní baby na planetě by si honily broskve drátěným kartáčem, páč by se na ně nedostalo. Takže si jezděte, čím chcete, věřte si článkům od pochybných redaktorů na internetu, jak vám každému libo. Mě takováhle témata začínají unavovat.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

Zbytecne se hadate, budoucnost, a ne moc vzdalena, je v elektrice. Neexistuje aspekt, kde by spalovak porazil elektromotor.
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Marku mě jen pobavilo, že vždycky jsi všude psal jak je Galaxy super.. teď najednou je to koncernová utočená megamrdka..

Chudáci <> až si koupíš něco jiného (LOL)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Andre a co pak budeš dělat místo turb? Měnit tužkové baterky ? :-)

tak horké to nebude.. z čeho by žil stát? z čeho naši arabští bratři?
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Vici píše:tak horké to nebude.. z čeho by žil stát? z čeho naši arabští bratři?
Tak ty se taky prober, automobilky už chrlí elektrické a hybridní auta a zajíždějí výrobu. Není to tak dávno co jsem doporučoval všem mechošům jít si udělat nějaký kurz a začít spravovat LPG/CNG systémy a nebo přeškolit na elektroauta, protože kdo to neudělá včas, tomu ujede vlak a už se bude těžko chytat. elektrická auta jsou v evropě hotová věc tak jak islámské německo.

Prostě teď mám poslední konvenční auto se spalovacím motorem a moje příští bude už elektrické. Nenadělám nic. 8)
Naposledy upravil(a) WOB dne 12 bře 2018, 14:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

jo jak rychle začnou, tak i skončí.. nebo uberou...
navíc, u nás to nedovolí Agrofert.. co by pak dělali s řepkou :D
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Taky si myslím, že elektrika je jedna velká nafouknutá bublina. Budoucnost v ní možná je, ale nikoli globální. To nepřipadá v úvahu.

Jako alternativu do měst místo hulících stokrát přetočených nafťáků - ano, rád, proč ne? Ale na dovolenou do Chorvatska s elektrikou nikdy nepojedu, a nikdo nikdy nepojede.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

Na turbech do duchodu urcite nepreziju, to jsem si jist.

Stat to urcite vymysli, toho se nebojim.

Arab muj bratr neni a doufam, ze zacne delat neco smysluplnejsiho nez sjezdovky se snehem na pousti, umele ostrovy a nebo cerpani tisiciletych podzemnich vod na soukrome rajske zahrady. A taky jaderne a jine extremni zbrojeni financovane z ropy bez namahy v rukou ruznych posahancu... to je pro me osbne jeden z hlavnich duvodu, proc s fosilama skoncovat, elektriky u nas mame nadbytek, tu dovazet nemusime.
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Vlastně když nad tím přemýšlím, říkám si, proč se snažíme o nějaké inovace. Do dvou set let stejně lidstvo pozdechá a na planetě zvítězí příroda. Jednoduše nás smete z povrchu a bude klid. Myslíte si, že si nechá líbit to drancování a likvidování, kterého jí už přes sto let systematicky a vytrvale dopřáváme? Kdepak, ona nás přepere, i když si to mnozí nechceme přiznat. A vlastně - dobře nám tak!
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

tak nějak... většina inovací je už dávno spíše škodlivých
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

:D Zlatá slova, lidstvo je jen shluk pitomců , kteří ničí vše okolo, kam se podíváš. Máme otrávené studny, řeky a rybníky, batolatům dáváme na prdelku plenky s použitých petlahví, Sunar je plný rostlinných tuků a chemických vitamínů atd...Matky se cpou sračkama, tělo plné silikonu, make-upy plné chemie apod. Došli jsme do stádia, že uvažujeme stylem sbohem rozume a většina prostě neubere a řeknou si TAKOVÁ JE DOBA..Za tenhle výraz by dotyčný zasluhoval koupnout do koulí..
Každý jedinec je zodpovědný sám za sebe a své děti, pokud je udělá a brko nevytáhne..Ale proč si věci neulehčit, že? Dnes všichni rozumí všemu, těžko najdeš někoho, který by řekl, jo s tímhle nemám zkušenosti. Stačí sem dát jenom tabulku o motorech v domnění, že o tom pohovoříme z technického hlediska, patrně se neshodnem, ale rozšíříme si obzory, protože více lidí víc ví..A už to jede. Dnes někde stačí jen si přečíst komentáře na cokoliv a čteme jen vyblití různých osobních frustrací a nenávisti..Proto mají dnes tak dobré kšefty výrobci plotů, protože lidé chtějí mít aspoň doma klid... :(
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“