Sprinter provrtaný DPF

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od Radek S »

Zdravím potřeboval bych radu dnes jsem zjistil že mám provrtanej dpf je to sprinter 315 om646. Když ho vyměním předpokládám že bude nutná nějaká úprava v řj. Jak složité je to uvést do původního stavu?Teď dělám go motoru tak jestli vyměnit hned a nebo až bude motor zajetý. Jaký použít filtr? Nebo někdo kdo by mi namontoval nový a pak to zprovoznil to by bylo nejlepší.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

proč tam chceš ten dpf mít máš euro 6?
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

ne euro4 byl tam.Co emise a jezdím do německa tak co na to policajti?A jak to funguje když je provrtanej? Co regenerace může probíhat normálně nebo je vyřazená? Je tam jedna díra tak 15mm to je asi málo na plnej průchod když je trubka 60mm. Mám z toho obavy aby mi nešla nafta do oleje když to nebude makat jak má.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tak tak provrtej větší díru, takovou abys neměl obavy, němci poznají prd
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

a co senzory před a za filtrem ty to asi nepoberou když to bude jinak.Neznáte někdo hodnoty které by to mělo vykazovat?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jestli to auto neznáš ,mrkni vagem jestli si to na filtr stěžuje,
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

Tak nakonec budu filtr kupovat protože ten průchod je malý a po zvětšení děr je vše špatně včetně emisi. Poradíte někdo jaký filtr značku aby to alespon několik let fungovalo? Ty nejlevnější asi fungovat nebudou koukal jsem na walker docela zajímavá cena máte s nim někdo zkušenosti?
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Origo.
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

A origo je od jakého výrobce?
Brembo.SV
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 20 zář 2010, 18:12
Bydliště: Galanta

Příspěvek od Brembo.SV »

Tak rozhodne nie od certifikovaného polského výrobcu JMJ. Na internete zrovna s touto značkou nie je ani jedna pozitívna skusenost,a predajcovia spravidla odmietaju vrátit peniaze. Dalej je možné nájst filtre CP,vraj Velká Británia-ale žiadneho výrobcu CP nenájdete,takže zrejme opat polik za 2 x tolko.
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

Koukal jsem na walker mají dva druhy cordierit a sic. Tady je ta výhoda že kat je před filtrem samostatně a ten zůstane původní tak by tam mohlo fungovat i něco jiného než origo. Za origo chtěj nesmysl 36000kč
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Nedelal jsem toho moc. Cca 20kusu ruznych osobaku a zatim jsem vzdy skoncil u origa. Repliky funguji max rok.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Radek S píše:Koukal jsem na walker mají dva druhy cordierit a sic. Tady je ta výhoda že kat je před filtrem samostatně a ten zůstane původní tak by tam mohlo fungovat i něco jiného než origo. Za origo chtěj nesmysl 36000kč
Kolik máš najeto?testoval někdo ten kat je to častej problém proč někdo vrtal dpf.Aby jsi nezustal sklamanej a aby jsi neměl lehkou hlavu tak neorigo katy nefungujou taky a cena origo bejvá stejná jako dpf.Na S maxe jsem testoval 4 z vraku a ani jeden nefungoval naštěstí ford po všech slevách má kat i dpf za 32tis.
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

na tacho 320tkm skutečnost netuším kat nikdo netestoval je origo.mercedes tak asi bych měl nejprve otestovat.Jak je testuješ četl jsem že nahřát horkovzduškou a pak tam vstříknou benzin. Je to tak?
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Tak tak jen tam toho nelej moc jinak to nefunguje ochladí to tu vrstvu a ta nereaguje.
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“