Nová OIII jaký motor?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

Zinkované to 100% je, resp. plechy ze kterých se to vyrábí. Že by šla svařená kastle do lázně nebo tak, tak to se nedělalo ani s OI. Otázka je jak kvalitní jsou ty plechy ze kterých se to vyrábí.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Ta 1.4 TSI 110kw jsem vyčetl, že to má zalité vložky v bloku, to je zase nějakej vejmrd (crazy)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

ty jsi taky vejmrd, má to klasickej open-deck alu blok s povrchovou úpravou válců, tuším alusil. Běžná věc napříč automobilkami min. 20 let :) To není š120, aby to mělo litinový vkládaný vložky :roll:
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Hahaha
BMW 330 ix
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

turbo kamna power píše:ty jsi taky vejmrd, má to klasickej open-deck alu blok s povrchovou úpravou válců, tuším alusil. Běžná věc napříč automobilkami min. 20 let :) To není š120, aby to mělo litinový vkládaný vložky :roll:
Tak to jsi asi viděl něco jinýho než já, takhle by to mělo mít až 1.5 TSI, ale ta 14ka má zalité vložky do hliníku, najdu odkaz, ještě jsem tohle neviděl, alusil znám, ale tohle je jiný se mi zdá. Jěště nějaký názor? Třeha HUML?

Tady to je

https://forum.skodahome.cz/uploads/post ... 619848.jpg
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

no, přiznám se, že na živo jsem viděl jen blok 1.2TSI, tam jsem si ničeho neobvyklého nevšiml. Tahle brožura je zajímavý materiál, ale těžko říct, co tím obrázkem chtěl básník říci, takhle bez jakéhokoliv popisku :?
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

1,4TSI má zality litinový vložky v hliníkovým bloku, bezproblémová věc, mají to i 1,6ky v O2 a problém s tím nikdy nebyl, narozdíl od vložených válců třeba ve Feldách a Fabiích, co jsem se nařešil utopených vložek nebo voda, která pod nima tekla do oleje, ještěže už je to pryč
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Taky mě napadlo že je to riskantní a špatné udělané řešení ...A je..
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

Huml je tady koukám jedinej odborník, jinak je to tu samej turbo kamna bordel kterej moc myslí a málo ví (noteeth)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

už jsem si to dohledal, člověk se stále učí :) mají to tak i ty splašený 1.0TSI. Tak se omlouvám za nepřesnost.
Pokud není problém s tepelnou roztažností, tak aspoň odpadají budoucí trable s povrchem válců, trápící některé celohliníkové motory :)
Ono i kolikrát firmy, co dělají GO motorů, tak při opravě dávají třeba do R5 TDI tenké vložky do alu bloku...

Domecek: díky, taky tě miluju :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tak to je dobrá zpráva, ten alusil by mě tam sral, ale ta 1.5 TSI (karoq atd) už to asi má, to je hnus. Přemejšlel jsem mezi benzín/nafta tak asi vyhraje benál. Nová 1.6 tdi má vštřikování delphi, to je taky pěkneš šunt. Známej má kia ceed crdi a tam je bosch a ve škodovce je delphi? Kde to jsme??
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

já si myslím že je to hlavně úplně jedno, špekulovat fakt můžeš donekonečna a to že by auto bez máknutí vydrželo 10 let je fakt dneska už mimo real, každá značka/nový konstrukční řešení má svoje neduhy, doba rotaček je dávno pryč
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Přesně, životnost nemá cenu přehnaně řešit, je potřeba to pak ve správný moment poslat do světa, ať se stará někdo jiný :)
A uživatelsky je 1.4TSI mnohem příjemnější, než naftová 1.6TDI. Jednak TSI má 6q, TDI pouze 5q s velkými přeskoky mezi převody. A i ve slabší 92kw verzi jede o dost lépe, než TDI. O hlučnosti se ani nebavím. Navíc spotřeba je jen o litr vyšší, tady fakt není o čem...
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

jj, u nás to má jeden dědula dokonce v Superbu,zrovna včera jsem s tím jel ( odešel mu termostat ) a celkem dobrý, ano, není to raketa ale na běžný ježdění myslím že v pohodě
měl tam spotřebu 6,6l na palubáku, ale asi to moc neprotahuje (noteeth)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

turbo kamna power píše:Přesně, životnost nemá cenu přehnaně řešit, je potřeba to pak ve správný moment poslat do světa, ať se stará někdo jiný :)
A uživatelsky je 1.4TSI mnohem příjemnější, než naftová 1.6TDI. Jednak TSI má 6q, TDI pouze 5q s velkými přeskoky mezi převody. A i ve slabší 92kw verzi jede o dost lépe, než TDI. O hlučnosti se ani nebavím. Navíc spotřeba je jen o litr vyšší, tady fakt není o čem...
Bohužel důsledek "poslat to pryč ,ať se stará někdo jiný"způsobil , že bazary jsou neskutečně přecpané a lidé shánějí raději auta od soukromníků s nadějí, že třeba najdou auto, které není podraz...A když se k tomu připočte nutná znalost kodů motorů, se kterými lze nějakou dobu jezdit bez fatálních problémů, tak strefit se dokáže tak detektiv Holmes spolu s Watsonem a to musí zapojit šedou kůru mozkovou naplno...
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“