X5 3.0i M54 B30 voda v oleji.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Potom ako zisti, ze tam treba 2t, tak sa rozhodne, ze ok nerobime. Majitel povie -daj to spat do pôvodného stavu, ako prislo a bude problem ;)
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

zalezi ako sa dohodnes...
rozoberem, vykalkulujem a ak nie, tak diely do kufra a nazdar odtah ;)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

octaviask píše:Ked rozoberes hento, a začneš rátať diely na opravu...

Zastavíš sa pri cene, za ktorú sa to auto dnes dá kúpiť na bazose...

a keby si to aj dal dokopy....vysere sa niečo iné. Lebo roky roky :)

A vopred upozorňujem že BMW nemá rado druhovýrobné diely!

platí to u každého bmw ;)
ktoré diely tým napríklad myslíš?
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

adrian_B píše:zalezi ako sa dohodnes...
rozoberem, vykalkulujem a ak nie, tak diely do kufra a nazdar odtah ;)
přesně tak jsme řešili teď e39 TDS, borcovi to dva roky stálo na zahradě,pak to přetáhli k nám,čerpadlo KO, jak to stálo tak i vstřiky zabetonovaný,další rok špekuloval co s tím,opravovat čerpadlo nechtěl zaplatit,po dalším roce si sehnal starší funkční čerpadlo a nechali jsme teda udělat vstřiky,auto jelo ale jen na flašku
v nádrži samo kýbl humusu, podávačka KO, vyčistit tu nádrž fakt chuťovka
za tu dobu je z toho neskutečná hujda,samý vosí hnízdo,za lištama mech...no děs
tuhle že teda se to už dořeší ale ještě bylo rozbitý okno,to bylo od začátku,tak ještě okno...když zvážím reálnou hodnotu a stav toho auta tak to měli rovnou vyhodit a byl pokoj...
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ja som mal takto na dvore rok a pol Mondeo TDCi so vstrekmi a čerpadlom. Vyčíslil som sumu, najskôr že prachy nie sú problém že nech sa do toho rovno pustím. Na to ale majiteľovi hovorím, daj zálohu, samozrejme nedal. Za mesiac volá že dobre, dá zálohu, ale či by som tak dva-tri mesiace nepočkal že mu to neponáhľa ale že musí dať dokopy nejaké Eurá. Po pol roku nič, prešla zima, na jar volá že by sme to mohli konečne spraviť že donesie tú zálohu. Samozrejme zas nič, potom 2-3 mesiace nebral telefón, Mondeo už zarastené burinou až ho to asi začalo mrzieť a zavolal že on to auto už nikdy nechce vidieť. A rovno mi dal splnomocnenie že si môžem s tým robiť čo chcem, tak som ho nakoniec tak ako bolo za pár šupov predal cigánom :)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ved to je to moze tam byt mala chyba dotycny na to nema a ako to stoji rok dva vonku rak potom uz to ide vsetko dolu.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mě nejvíc fascinuje jak na to prvně hrozně spěchají a pak zjistí že to auto vlastně nepotřebují...
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

to, že auto nepotrebujú zistia až potom ako zistia že nie si jebnutý a bez peňazí sa ani lístok nepohne (LOL)
a keďže peniaze nie sú, tak sa s tým nič robiť nebude :)
Bmwrepair
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 07 dub 2012, 19:17

Příspěvek od Bmwrepair »

octaviask píše:Ked rozoberes hento, a začneš rátať diely na opravu...

Zastavíš sa pri cene, za ktorú sa to auto dnes dá kúpiť na bazose...

a keby si to aj dal dokopy....vysere sa niečo iné. Lebo roky roky :)

A vopred upozorňujem že BMW nemá rado druhovýrobné diely!

platí to u každého bmw ;)
Ty jsi zase chytrej jak radio:)
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

adrian_B píše:to, že auto nepotrebujú zistia až potom ako zistia že nie si jebnutý a bez peňazí sa ani lístok nepohne (LOL)
a keďže peniaze nie sú, tak sa s tým nič robiť nebude :)
Zas ja chápem že nie každý má prachy, človek nikdy nevie do akých sračiek sa dostane, môžeš ochorieť, niekto ťa odrbe alebo sám spravíš blbosť a hneď máš exekútora na krku. Ale tak hadam každý by mal vedieť odhadnúť že keď niečo má stáť 1500 EUR tak či je to pre neho reálne dosiahnuteľná suma a nevodiť niekoho za nos ak to tak nie je.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

minule sme sa tu bavili o tom, že pri takýchto kurevských opravách kde je oprava drahsia ako auto, treba zákazníka poriadne informovať o tom čo sa ide robiť, čo treba robiť....a čo ešte možno bude treba robiť. Poriadne skalkulovať. Ak áno..ale dones zálohu alebo najlepšie cenu dielov minimalne.

Minulý rok som robil 2x X5 2008 s potrhanými retiazkami na čerpadlách.... a keď človek začne počítať tak je to celkom šupa.

Neviem ako ostatní ale ja do takého auta nestrčím gufero z elringu....ani retiazku z ET. Aby mi to niekto prišiel o 20.000km vrátiť.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to pořád dokola, lidé si neuvědomují, co vše je může potkat, když si auto, které kdysi stálo min. mega, koupí ojeté za "přijatelnou cenu"..Samozřejmě někdy je to vlastně lepší nevědět, protože já třeba vždy trnu, aby se takovému fáru nestalo nic, než jej předám majiteli. Osobně bych vždy dojel k mechánovi, který je dělá, má zkušenosti ,a zná podrazy, které nejen majitele, ale i mechána, který se do toho pustí poprvé, mohou sestřelit..Já osobně to nikdy neudělal, ale byla to chyba, člověk si mohl ušetřit mnoho problémů. A dnes už nato nemám nervy, takže od toho utíkám..Přeji mnoho štěstí po opravě, ale hlavně až bude v ruce odměna a oprava se mechánovi vyplatí..Protože u staré pasti,pokud oprava předtím byla dražší, automaticky poté majitel přičítá veškeré problémy , které u auta vzniklou mechánovi protože SI ZATO VZAL VEJVAR A JEŠTĚ TO ZKURVIL.... :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
dhfool
Aktivista
Příspěvky: 2963
Registrován: 05 kvě 2009, 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhfool »

octaviask

Čistě ze zvědavosti... na kolik přišla ta oprava s těmi řetězy? Já jsem nedávno dělal jednu potkanou 3.0d E70 a měnil jsem motor, vyšlo to na cca 90.000kč z toho cca 50 byl motor.
Škoda Fabia SDI - Žihadlo Edition
Škoda Superb II 1.8 TSI DSG-7
SuperVAG Comfort VW/PSA 2017
BMW DIS/GT1 v57 /ISTA D
Bmwrepair
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 07 dub 2012, 19:17

Příspěvek od Bmwrepair »

On psal 2008, takze jeste M57N2, to se neda srovnavat. U toho motoru das jen 40t za nove vacky a starsi nesezenes.
Potkana N57 se da opravit jeste pomerne rozumne a nevidim jediny duvod kvuli tomu kupovat jiny motor. Mimochodem co jsi udelal s tim potkanym? Za rozumne penize ho koupim
Uživatelský avatar
dhfool
Aktivista
Příspěvky: 2963
Registrován: 05 kvě 2009, 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhfool »

Tak píše o řetězech na čerpada, tak předpokládám že to byly M57N2... Nechci to srovnávat s M54. Jde mi o to, kolik cca vyjde oprava proti výměně motoru v reálu. Ono totiž přehodit ten motor v X5 není zrovna úplně laláč a oprava by byla míň náročná, ale asi dražší na materiál. Máš SZ ;)
Škoda Fabia SDI - Žihadlo Edition
Škoda Superb II 1.8 TSI DSG-7
SuperVAG Comfort VW/PSA 2017
BMW DIS/GT1 v57 /ISTA D
Odpovědět

Zpět na „BMW“