2.5 V6 TDi - těsnění vstřiků - VYŘEŠENO

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Georgino007
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2010, 17:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Georgino007 »

Oživím tohle téma...
Kdyby to někdo chtěl, umím tu sadu od LCC ze pár korun, ALE... Před Vánocema jsem se rozhod to vyzkoušet na mým motoru, kde původní víka tekly už celkem dost... mezi výměnama oleje (10tkm) sice neubylo žádný velký množství oleje, ale na to, aby byl motor celej zeblitej olejem to úplně stačilo... Byl jsem šťastnej, když jsem tohle dopátral, z obou vík jsem očistil ty původní navulkanizovaný těsnění a jelikož nesnášim matlání silikonu kamkoliv kam nepoatří, dal jsem to tam jen tak na sucho, ačkoliv se mi to nelíbilo... a světe div se, teče to nesrovnatelně víc než předtím, zatím jsem ujel asi 1500 km a dolejval jsem dvakrát po litru oleje... :( Už to má někdo otestovaný důkladnějš? Kdyby se ty kroužky zalepily silikonem do víka, nechat to uschnout a pak nasadit? To by mohlo fungovat.... Přijde mi, že kolem vstřiku to těsní celkem v pohodě, že to teče spíš mezi tím kroužkem a víkem samotným... No, levý víko nechám zatím bejt a s pravým, kam je celkem dobrej přístup budu ještě chvíli laborovat... Kdyby měl někdo osvědčenou metodu, poraďte prosím... Taky se podělím, až dojdu k funkčnímu řešení... ;)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Přečti si můj příspěvek. Funguje to...........
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Georgino007
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2010, 17:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Georgino007 »

Jojo, čet jsem to tu všechno... ;) Když já ten silikon tak nemam rád, vybudoval jsem si k tomu úplnej odpor, lidi to namatlaj kamkoliv a po tunách... :D
Nicméně asi to tak skončí... Zkusim ještě zalepit ty nový kroužky do vík a dát to tam co to bude dělat... a pak kdyžtak dám jiný víka a udělám to jak píšeš... ;)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Když dáš černej jen ojedeš s trochou na prstě není to ani vidět. Dělej to jako člověk ne jako prase. Jinak jsem sehnal onehdá dvě ty různý sady použil jsem je na víka který byli nejvíc zničený a nefungovalo to. Jinak pokud se ti to tlačí ven je také často tím ze je “ucpanej” ten křáp na odvetrani klikovky.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Georgino007
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2010, 17:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Georgino007 »

Ok, dám zpátky origo víka a udělám to takhle... Odvětrání kliky je ok ;)
Díky za radu, pravděpodobně jsi mi ošetřil spoustu času a nervů... :D
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“