SEAT Ibiza 1.2TSI čidlo teploty chl. kapaliny

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Hledáte něco co tam není proto je tam nějaká náhradní hodnota.Ty máš závadu sondy a to na čerpacím článku měřil někdo tu sondu?Jaká je ta první závada.neteče ti vysokotlaký čerladlo?
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Raz ti píše G83 raz Ti nepíše G83...vymaž chyby preveď skúšobnu jazdu daj vypis pamäte +merane hodnoty skupiny kde je ten G83 a všetci budu mudrejši.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

kokos......

prosim ta hod sem poriadny vypis chybových kodov jak tu pise proxima!!!

Clovek tu hlada pol hodinu G83 a nakoniec z teba vyjde ze to nepise ziadny G83.

Ludia ked chcete radu, aspon sa k tomu seriozne postavte.

Takže, vymazat!, jazda...a vypis priamo z vagu!!! NIE PRINTSCREEN POLOVICE Z JEDNEJ ZÁVADY!!!!!!

+ pripominam ukaz z UDS meranych hodnot kde ti to pise tych -40!

Teoria, ktorú ti niekto naimplementoval do hlavy že je to bohaté kvoli tým -40° nemusí byť ešte pravdivá..

z tej zavady :D čerpací článok...piše to skrat vyhrievania ....po slovensky teda.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Jarus 155
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 kvě 2016, 16:02
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Jarus 155 »

Omlouvám se všem.
Tuto radu mi dali u škodovky že je směs bohatá a prvně bych mě řešit ten nesmysl tepoty vody na výstupu z chladiče -48 stupňů.Závada čidla G83(které tam není) nikdy nebyla načtená jako závada tu jsme našli až v akčních členech že to hlásí tuto teplotu.
Zitra dcera odveze a budu čekat až se zase rozsvítí kontrolka a pojedu rovnou do Seata.

Mnohokrát děkuji a přeji hezký zbytek svátků.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

(LOL) Je vidět, že kluci ve Škodovce, když viděj Seata tak začínaj panikařit, přestože to samý maj ve Fábii ... No a ten vocas, co Ti to logoval VAGem, ten tomu asi taky moc nehoví ...

Lambdu jsi měnil, ale závady lambdy stále zapsaný a ani vedení od konektroru nikdo neprověřil ...

Tohle je nepochopený princip a je to přesně naopak
Jarus 155 píše: Přidávám sken závady z Vagu,ale jelikož je bohatá směs tak to hlásí tu řídící lambdu.U škodovky si s tím také nevědí rady poněvadž je to nepustí do Seata.
přičemž za to vysokotlaký čerpadlo bych taky ruku do ohně nedal ...
https://forum.skodahome.cz/topic/120233 ... ji-12-tsi/
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já jsem tak cvičně vylezl před barák a čumám na cbzb a žádný drát u chlaiče není natož nějaké čidlo
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

podle toho výpisu se zdá, že to píše chyby na obou lambdách s vyhříváním, to znamená, že nejpravděpodobnější bude prasklá pojistka v přístrojové desce č.28, pokud by to psalo jen jednu lambdu a lambda je ok, je někde prerušenej drát, v DP to čidlo uvádí, ale je možný, že ho tam přestali montovat a ta hodnota v jednotce je opravdu jen nějaká náhradní hodnota, kterou jednotka neuvažuje a pokud to nevyhazuje chybu, je potřeba ji ignorovat, ta lambda bude mít samozřejmě na spotřebu a problémy s tím spojený velkej vliv, takže nejdřív bych se jal opravovat toto
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

slovacek.milos píše:já jsem tak cvičně vylezl před barák a čumám na cbzb a žádný drát u chlaiče není natož nějaké čidlo
Máš Octu, tak se podívej na kolínko na výstup z chladiče, ten spodní, ne horní ;) To co tam najdeš, na Fabče a Ibize s tím samým motorem nehledej ...
Jarus 155
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 kvě 2016, 16:02
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Jarus 155 »

Huml děkuji.
Pojistky jsou všechny v pořádku ta 28 je 10A .Ještě přikládám sceen ze včerejška kdy mi tu chybu mazal soused.(android s blutooth).Obrázek
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

pokud je lambda vyměněná a hlásí to pořád jen její chybu, je problém s napájením vyhřívání lambdy, někde bude přerušenej drát, takže nejdřív bych šel po tomto, nehlásí to chybu, protože je bohatá směs, ale je bohatá, protože lambda není vyhřívaná a nefunguje správně
Jarus 155
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 kvě 2016, 16:02
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Jarus 155 »

Dneska jsem auto dal na zdviž přeizoloval konce k zásuvkám a tam je to v cajku,dál nevím kam to od lambdy jedna vede,6 drátů.Až tam zase naskočí porucha tak to dovezu do Humpolce (je tam nějaký dobrý autoel.Boček).
Moc děkuji pane Huml.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

zaniest dakemu machrovi na autoelektroniku ;) nech to poriadne premerá...nie len pip pip merakom..
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
rami
Aktivista
Příspěvky: 1619
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Příspěvek od rami »

Jarus 155>> Tuto chybu psalo jednomu na SH foru a pribyval mu benzin.
Vymenil to cerpadlo a chyba se mu neobjevila.

------------------------------------------------------------------
moderátor

Odstraněna nesmyslná citace fotky.
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
Jarus 155
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 08 kvě 2016, 16:02
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Jarus 155 »

Do toho vysokotlakého čerpadla se nekoupí nějaká opravná sada?Vždyť to bude otázka nějakého "O" kroužku, tady už nejsou opraváři,ale výměnkáři.Je mi jasné že pro servis je rychlejší, ale hlavně výnosnější prodat čerpadlo s rabatem za 8 litrů než přetěsnit za litr.Ale pokud nejsou náhradní díly tak co se dá dělat.
To je jako rotační vstřikovací čerpadlo nové za hromadu, přetěsnění v Měříně za 2,5 litru.
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

O sadě nevím ale chce to kontrolovat i zdihátko zda to nehobluje i váčku.
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“