Kapalina DOT 5.1 vs ESP / proslapnutý pedal VyŘEŠENO !!

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Kapalina DOT 5.1 vs ESP / proslapnutý pedal VyŘEŠENO !!

Příspěvek od cin »

Prosim o 2 rady -
1,
pred asi mesicem na mem aute probehl mensi upgrade brzd , kotouce a desky jsem koupil v Renovaku a tam mi take prodejce Tomas Krejsa doporucil brdzovku Ferodo DOT 5.1 , takze jsem ji koupil .

Ted jsem ale vycetl po ruzných forech, ze se tato kapalina , ale i dalsi DOT 5.1 nejak nesnasi s ESP . Takze prosim o rady, postrehy, zkusenosti , prosim NE nejake uvahy z internetu :) , co se pripadne muze stat, jestli se treba nemuze neco ponicit atd.
Jeste dodam , ze jsem to zkousel na snehu a ABS i ESP normalne fungovalo.
Tohle je ta brzdovka co jsem do toho nalil
http://www.kvalitnidily.cz/Univerzalni- ... -0-5l.html

2,
Dalsi problem je , ze se nam to nedari ovdusnit.
Auto moc nebrzdi , pedal je mekký , jako kdyz se slape do hovna. Prolili jsme to s brachou 1,5l kapaliny, ale nic se nezmenilo :(
Predchazelo tomu ale , ze jsem za jizdy proslapl pedal, protoze mi pneumatika prodrela PP brzdovou, pancerovou ! hadici (To je tak , kdyz ma mechanik za pomocnika skurvenýho curaka co hovno umi a veri mu)
Vyskocila nejaka chyba brzd na maxidotu a rozsvitila se kontrolka brzd ktera ale po chvili zhasla , takze jsem tech 10km dojel zpet domu na jednicku. Cela strana auta byla zasrana od kapaliny, kolo a podbeh celý mokrý. Hadici jsem vymenil , ale ovdusnit to uz neslo :( Myslel jsem , ze se to nejak umoudri kdyz povymenujem desky a kotouce a vse radne a poctive ovzdusnime, ale bohuzel nestalo se tak .

Prosim o nejake rady, dekuju predem :)
Naposledy upravil(a) cin dne 11 kvě 2018, 08:31, celkem upraveno 1 x.
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Výmluva na kapalinu je mimo, musí se odvzdušnit mechanicky všechny trubky, ať vedou kamkoliv...Začít od pumpy a povolit a odvzdušňovat vše až k zadním kolům..
nepropadat panice...
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Zkusil bych samovolne nechat pretct brzdovku vsema trmenama. To znamena nasadit hadicku na odvzdusmovak pak ho povolit a jen dolevat brzdovku. Takhle bych udelal vsechny trmeny a pak zkusit projet. Pripadne pres diag. odvzdusnit ABS......
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Právě že je třeba to tam naprat , někde jsou bubliny , takže tlak odspodu a pálit bary a doufat.
Pak asi jak říká Jericho ale to je o go brzd... :(
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Co ty jsi tam mohl jeste upradovat?? U tebe uz jen mene nez vice ne?? Mas zavzdusnene ABS.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Sežen ai dlouhou hadici na odvzdušňovací šroub tu swj zpátky do nasobky a šlapat a šlapat máš tam bublinu
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Budeš mít nohu jak Arnold (rofl)
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

No upgrad - spis to byla takova skoro kompletni GO brzd . V tom Renovaku jsem koupil na predek kotouce Brembo GT 323mm (druha nejvyssi rada, meli ji tam na svoje zavodni auto, ale pry presli na neco jinýho) za lepsi peniz , desky Ferodo DSPF , na zadek kotouce 280mm Zimmermann Sport + desky take DSPF + tu sportovnejsi kapalinu. Na zadni trmeny jsem si koupil opravný sady , takze výmena manzet , prachovek , vodicich koliku, nove valecky . Vsechno jsme poctive vymenili , co bylo treba tak ocistili, obrousili, namazali . Ale výsledek je zatim nicemný .

Asi je opravdu zavzdusnený to ABS , zkusim to tedy proslapat , tak jak radite. Ovzdusnit to VAGem to neumim, ani nikdo z mýho okoli, a kdo to umi , tak nema cas.

Jeste prosim dotaz - To ABS se neumi ovzdusnit nejak samo kdyz ho aktivuju treba na trave a cerpadlo bezi pomerne dlouhou dobu ??

A co to ESP ? Mate nekdo zkusenost s tou brzdovkou 5.1 ? :?

Kazdopadne zatim vsem moc dekuju :)
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Jo to se nějak dá rozjet , někde to tu je.
Nebo vem benzínový čerpadlo nebo nějakou hydraulickou věc a vem to odspodu a sání z nádobky .
Ale poprvé zkus šlapat třeba to z tý ABS ky vyletí i spodem ..
Naposledy upravil(a) A6TDI dne 30 bře 2018, 12:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Repase zadku jsem prestal delat at jsem se snazil jak jsem se snazil tak pak sice brzdilo pedal padal jakoby dolu kdyz jsem dal novy tak OK. Toliko k repasu zadku.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tady je právě problém, že auto většinou dobře brzdí, ale dojdou desky nebo se mění kotouče a po výměně se najednou začne propadávat pedál..Což znamená, co se změnilo? Pedál opustil jeho běžný chod, po opravě vždy vzniklou "hluchá místa", což jsou vlastně vůle, než si brzdy sednou a vše se usadí, ale přesto je nepochopitelné, proč ten pedál jde do s.aček až k podlaze..Je tady toho už popsáno hafo, ale přesný viník není znám, je to spíš souhra elementů , které to způsobí..Já už mám strach pedál prošlápnout nebo dokonce měnit kapalinu..Takže stáhnu svěrkou hadici u kola, které opravuji, aby se zastavila kapalina z ABS, pak svěrák vyndám a malým hydr.lisem/maznicí/ nebo vzduchem vymáčknu pístek, dám novou gumičku-prachovku a pod. a píst zasunu až na doraz..Pak to napojím, dám desky , povolím odvzdušňovák, jak tady také už někdo psal a nechám odvzdušňovák vykapat..Pedál většinou moc nezmění svou dráhu a já svěrák odvzdušním, takže nemusím až dolů../a je třeba šlapat vždy v klidu, pomalu, a nenechat pomocníka aby dupal jako magor-já si to odvzdušňuji sám/....A když takhle udělám všechna kola.....TAK KURVA SE MI NĚKDY TEN PEDÁL PŘESTO PROPADÁ...Takže se naseru a dám brzdám co proto...po čemž se krok většinou zlepší a majiteli řeknu, ať vydrží, ŽE SI TO SEDNE.Což se většinou i stane..Jen mi je divné, že se tohle stává hlavně u koncernu, což nechápu... :)
nepropadat panice...
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Ja kdyz sem na leona daval vetsi brzdy 312/256 tak se mi pak taky propadal brzdovej pedal a to sem daval vsechno novy vcetne zadnich trmenu. Zkusil sem ,,milosovu,, metodu a mam klid.......
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Popíš mi viac "milošovu metódu" tiež sa momentálne chystám dávať nové brzdiče, robiť repas aj zadných a nové desky a kotúče, tak keď sa mi to bude prepadávať tak nech viem ako na to
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Nekolikrat za sebou brzdit treba ze 150 na nulu tak aby pracovalo abs. Ja to udelal 3x za sebou a od te doby klid........
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

(LOL) hoši vy vůbec neumíte opravovat brzdy!!!!!!!!!!!!!! Jsem z těch polopravd tady naprosto v němém úžasu!!!!! Prej že se pedál propadá a my nevíme čím to je.... no lol jako. Běžte na nějaký kurz! (wallbash)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“