Kapalina DOT 5.1 vs ESP / proslapnutý pedal VyŘEŠENO !!

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Asi ta vracená kapalina nedělá dobře ventilům v kostce, zvlášt když se dlouho nehejbly ...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

protože tím steřelým gufírkem se tam dostane vzduch?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Rayx píše:Asi ta vracená kapalina nedělá dobře ventilům v kostce, zvlášt když se dlouho nehejbly ...
Řekl bych, že jsi strefil hřebík na hlavičku...Vše co je stvořeno k akci a k akci není přípuštěno , postupně ztrácí svou funkci a dělá problémy. Kdo naposledy kdy jel tak, aby ABS muselo zasáhnout? Hlavně courači ABS nepotřebují, pokud nejezdí v koloně a v zimě.. :)
nepropadat panice...
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

je fakt že se mi taky propadá pedál po repasu zadních brzd, zkusil jsem už všechno, a pořád beze změny

ad: abs přiznávám že abs se "nesepne" když nechci, ale prostě čas od času ho aktivuju at vim že ještě funguje (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No já když jsem ho kdysi testoval jako tehdejší novinku, tak ve své naivitě a nezkušenosti jsem jel z kopce na zasněžené, úzké cestě ,vedle za strouhou zamrzlé rybníky a já blbec jel pomalu jak to klouzalo a dupl jsem na brzdu a držel a jel jsem jako na saních , točil se jako káča, a bylo to jen tak tak..A pak jsem se dozvěděl, že funguje až od 40km/h..Jak je to dnes nevím, už to nezkouším.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Přiznám se od kolika ale taky az po dosažení rychlosti ale asi spíše od 20km/h
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Vy fakt ještě šlapete brzdy a odvzňujete přes zvedlej zátěžák? :(
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

take auta ešte jazdia? :D
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

O zátěžáku jsem psal snad jen já. A asi píšu málo srozumitelně. Bylo myšleno že po opravě brzd ještě začal zlobit zátěžák takže bylo nutné ho pak vyměnit.


Zatěžak stačí odpojit.

Ano taková auta jezdi, Fabie,octavie 1,pola,golfy......
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

To JozefC-
snad jen male vysvetleni k Tvemu prispevku . Nikde jsem nenapsal , ze prodejce je kokot , to jsi udelal az Ty. Jinak mechanika kam davam spravovat auto znam pres 40 let , pomocnika pres 30 let , tudiz si dovolim napsat o tom pomocnikovi , ze to je curak, po slovensky kokot.
Nevim jak treba Ty by jsi tituloval cloveka , který Te diky sve lenosti a flinku (honem chvatal na cigaro) necha v klidu zmrzacit nebo zabit , v lepsim pripade jen Tebe , v horsim i rodinu nebo naopak nekoho na prechodu atd.
Ver mi , ze je to fakt docela hnusný , kdyz jedes po okrsce 3. tridy plný zatacek, potrebujes brzdit a najednou v 80km/h zjistis , ze pedal je na podlaze a nic se nedeje, to pak brzdis i ocima. Kdo to poznal,tak mi da asi za pravdu. Vis dekuju Panubohu , ze proti nic nejelo a ze jsem se nezabil sam nebo nekoho jinýho.
Takze nech prosim na mne, jak mluvim o pomocnikovi. Tim spis jeste , kdyz zjistim , ze mi navic hovado strhal zavit v tehlici, protoze brzdic zarval pelouchem na plno :x :(
Nevim , nebo nechapu proc pises , ze chyba je v obsluze - ve mne. Tim myslis to, ze jsem si dovolil na svým aute si sam vymenit brzdy a nedal zarobit nekomu jinýmu ? Nebo Ti vadi, ze jsem zde pozadal o radu ? Nebo proc myslis , ze mam malo pokory ? :? :? :?

Jinak ten pomocnik to dokurvil pri výmene lozisek v prednich kolech. Brzdový hadice mam ulozený v drzacich puvodem z verze 4x4, v gumove pruchodce, prave pro vylouceni jakehokoli poskozeni od rotujiciho kola , viz foto nize. Hadici staci pri montazi jen nasadit zpet do toho drzaku.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

Bohuzel nikoho s VAGem ani s VCDS jsem nesehnal. Bud to neumi, nebo radsi reknou ,ze namaji cas .
Ptal jsem se i v servisu ve Skodovce, pan mi rekl ze se dela nejakým zarizenim za x tisic , ale cenu mi nerekl. No a samozrejmne , ze kapalinu by mi do toho nalili origo , takze cela 5.1 co jsem do toho nalil by prisla vyhodit .
Takze nejspis me ceka vyzkouset dalsi rady ktere jsem zde dostal.

Vsem zucastneným moc dekuju , jak za rady, tak i za nasmerovani :) :) :)
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, fakt asi čipera ten tvůj pomocník (noteeth)
Nicméně k té kapalině - když je předpis na DOT-3/4 nebudu lít žádnou kapalinu vyvinutou minulý rok, možná tak do závoďáku kde je to jedno a součástky se mění co chvíle ale na normální ježdění asi zbytečný
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

WOB píše:protože tím steřelým gufírkem se tam dostane vzduch?
takže pak zkusit povolit odvzdušnováky aby případné bubliny vyletely ven?
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

Takže problém s měkkým pedálem + dlouhým chodem + slabým brzdným účinkem na mém autě je vyřešen :) :D :-D

Pomohly mi rady zde z tohoto vlákna a aktivní pomoc člena hansdob. Zde je řešení v mém případě:
Koupil jsem nakonec továrně repasované zadní třmeny ATE a + řádné spuštění čerpadla ABS/ESP na louce , potom všechny kola ovzdusněny a kýžený výsledek se dostavil - pedál je zdravě tvrdý ( ne jako beton) , má krátký chod a auto brzdí :D

Tímto všem kdo radili velice moc děkuju :worthy: Třeba to pomůže i dalším lidem
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Tak super. Ty zadni trmeny jsou opravdu zlo......opravdu zbytecna prace je doma repasovat.....
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“