Prodej motorky - postup?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Prodej motorky - postup?

Příspěvek od tukydydes »

Jak je to dneska při prodeji motorky, když bych jí chtěl prodat?
Dá se přepis řešit na jakémkoliv registru vozidel po ČR nebo to musím řešit pouze na svém v rámci bydliště. A musí mít motorka platnou STK v době převodu (mám jí už asi 5 let propadlou protože je motorka nepojízdná / před renovací) Tenkrát když jsem jí kupoval musel jsem udělat evidenčku i STK (STK přes známosti jelikož byla nepojízdná).
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Přepis můžeš řešit kdekoli, pokud tam nebudeš ty nebo kupec tak je potřeba mít na plné moci k převodu úředně ověřený podpis, dále bude potřeba evidenční kontrola a povinné ručení.
Pokud není stk tak při převodu odeberou malý technický průkaz.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já chtěl koupit papíry, ale "motorka" byla v depozitu, tak jsem předpokládal, že je to nemožné, ale až ochota pracovnice mne překvapila,řekla mi, že když je moto rozebrané, tak mám vzít alespoň rám, kde bude štítek nebo jen číslo a na STK mi potvrdí, že to souhlasi s TP a oni přepíší majitele do TP a "moto" zůstane v depozitu..To jen na okraj, že možnosti jsou často "neomezené", pokud úředník není vůl.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No k nam uz dorazilo to ze ram nestačí musi to byt kompletni. Jeste loni jsem to delal taky jen na ram.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tak to jsem v háji...Už asi rok- 2 chci koupit papíry, ale majitel chtěl nesmysly. Ale včera ne mne volal, zda je ještě chci..Má jen papíry /v depozitu/a moto prodal, já mám moto a chci bílá čísla a ne veteránské papíry, neboť mám obavu, že se mohou veelmi změnit, až při podvodech , které lidé díky jim často dělají, se uřední šiml naštve...:(
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“