Mazání 1.3 multijet 66kw doblo

Alfa Romeo, Fiat, Lancia...

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Smajda
Přispěvovatel
Příspěvky: 260
Registrován: 07 říj 2007, 19:42
Bydliště: Pohora, horní štěpánov

Mazání 1.3 multijet 66kw doblo

Příspěvek od Smajda »

dravím zdejší mistry,

Mám takovou zajímavou závadu. Po zátěži (jízdě do kopce) se mi po spadnutí otáček na volnobeh rozsvecuje mazání.

Auto je po GO v autorizovaném serivise, kontrolka mazání se rozsvitila i při jízdě po městě. Provedli výměnu olejoveho čerpadla poté výměnu kliky vč. Šálů, snímač oleje, olej...vše je nové.

Nyní město dálnice vše vporadku, ale normální jízda do kopce poté když vyradim a padnou otáčky tak to mazání svítí tak cca 20 sekund pak samo zhasne.

Nějaký nápad? Popřípadě kvalitní mechanik na fiaty na Prostějovsku?


Diky
Octavia I 1.9tdi 66kw ALH
|diagnostika koncern vozů do rv. 2004| základní elektromontáže centrálů apod.|
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Řešit s tím kdo to dělal a určitě si za to nechal pěkně zaplatit ne ? Minimálně tam zajet a ať do zakázky napíšou žes na to upozorňoval, až se to zadře, bude to všechno o dost složitější
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Vždy je nejlepší řešení napojit místo čidla vývod na budík samostatný - nezávislý na el. soustavě , nejlépe mechanický a při jízdě sledovat tlak oleje..Je to zdlouhavé, ale spolehlivé a vyřadí vše okolo , hlavně u aut, kde je kontrolka ovládána ŘJ..Kdysi jsem řešil ucpaný kanál k čidlu mazání, již několikrát byla vana dole a měněno i čerpadlo včetně mě, kdy jsem také sundal vanu a kontroloval vše okolo... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Jedine budik na tlak oleja za celne sklo a vozit sa. To je zelezna istota. No a taktiez by nebolo od veci skontrolovat ci borci v autorizaku zresetovali servisny interval a nanovo nastavili kvalitu oleja. Pokial tak nespravili, tak to moze byt dovodom rozsvietenia kontrolky mazania. V novych FIAToch kontrolku mazania totiz budiky aktivuju aj v pripade, ze je prejebany servisny interval, alebo znehodnoteny olej (si to myslia). Najprv prever tuto banalnu moznost :kol1:
Uživatelský avatar
Smajda
Přispěvovatel
Příspěvky: 260
Registrován: 07 říj 2007, 19:42
Bydliště: Pohora, horní štěpánov

Příspěvek od Smajda »

díky za rady, akorát mám pouze multiznačku diagnostiku a pak na vw. Poradíte nějakého schopného člověka na fiaty kam s tím? na prostějovsku
Octavia I 1.9tdi 66kw ALH
|diagnostika koncern vozů do rv. 2004| základní elektromontáže centrálů apod.|
Odpovědět

Zpět na „Italské vozy“