Motory BKC nebo BLS ?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
KUBAMIKLAS
Sběrač informací
Příspěvky: 45
Registrován: 28 dub 2014, 18:11

Motory BKC nebo BLS ?

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím,omlouvám se za často opakující se téma,ale nedopátral jsem se odpovědi,protože téma není jaksi aktuální. Naskytla se mi možnost koupě Golfa 5tky s motorem 1.9 tdi a to s motorem BKC 2005- 6ti kvalt a motor BLS 2008 taktéž 6ti kvalt. Můj dotaz zní...Který z těchto motorů je defakto ověřený a nejvíc blbůmvzdůrný. Aktuálně mám golfa 4 AXR a až na proteklé vstřiky jezdí pořád bez poruch a rád bych něco podobného,něco kde když odejde vstřik tak se nebude muset měnit půlka motoru,která se u starého AXRka neděla ( i po protečení vstřiků hlava jak nová ) a z tohoto důvodu mně vyvodili i mechanici,kde se tohle stává u 2.0 103kw,protože je jiné uchycení vstřiků,které vymelou hlavu. Nepotřebuji silné auto,nezávodím,jezdím pro radost a sem tam předjedu. Dočetl jsem se že BKC je nejlepší možná volba,ale jsou staré a na druhou stranu BLS měli DPF (to mi nevadí ) a horší šrouby na ojnicích,avšak po včasné opravě téměř nezničitelný motor. Nemůžu se rozhodnout, chtěl bych vozítko aspon zhruba stejně spolehlivé jako je můj aktuální golf,který dostal vždy to co potřeboval.Děkuji
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Vzal bych BKC, ojetý PD s DPF je podle mě zbytečný zdroj starostí.
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

2.0 16v BKD ☺ (je bez DPF)
nebo když 1.9 tak to BKC,bude to obdobné tomu AXR.
BLS s DPF ani omylem ☺
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jaký je vlastně faktický rozdálíl mezi BKC a BXE když pominu že BXE jsou "mladší"? Nevíte někdo?
leguan
Aktivista
Příspěvky: 2020
Registrován: 11 črc 2010, 15:53
Bydliště: pelhřimov

Příspěvek od leguan »

na BKC mam 480000 km a no problem
Passat CC 2.0 tdi
KUBAMIKLAS
Sběrač informací
Příspěvky: 45
Registrován: 28 dub 2014, 18:11

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Děkuji kluci za radu. Kouknu na to BKC a nejspíš ho i vezmu.
Nechci se ptát zbyetčně aby admin nebyl proti,ale jaký je vlastně rozdíl mezi BKC a BKD když pominu ten fakt že BKD je silnější a je vlastně 16ti ventil ? Mně mechanici upozornili že ty dvoulitry mají špatně řešené chycení vstřiků a když by se stalo,což se může stát tak potkání motoru u 8V není tak drastické jak u 16V. Jen sbírám informace a rád bych se přiučil...ale jak říkám,s opravama nemám problém,ale aby to nebylo jak voda,která když vezme jednu věc tak vezme i všechno kolem :D to se mi u AXRka zatím nestalo i když člověk počítá se vším :)
leguan
Aktivista
Příspěvky: 2020
Registrován: 11 črc 2010, 15:53
Bydliště: pelhřimov

Příspěvek od leguan »

BKD mam taky a je to jina liga pravidelnej servis a nemam s nim taky žadny problem a hlavně uplně jiny svezení
Passat CC 2.0 tdi
KUBAMIKLAS
Sběrač informací
Příspěvky: 45
Registrován: 28 dub 2014, 18:11

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

leguan....Děkuji za radu,určitě se podívu jestli bude něco k mání :)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Tomas.cz píše:Jaký je vlastně faktický rozdálíl mezi BKC a BXE když pominu že BXE jsou "mladší"? Nevíte někdo?
Jestli se nepletu, tak BKC byly hlavně Euro 3 a BXE Euro 4. Jedný rozdíl o kterém vím je jiná klikovka, BKC mají mají klasickou jako starší PDčka, BXE má odlehčenou o polovinu protizávaží, rozdíl viz foto:

Obrázek

Obrázek
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Pokud vím tak Euro 3 byl BJB, ten měl také egr ventil s klasicky předřazenou zhášecí klapkou ovládanou podtlakem.
Ale i taky díky, rozdíl bude patrně v těch klikách.
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

jj BKC je už Euro4.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“