Učedník překonal mistra..

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Učedník překonal mistra..

Příspěvek od jericho-3 »

http://motohouse.cz/royal-enfield-conti ... thruxto-2/

Mrzí mne, že my, bývalá strojírenská "velmoc" a předváleční výrobci mnoha motoznaček dnes okukujeme motorku z INDIE , státu, kde tehdy měli jen dřevěné pluhy a byli kousek za opicemi.. :(
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

A co si tím chtěl říct ? Kdo překonal koho ?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Indie dává na trh motorku-y, o které se nám může jen zdát, což mne mrzí, protože naše minulost byla právě tím učitelem..Na druhou stranu, když jsem prohlížel novou Jawu s tím čínským motorem, tak bych to tak neodsuzoval, ten motor je prověřený japonec , kde jsou mouchy už vychytány...a moto jako celek není žádná ohyzda..Samozřejmě mladší nadšenci to těžko přijímají, konkurence je převeliká, ale každá vlaštovka je dobrá..Můj "nacionalismus " spočívá pouze v tom, že pro mne je potěšením vidět a slyšet okolo výrobky made in ČR a ne jen slinty čehůnů s mobilem u ucha a dobrým kšeftem pod státem jako kancelářské krysy..Dnes se šikovným čehůnem pohrdá a každý vocas požírá jen různé aplikace, protože sám je jen lejno..k ničemu se nehodící. :(
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

:) tak přesně tohle můžeš slyšet od hospodských mudrlantů :)
Ovšm v čem překonal kdo koho , se tradičně nedozvíme.
Jako komik nejsi zlej .
To by mě zajímalo co jsi vyplodil ty ?
Odpovědi se samozřejmě nedočkáme ,protože toho nejsi schopen .
Cokoliv tě přivádí do penálu ,od el oken , přes cl.tr.ic, až po VAG , dál už ani nejdu.
I takový je život.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ztráta času, vůbec netušíš o co gou.. :(
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

A dvakrát jsem to zmínil v příspěvku že nejsi schopen odpovědi.
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Porovnávat ČR a Indii prostě nejde. Indie je jiný svět, rozmatitost států a lidí, kterou v Evropě nechápeme (alespoň já jsem to za 3 roky nepochopil).

Na jedné straně ohromné množství vzdělaných lidí, sofistikované hypermoderní stavby, neskutečné bohatství a na druhé straně chudoba, beznaděj, kasty, nemoci, domluvené sňatky...

Přesto Indové už dávno nejsou kopírovači panelek (Yezdi roadking). Mají mnoho vlastních značek, ale taky třeba Jaguar, Land Rover :-)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, asiaté na rozdíl od nás jedou..Japonci po prohrané válce a podpoře vítěze po prvotních kopíračkách, /kdy např. DKW 125 rt z třetí říše byla první YAMAHA,/ rozjeli vlastní výrobu pomocí koupených licencí a vlastního fištronu a strčili Evropu do pytle. O nás vůbec mluvit nebudu, mnozí naše zaostání vůbec nechápou, pořád žijí v minulé propagandě, jací jsme úžasní..Číňané nemají takové mozkovny, ale jsou jich miliardy, takže mají z čeho vybírat..Připitomnělá Evropa a USA jim vše vyžvanila, vše je naučila a díky levné práci z nich udělala velmoc, které se mi dnes klaníme a brzo bude chtít ovládnout možná i celý svět.....My na druhou stranu máme alibi, jelikož nám rudá soldateska neumožnila svobodně vytvářet nové výrobky a myšlenky, bohužel ani 30 let nestačilo k našemu "probuzení", svět už je jinde...Proto jsem ten kontrast dal, aby bylo vidět, k čemu je nám náš "růst", jen to cpeme do břicha a do bazénů a děláme dluhy..Jsem prostě z generace, která se těžko smiřuje s tím, že naše česká invence a tradice zmizela v nenávratnu a nějací Indové nás strčí do kapsy.. :(
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Ano Jericho , určité ambice na ovládnutí světa jistě mít ty indiáni rudí mít budou

:D
Nechceš emigrovat :) ??
Tam bys na elektronický šmejdy nenarazil .
Spravoval bys rykši a bylo by to konečně super.
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Fasizmus je u nich statna doktrina. India je asi jediny stat ktory v sucastnosti oficialne praktizuje fasizmus. Pre nas je to tazko pochopitelne, ale je to proste tak. Ako pise zizalak. Kto neuvidel , neuveri a kto uvidel tak nepochopi ... Ludia pracuju 12h denne v neuveritelnych podmienkach za 2 dolare na den ! A to si este pochvaluju, ze ako dobre zarobia. V tych slamoch zije asi 300 milionov ludi. Nepamatam ako sa ty ludia nazivaju (maju specificke anglicke pomenovanie) a ich priemerna mesacna mzda je 12 dolarov.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No právě a v tom to je, u nás , kde každé uprdnutí občana je pečlivě sledováno, odbory bouří, aby se pracovníci nespotili a neměli náhodou na splácení hypotéky, ve státě, kde nesmíte kouřit, aby jste neohrozil své zdraví, povinné prohlídky a odběry exkrementů občanů je chrání před rakovinou, kterou si pěstují na polích a volí si ty největší chemické mágy prodávající právě tu rakovinu za dotace ostatních , tak v tomto státě, kde jsou plné popelnice potravin a tunami bochníků chleba se krmí bioplynky, tak by tam měl být předpoklad klidného bádání s neomezenými možnostmi , kdy je vzdělání zadarmo a blahobyt všudypřítomný , ale bohužel..Proto mají Indové můj obdiv, že v takových podmínkách postaví motorku, o které se nám může jen zdát..My jen sliníme a kvičíme, co by kdyby, ale bohužel ti, kteří jsou tohoto schopni /já ne/, raději sliní v kolbence, jak dobře prodat cizí výrobek s naším kabátem.. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Na IND se dívám spíš jako na kontinent než na zemi. Přecijen 29 států / 1,3 MLD lidí. Jsou státy, kde mají dostatečné množství kapitálu (znalostního i finančního) na stavbu vyspělých techologických celků s vysokou přidanou hodnotou. Zároveň jsou státy, kde je vrcholem strojírenství domácí svářečka.

Jinak mezi lidmy, státy a generacemi jsou veliké rozdíly v příjmech i ve způsobu života. Generalizovat věci se u takového množství lidí nedá.

Vztahy k rodině, přístup ke vzdělání, duševní rovnováha, pestrost jídla, umění se radovat z mála, ochotu cestovat a pracovat, to na nich mám rád. Z druhý strany hygiena, vztahy k ženám nebo chudším lidem, nemožnost spolehnout se na nic a nikdy, vyčůranost ve všem, nekonečný krvavý spory Hindu/Muslim.
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Fašisti , děs z nich de , ani hajzlák neznaj..
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Jak jsem psal, generalizovat pohled na takové množství lidí je nesmysl. Indii můžeš porovnávat s Evropou, ne s jedním státem. Nemysli si, že jsme jako Evropa o něco lepší. Podívej se, co za hrůzy se dělo v bývalé Jugoslavii před pár lety. Samozřejmě jsou státy, kam bych nejel, natož s rodinou. Je to na východní hranici s Bangladéší, ale i na západní s Pákistánem. Z druhé strany východní část Delhi je super-moderní metropole.

To samé je s hygienou, ve škole jsem bydlel v indické host family (byla to nejlevnější varianta) a pořádek v domě měli lepší než mnozí britové. Běž v ČR obchodním centru na velkou, bych blil, jaký jsou lidi prasata. Když je v Delhi Divali (festival), všechno je zorganizované, všude dost mobilních WC. Z druhý strany, když na venkově přestane kráva dojit, dostane svobodu a jde kam se jí chce :-)

Indie je kontinent velkých rozdílů a pestrosti. Platí to pro přírodu (od Himalájí po tropy) i pro lidi a způsob života. Určitě stojí za vidění.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, šlo mi spíš o tradici, která u nich vznikla tím, že převzali výrobu staré kvalitní firmy, která v GB zanikla a jim její výrobky stačily k motorizaci Indie. A vydrželi dělat starý model až dodnes , pak z toho udělali výhodu a měli hned oldtimer moderní doby..Zatímco Evropa prošla japonským tsunami , tak u nich umřel čas, což je dnes výhoda..My jsme se ze začátku vysírali, ale vyrábět vylepšeného péráka 40 let není totéž, takže jsme tam, kde jsme, čtyřtakt je čtyřtakt..Ale máš pravdu, je dnes málokterý stát, kam byl jel a vzal rodinu, na Balkán ani náhodou, abych se mezi hromadnými hroby vyvaloval na slunci a přemýšlel, jací jsou lidé idioti, že v tak krásné oblasti se mohou tak brutálně vraždit a co je to za dobytek...Stejně jako by mne nikdo nedostal do INDIE, kde ta prasata provádějí skupinová znásilnění, mrzačí děti apod..A stejně jako do Ruska, země křížů a hromadných hrobů..Takže mi musí stačit ČR, dokud ji čecháčci úplně nedokurví.... :(
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“