Váš názor na výdrž ložisek FAG

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Váš názor na výdrž ložisek FAG

Příspěvek od cin »

Zdar kluci, můj problém spočívá v až podezřele časté výměně ložisek FAG v předních kolech . Obvyklá výdrž je sotva rok (cca 30tis km) , letos už extrém - v polovině února jsem je nechal obě vyměnit kvůli STK a je červen a jedno už těžce srošutuje měsíc , druhé se začíná ozývat va zatáčkách.
Můj mechanik mi tvrdí ,že to je velkýma brzdama a koly. Brzdy mám 4píst Brembo 323x28 a kola Spider 17" .
Přitom vím , že ty ložiska kupuje v servisu kde pracuje, pouze FAG. Při montáži jsem přítomen, na vlastní oči vidím , že je tam dá . Na vylisování a nalisování má lis, při lisování ložisko nijak neničí, nadělal jsem mu na to přípravky, aby lis tlačil tam kde má . Geometrie je udělaná , pod kolama mám už jen 5mm duralový podložky, abych se vešel s kolem okolo brzdiče .
V minulosti už se mi stalo , že jsem si sám ložiska FAG objednal na internetu (Škodadíly. cz) a opakovalo se to samé . Jinou značku jsem nezkoušel . Co myslíte - kde je zakopaný pes ? :? :? :? Jinak jezdím zcela v klidu , žádný hrabání atd . Výkon využívám jen na předjíždění , s nikým se nehoním .
Poaďte prosím , děkuju :) :)
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Na moji oct1 stejná zkušenost pak jsem řešil ještě jednu 1.8t vsude fag a všude problémy od montáže snr je klid buď má fag špatnou sérii nebo je to klon. ...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

já je montuju celkem často a dobrý, jestli to není fakt nějakej padělek, dnes nevíš
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Vážně jezdíš s podložkama po venku? (wallbash)
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Mam 312 brzdy, podlozky 15mm, spidery 17", a loziska ZVL za par supov. Ziadny problem.

Fag som nalisoval a hucalo hned po montazi... :roll:

Na SAG som minule dal meyle loziska a tiez ziadny problem. Na FAG uz nemam nervy.


Dalsia vec mimo temy... Mam vrchne ulozenia sachs v predu asi 3/4 roka a co? Uz lava strana pridiera a strpa struna. (LOL)
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

Všem moc díky :) :) ,příště zkusím jinou značku a uvidím ;)

To WOB nějak nechápu co tím myslíš nebo kam směřuješ :? :(
Jen jsem pro úplnost napsal ,že mezi alu diskem a nábojem mám distanční podložky z duralu , síla 5mm. Myslím , že tady na foru to asi budem všem jasný o co jde
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

woba neřeš, je to jednobuněčnej organismus ;)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

tak to jo, já myslel že to jsou ty tuzingářský 3cm
kanin
Přispěvovatel
Příspěvky: 69
Registrován: 26 lis 2008, 21:39

Příspěvek od kanin »

FAG jsou opravdu úplně k ho*nu...na čtverce jsem kdysi dával 288 brzdy, vše nové, dal jsem Fag ložiska a jedno po 10tkm kaput a druhý půl roku po něm...pak jsem dal SKF a ty drží do teď! (LOL)
...a co jsem se bavil s mechošama, tak i polský Harty vydrží víc než věhlasnej FAG (noteeth) (noteeth) takže FAG off (rofl)
GVII Variant
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Fagof , domek montuje a jezdí mu to furt ... hmm

SKF je to nejlepší co existuje taky . Cenu neznám
toledo1m
Přispěvovatel
Příspěvky: 73
Registrován: 26 kvě 2016, 13:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od toledo1m »

ja jsem daval kamosovi loziska MOOG obe predni, maji 100k za rok a furt ok.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nás poseldní dobou už několikrát vydupalo i SNR, FAG asi taky už není co býval. Dával jsem i ložiska Febi a taky kupodivu drží ( snad 5 let už ), dělaám to už pravidelně s novým nábojem a nikdo nemá žádný velky kola,max R16
SKF je asi OK, taky to občas dáváme, cenově je to nastejno plus minus
Nejlepší ložiska jsou japonský Koyo a NTN, ale nevím jestli to dělají v tomto rozměru
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Vidíš Romane a já žil v tom že nejlepší jsou SKF , do práce mi furt chodily ty jejich časopisy a tam měli vývoj že sem zíral , o těch co mluvíš sem snad nikdy neslyšel.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jako SKF určo taky dobrý,neměl jsem s nima problém ( zatím )
Průser je že trh je zaplavenej padělkama a to pak vrhá špatný světlo na jinak kvalitní díly/výrobce
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Jo to je prů...r ,to pak jeden namontuje shit a po forech z toho udělají případ a pak už se v tom chaosu nevyznáš ,co je dobrý a co není.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“