Váš názor na výdrž ložisek FAG

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

roman1648 píše:Teď se tam objevil nějakej prastarej Accord snad 97, měl jsem dole náboj a tam ložisko NACHI / japan
auto najetý půl mega a vypadalo původně podle toho jak byl orezlý ten náboj :o
Tady jsi na koncernovým foru, napsat tady že něco je lepší než koncern je považováno za kacířství, lež a projev demence. (LOL)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Tak dneska jsem měnil na jedničkové Fabii zadní ložo a ještě vw. Najeto 480 tis. Kvalita dílů je taková jaká je. A nedělám si iluze že i když to co jde do prvovýroby je stejné a stejný výrobce jako co se koupí aftermarket,že to vydrží to samo. Hoši já když koupil tu svoji ofci měla půl mega. Na nápravy, ložiska, motor nikdo nesahal. Měnil jsem kosti když měly 510tis. Na zadní nápravě jsem dělal silentbloky a řídící kosti až loni což bylo skoro 530 tis.A kromě těch řídících kostí všecko pevné. Ano třeba spojka se dávala co 180 tis,ve 450 vyletěl čep z difu tak se dala skříň, vačka na Long lehce chycená až taky po těch půl mega. Teď už tolik nenajezdím, tak asi srovnání nebude ale aji tak to auti vydrželo neskutečné km bez investic.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ono je to v podstatě logické, firma má jistě také "různé třídy" kvality a těžko si dovolí ojebat velkého zákazníka, který pravidelně platí za velké objemy výrobků..A co teda s tou horší kvalitou? Na pult soukromníkům a příštipkářským autoservisům, kde po slevě jsou ceny příznivé...A např. internet je na to jako dělaný, ty ceny jsou úplně nejlepší.. :(
nepropadat panice...
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Tak jsem př. ložiska FAG nahradil ložisky SKF. Doufám, že kvalita bude odpovídat ceně.

Na fotce je jedno to ložisko FAG co jsem demontoval a sundal víčko. Na pohled je OK, nehučí jen má vůli. Vůle je dokonce cítit i když za něj vezmu takhle rukou.

Než jsem ložiska demontoval, tak jsem vůli kontroloval hodinkami a na kotouči byla na jedný straně 0,2 a na druhý 0,15 mm.
Když se vzalo za kolo, tak vakl bych přirovnal k zadnímu kolu na feldě, která ujela od posledního dotažení 30 tkm.
U nových ložisek není žádná vůle znatelná.

Obrázek
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tak dnes ( dnes demontovano z vozu)snad poprvé budu zkoušet ložisko fag na reklamaci. Je na autě od 28.března.2018 a má najeto 123XXkm a je úplně KO. Utahovaci momenty byli dodrženy tak uvidíme. No montoval jsem místo něj SKF.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

osobne som fag reklamoval a v pohode... :)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Tak minulý týden jsem měnil tlumiče a koupil jsem i nový ložiska horního uložení Lemforder. V krabičce bylo ložisko FAG :(
Nicméně jsem to tam dal, teď po týdnu a cca 500 km začalo v horním uložení křupat, jak přeskakují pružiny... to se teda moc nevytáhli, jsem nadšen, že to budu dělat znova a pak znova geometrie (wallbash)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Thomy
Aktivista
Příspěvky: 1122
Registrován: 11 kvě 2008, 09:00
Bydliště: Benešovsko

Příspěvek od Thomy »

Ahoj s FAGama na OI špatná zkušenost.. po 500km v prdeli.

Na O1 můžu bez obav doporučit čínu z kelly, ta opravdu funguje!
Octavia I ASV
Impreza WRX 195kW
Uživatelský avatar
uiqjirka
Aktivista
Příspěvky: 1291
Registrován: 29 úno 2008, 16:17

Příspěvek od uiqjirka »

Daval jsem ve 120tis na VW polo obe predni loziska FAG, dnes najeto 160tis a zcela ok. A ze je montuji casto, protoze od FAG chodi casto jako original.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Teď jsem dává dva FAGy na Transit a Traffic a na obou FAG Korea,tak snad to něco vydrzi :roll:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ja sem dneska manželke robil na fabii 1 zadne brzdy a v krabičke ATE sice byli brzdy od ATE ale byla prelepená tu priesvitnu samolepku proti otvoreniu a na nej Continental
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

[quote="ROMEK"]Ja sem dneska manželke robil na fabii 1 zadne brzdy a v krabičke ATE sice byli brzdy od ATE ale byla prelepená tu priesvitnu samolepku proti otvoreniu a na nej Continental[/quote]

kdyby jsi koupil manželce stilo tak jsi nemusel žádný ložisko měnit
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nefekalkuj a nejerichuj tady jo...už vás mám po krk...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Domecek píše:
ROMEK píše:Ja sem dneska manželke robil na fabii 1 zadne brzdy a v krabičke ATE sice byli brzdy od ATE ale byla prelepená tu priesvitnu samolepku proti otvoreniu a na nej Continental
kdyby jsi koupil manželce stilo tak jsi nemusel žádný ložisko měnit
to si mna asi pleteš s Jerichem :roll:
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“