Klimatizace do bytu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A kam.si dal vyvod tepleho vzduchu z tej mobilnej klimatizacie?
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Pod peřinu (rofl)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

rudy5 píše:A kam.si dal vyvod tepleho vzduchu z tej mobilnej klimatizacie?
Kurna lidi, co to s vama je?! Ctete nezli neco napisete :(
Forest píše:...Nainstaloval jsem ji pred oknem, okno nahrazeno pevnym polystyrenem, hadice vyvedena skrz lodzii za zaskleni (opet polystyrenem)...
Pokud by snad bylo moc slozite, tak v ramci toku vzduchu: klima pred oknem->skrz okno (okno nahrazeno polystyrenem) -> skrz lodzii -> za zaskleni lodzie (vertikalni kus nahrazen opet polystyrenem aby se teplo nevracelo zpet do bytu).

S ohledem na v tematu projeveny zajem zasilam aktualni reseni v jinem byte, ktere jsem byl vlivem privalu horka a absenci jineho reseni zrealizovat (použit extrudovaný termoizolační polystyren RAVATHERM XPS 300 WB):

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Konkretní oznaceni zarizeni:
Obrázek


... az bude prilezitost, tak nekdy zmerim teplotni pokles v zavislosti na casu a doplnim sem ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Stejně si to musí ty Kubíky vzduchu odněkud přisát , máš představu odkud :roll:

Žeby přes zaprášenou šachtu od sousedů :?
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

toby66kw píše:Stejně si to musí ty Kubíky vzduchu odněkud přisát , máš představu odkud :roll:

Žeby přes zaprášenou šachtu od sousedů :?
Toby, jakou zaprasenou sachtou od sousedu?

Nejsem si jist, jakym zpusobem funguji ostatni mobilni klimatizace tato funguje tak, ze nasava ve svoji zadni casti umistene na spodu vzduch v mistnosti (takze to saje vzduch z bytu, ostatne, kdyz zavreme dvere, tak to vytvari slusny podtlak v mistnosti a je to slyset v mezerach u dveri), cast s odpadnim teplem pousti ven tim otvorem v polystyrenu a ochlazeny vzduch vraci zpet do mistnosti otvorem v predni vrchni casti.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Takhle to nepracuje ,vyhazuje to ven desítky kubíků vzduchu za hodinu. Které se musí odněkud přisát . ( Digestoř, větrací šachta, ostatní smrad s bytovky )

Nebo máš tu hadici koaxiální , takové jednotky taky existují , nebo dvě trubky jedna nádech druhá výdech.

Ten studenej vzduch co funi ven jde, přes výměník s interiéru do interiéru. :
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Mal som mobilnu klimu v dielni bud kurilo.alebo chladilo zalezalo ktoru ruru si dal von a v strede to nasavalo na vyparnik a fungovalo to aj ako odvlhcovac .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Toby, saje to "bordel z venku" (stejne jako kdyz vetras) pres celej byt (byt je orientovan tak, ze je vychod na jedne strane a zapad na druhe), ze strany, ktera je v tu chvili ve stinu. A netreba hodiny, staci par minut a je tam akorat tolik abychom nenastydli prechodem z tepla do "zimy".

Ono to, bohuzel, nelze jinak resit, kdyz jsme v podnajmu a nechceme (v ramci zhodnoceni bytu) platit o tisice vice najemne, pripadne si klimu zaplatit s tim, ze po odchodu by se muselo vse uvest do puvodniho stavu, protoze nechavat to tam zdarma, na to jsem az prilis velky "skudlil" ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Aš to klekne mrkni po mašině co má koax. hadici , nebo jsou i mobilní dělené , mají je třeba v majejch kramkach na staromaku nebo v Benátkách.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Jojo, pak je to takovej "split" v jednom těle :) tohle současný řešení jen s výfukem je jak vysavač

Klimatizace dvouhadicová

https://www.gavri.cz/clanky-o-mobilnich ... imatizace/

nebo trvale takto, ale to se v evropě moc nevidí ...

klimatizace okenní
Naposledy upravil(a) Rayx dne 14 čer 2019, 06:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

A pak je ta splitovka spojená hydraulickejma hadicama.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Já bych se mobilní klimatizace nebál. Dříve jsem k tomu byl skeptický, fyzika hovoří proti, účinnost nebude nejvyšší, ovšem v praxi je ochlazení velmi znatelné. A to dokonce i když je odpadní hadice vystrčená z neutěsněného přiotevřeného okna.
Mám nyní v kanclu (cca 4x8x4 m) je jedno okno, na něm mám na suchý zip připevněné látkové těsnění skrz které jde odpadní hadice. Chladím na minimální výkon a na 26°C. Hlučnost je minimální, kompresor není vůbec slyšet, jen ventilátor, když jede na vyšší výkon.
Rozdíl v teplotě je brutální. Dřív při venkovních 30°C nešlo od cca 12h v kanclu vydržet, s klimou je tam komfortní teplota celý den :)

Konkrétně mám tuto: https://www.alza.cz/guzzanti-gz-902-d5587834.htm
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Aj ja som mal.guzzanti len iny model
BMW 330 ix
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

turbo kamna power píše:Já bych se mobilní klimatizace nebál. Dříve jsem k tomu byl skeptický, fyzika hovoří proti, účinnost nebude nejvyšší, ovšem v praxi je ochlazení velmi znatelné. A to dokonce i když je odpadní hadice vystrčená z neutěsněného přiotevřeného okna.
Mám nyní v kanclu (cca 4x8x4 m) je jedno okno, na něm mám na suchý zip připevněné látkové těsnění skrz které jde odpadní hadice. Chladím na minimální výkon a na 26°C. Hlučnost je minimální, kompresor není vůbec slyšet, jen ventilátor, když jede na vyšší výkon.
Rozdíl v teplotě je brutální. Dřív při venkovních 30°C nešlo od cca 12h v kanclu vydržet, s klimou je tam komfortní teplota celý den :)

Konkrétně mám tuto: https://www.alza.cz/guzzanti-gz-902-d5587834.htm

Souhlas, mám to také tak a vyhovuje to, je jasný že klasická klima je lepší, ale mobilka udělá taky hodně dobrou službu
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Vloni jsem kvůli klukovi koupil do podkroví přenosnou klimu Sinclair AMC-14P (https://www.vzdusin.cz/mobilni-klimatiz ... ir-AMC-14P).

Výkon 4,0kW na celé patro domu víc než dostačující - naprosto nesrovnatelný se všemi, které jsem kdy měl možnost zkusit, ale hluk taky - ikdyž stejný jako ostatní mobilní klimy. Výhoda je, že je stavěná na venkovní použití a jde pustit "obráceně". Koupil jsem k ní sadu pro venkovní provoz (https://www.vzdusin.cz/Sada-pro-venkovn ... ace-AK-15A), takže si vrčela na balkóně a dovnitř šel jen studený vzduch. Zároveň odpadnul problém s podtlakem uvnitř. Voda se automaticky odváděla s horkým vzduchem, takže mohla běžet prakticky nepřetržitě.

Problém byl když po měsíci provozu prasknul okruh s chladivem. Ikdyž servis super - do týdne jsem dostal nový výrobek - starý dle vyjádření servisu neopravitelný. Ten měl ovšem problém s ventilátorem, takže znovu servis. Pak mi servis zapomněl vrátit část příslušenství... No prostě samé starosti a doma vedro.

Letos jsem koupil pevnou LG DM24RP, dal ji na střechu garáže a jede na ní celej barák. Tichá uvnitř i venku, malá spotřeba i při možném topení, má to wifi a appku do mobilu, takže obsluha odkudkoliv... Jen mě štve nepoužitelná a arogantní technická podpora LG a nemožnost vypnout trapný melodie při jakémkoliv stisknutí ovladače nebo mobilu - večer to budí. A po včerejšku asi i vadný servomotor bočního natačení lopatek směrování vzduchu (pořád křupe jak climatronic). Příště bych asi koukal po konkurenci.

Ale mobilní už nikdy. Doma zůstala jen jako příležitostný odvlhčovač.
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“