akcelerace alhambra

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Judžin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 12 lis 2008, 03:03
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Judžin »

vyměněná váha vzduchu,vyčištěné turbo,komplet zkontrovaná elektrická část odborníkem a nic.Auto se chová pořád stejně.
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

Zkus si dát dohromady několik skutečností :

Jak dlouho to auto máš , dělalo to hned od začátku ve tvým vlastnictví ,nebo až po nějaké době, nebo opravě , nebo výměně ???

Jak je na tom naftový filtr ?
Co vstřikovače , kolik to má vůbec nalítáno?
Nepřibývá ti olej ?
Dělá to i studený nebo jen teplý ?
Co to turbo - je to skutečně origo kus nebo nějaký repas ?
Opravdu chodí regulace úplně lehoučko ?
Baňka na turbu taky chodí po lehku, nedrhne v nějakým místě ?
Nevrtal se v tom turbu někdo před tebou ?
Nemáš v tom nahranej nějaký chip ?
Vzduchový filtr je OK ? + saci potrubí k turbu je čisté ?

Tady je ještě několik podnětů než začneš něco rozebírat :

Zkus změřit podtlak na výstupu z vývěvy, měl by jsi naměřit cca -0,9 bar (+-)
Zkontroluj podtlakový hadičky
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

Ještě jsem našel vyřešený problém , kde příznaky byly téměř totožné s tvými. Zkus si to pročíst , pan mistr Huml to tam rozlouskl .
Opravdu se zkus zaměřit na turbo co máš v autě , co to je vlastně zač a jaký má původ :?

https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... ht=podtlak
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Judžin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 12 lis 2008, 03:03
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Judžin »

Auto už jsem s timto koupil. Veškeré filtry jsou vyměněny. Vstřiky jsou v toleranci a má to namotáno 160tis.Olej nepřibejvá a dělá to jak teplý,tak studený. Turbo je nejspíš originál. Je tam vyraženo 06 a to je to auto vyrobené. Ale to nemůžu potvrdit.Regulasce opravdu chodí lehoučko.Sám jsem turbo měl venku a čistil ho. Nejspíš se v tom někdo vrtal,páč jsem našel při rozebírání v sání šroubovák,kterej tam někomu spadnu. Sací potrubí je čisté,sám jsem ho čistil. Čip tam nahranej neni. Tyhle skutečnosti vim,páč jsem je měl já vlastnoručně rozebraný. A po elektrický stránce mi to dělal jeden místní mechanik.Podtlakový hadičky jsem taktéž řešil.Každopádně tlak já osobně nezměřim a přivřené lopatky taky nepoznám.To budu někomu muset dát,páč na tohle jsem krátkej.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Judžin píše:páč jsem našel při rozebírání v sání šroubovák,kterej tam někomu spadnul
Dokážeš popsat kde přesně jsi ten šroubovák našel?

Hele, tohle je typický, něco se dělá ale je to pokus-omyl. Jestlipak sis to po výměně váhy a čištění turba znovu nalogoval?

Tohle je stav před tím, než sis tam dal jinou - novou, jetou, ale snad správnou??? - váhu a vlezls do turba. No, turbo pod požadavkem, ale info od váhy je ještě výrazně nižší a neodpovídá průběhu tlaku od turba. Takže to ukazovalo na váhu, díky které to nemělo naftu ...
Bez novýho logu na současným stavu se nikam nehneš, a prověř si typ, číslo váhy, cos tam dal ;)
Obrázek
Judžin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 12 lis 2008, 03:03
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Judžin »

Obrázek Tohle je ten šroubovál. Byl zapadlej v sání na třetim válci.Do hlavy a k ventilu se nedostal.Na to je moc dlouhej.A podle toho,jak je zanešenej,tam byl asi delší dobu.Váhu jsem koupil stejnou. Umim snad udělat log,ale nevim jak a v jakym programu se otevře. Ale i přesto díky za radu.Dneska jsem to zasejc zkoušel a dělá mi to jak v tom odkazu co jsi mi poslal.Přidam na volnoběh plyn a vyběhnou mi něco málo přes tři tisíce otaček,chvíly se motor s otáčkama zastaví a pak otáčky vystřelí do plna. A když jedu,nespadnou mi otáčky pod 2 tisíce na jakou koli rychlost,tak auto jede normálně.Pokud se rozjedu z nuly,tak to blbne. Takže si myslim,že to bude jak popsal Huml.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Jo někdo rejpal bordel a když mu šroubouvák zmizel v sání, neřešil to ... Naštěstí byl dost dlouhej.

Log už jsi minule udělal, prohlídnout si ho můžeš díky Reeshovi , nic složitýho, případně ho opět nahrát na ulozto a hodit sem link.
To že motor bez problému nevytočíš ani na neutrál (tedy bez zatížení) to ukazuje na zásadní problém ... A dýlka táhla na regulaci turba to tedy jistě nebude ;)
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

co ti j*be nechat v sani srobovak... (LOL) (LOL) to bol teda expert
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Možná ho tam nechal schválně, aby svým pohybem při jízdě ten karbon vymlátil ze sání :D
Jestli to opravdu udělal nějaký "mechanik", no comment, jestli někdo neznalej, co se v tom jen rejpe aby "ušetřil", není to o moc lepší ...
Judžin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 12 lis 2008, 03:03
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Judžin »

Mrkni sem.Mám úplně ten samej případ
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... ht=podtlak
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Jasný, někdo Ti prostě protáhl/zkrátil táhlo na regulaci, asi někde v noci na parkovišti ... :D
Jestlis to s tím takto už koupil, tak to asi neseřídíš sám, leda budeš poskusničit ;)
Judžin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 12 lis 2008, 03:03
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Judžin »

Néé.promin,já už to s tim takhle koupil.I s tim šroubovákem v sání. Vim,že to budu muset někomu zkušenýmu dát. Snad se takovej brzy najde.
:) :)
Judžin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 12 lis 2008, 03:03
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Judžin »

Poštelovaná regulace turba a auto běhá jak má. Přesně jak mi poslal odkaz Cin,tak to byl i můj případ. Moc přivřené lopatky na turbu. Díky všem za pomoc a rady :-)
joele
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2018, 10:19
Bydliště: Tábor

Příspěvek od joele »

ahoj, mám stejné auto (bez toho šroubováku) a zřejmě i stejný problém. Autům moc nerozumím, log nemám jak udělat. Byl by někdo ochotný od Tábora se mi na to podívat? Můžu i někam popojet.
Díky
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“