BMW e91 330xd chybové kódy

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Pidiluke
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 28 pro 2010, 11:33

BMW e91 330xd chybové kódy

Příspěvek od Pidiluke »

Dobrý den,
prosím Vás potřeboval bych radu co mám špatně na bawcu. Jedná se o e91 330xd r.v.2007 170kw . V řídící jednotce motoru mám 2 chyby:

P3263 - Luftmassen, váha vzduchu

P0401 - Nedostatečný průtok EGR

chyby jsem napsal stručně, ale kdo se vyzná tak určitě ví,
chyby jsem zaznamenal při klidné jízdě za kamionem kdy jsem chtěl lehce přidat a auto začalo škubat a bylo takřka bez výkonu. Sjel jsem na krajnici, abych zjistil co se děje. Auto jsem obhlédl a poslechl, nejevil se žádný problém, tak jsem to chcípl a zas nastartoval, v tom se mi rozsvítila kontrolka motoru, pokračoval jsem v jízdě, potřeboval jsem dojet 30km domů. Při tom jsem zkoušel co to auto děla a zjistil jsem, že se špatně sbírá z nižších otáček. cca 1500 až do 2000/ot to moc nechce jet a nebo to poškubává. Nad 2tis to jede, spíš to má problém když se auto lechtá. Když jsem s tím jel potom normálně tak to někdy jelo dobře a někdy blblo (poškubkávalo, bylo bez výkonu).
Nevíte prosím někdo čím by to mohlo být?
Moc děkuji za případné rady.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 641
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Příspěvek od trhac »

Podobnej problém sem řešil loni na 320d.Taky to škubalo a psalo váhu a egr.Já sem vyměnil napřed ten egr a nepomohlo to.až ta váha zabrala
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Móže to robit aj netesný sací systém za váhou vzduchu.
Pidiluke
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 28 pro 2010, 11:33

Příspěvek od Pidiluke »

Dělá to neplechu občas a spíše okolo těch 1500ot/min. Nemá výkon a pak začne poskubavat. Musím vždy jet bez plynu a dělá to spíš když je studenejsi. Když na to slapu tak bez problémů i 200km bez přestávky a neudělá to ani jednou.
Pidiluke
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 28 pro 2010, 11:33

Příspěvek od Pidiluke »

Bylo to egrem ;)
Odpovědět

Zpět na „BMW“